Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ha hiába vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha hiába vagyok 30 éves, a barátom még eljegyezni sem akar még?

Figyelt kérdés
Beszélgettünk a közös terveinkről, azt mondta majd elakar venni, de mivel még csak 1 éve vagyunk együtt, így nem gondolkodott ezen. Bezzeg a velem egyidősök többsége, volt osztálytársak többsége már házasságban él.
2021. aug. 30. 10:14
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem kicsit elakadtal az eletben, es egy huszaros vagassal probalod meg annulalni a fejlodesbeli hianyossagod. Nem attol teljesited be a noi mivoltod, hogy hazasodsz es gyereket szulsz. Nem is kell, hogy ez legyen az egyetlen eletcelod. Inkabb azon kene igyekezned, hogy masikat megismerd, hogy ne kesobb deruljon ki, hogy nem is passzoltok. Az ilyen ketsegbeesett noket szoktak a legjobban kihasznalni.
2021. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, hát nem te vagy a legélesebb kés a fiókban. EGy éve vagytok együtt, nem éltek még egy háztartásban, hova a fenébe akarsz így eljegyzést? Jelenleg ti csak járogattok, ez minden. Az életkorod meg irreleváns. Azért mert 30 éves vagy, nem jár alanyi jogon neked az eljegyzés.
2021. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
50%
Hiába írkáltok neki, mindenáron házasodni akar, mert bezzeg mások.....Össz-vissz ennyi az életcélja.
2021. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
22%
A 13-asnak csak annyit írnék,nagyon is gyakori hogy a 30 körüli nők között megy a versengés, egymáshoz hasonlítgatás. Nem kell egyből arra gondolni, hogy biztos férfi írta a kérdést. Elég sok a bekattant nő is, hidd el.
2021. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
27%
Én leültetném és választás elé állítanám. Az időd neked is drága! Választhatsz, hogy odadobod a fiatalságod egy olyan férfinek, akinek csak hasznos kategória vagy, de az értékeset nem ütöd meg, vagy keresel olyat, aki valóban szeret és képes elköteleződni is.
2021. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
82%

Úgy hogy nem is éltek együtt, mégis miért kérné meg a kezed? Nonszensz. Nem is ismeritek egymást annyira.


Az én kezem egy év után kérték meg, de előtte 3.hónapban már össze is költöztünk olyan alapon, mégis mire kellene várnunk. Kb másfél év után házasodtunk össze, és most vagyunk 6.éve házasok.

A gyereket még csak most kezdjük el tervezni, mert azért összeházasodni meg gyereketvállalni nem ugyanaz, ahhoz több együtt töltött idő kell.


Költözzetek össze, és meglátjátok hogy alakul.

2021. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel az utolsó hozzáállással nem tudok egyetérteni. Házasodás 3 hó (kb.semmi) együttélés után ok, de gyereket vállalni nem az a kategória?:) Na ez a hozzáállás nyilván növeli a válások statisztikáját. Normál esetben olyan komoly döntés egy házasság, hogy olyanhoz mész hozzá, akivel gyereket is vállalnál. Persze az időt lehet tolni a megfelelő életkörülmények kialakítása miatt, de valahogy nem így jött le a válaszodból.

Kérdező sikerült már valamerre lépni?

2021. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
76%

#37 olvasd már el még egyszer, amit a #36 írt! 3 hónap járás után költöztek össze, 9 hónap együttélés után történt az eljegyzés, és összesen 1,5 év telt el, mire megházasodtak.

Házasodni és gyereket vállalni nem ugyanaz a kategória. Mi az, hogy "ez a hozzáállás nyilván növeli a válások statisztikáját"? A felelősségteljes döntéshozatal ellen vagy? Vagy mi? Ha valaki szeretne biztosra menni, és meglátni, hogy működik-e a házassága, hogy gyereket szüljön egy egész családba. Hány olyan van, akinek sz@r az élete vagy haldoklik a kapcsolata, és gyereket vállal, hogy majd az minden bajt megold. Általában az nem működik, és ugyanolyan marad az élete és nem lesz jobb a kapcsolata csak rosszabb, de legalább egy gyerek is szív miatta, mert nem szerető családba nő fel, hanem veszekedésbe meg gyűlölködésbe...

Házasodni meg gyereket vállalni nem úgy kellene, hogy életkorhoz, együtt töltött időhöz (egy minimumon túl), meg társadalmi/külső nyomáshoz kötöd. Hanem racionális, felelősségteljes döntést hozva, ha mindketten úgy érzitek.

És az a helyes gondolkozás, hogy házasodni és gyereket vállalni nem ugyanaz a kategória. Mert történhet bármi a jövőben, egyik, másik fél is változhat, szakíthatnak, elválhatnak. Megesik, összetett folyamat ez. De ha gyereket vállalsz, az örökre a gyereked marad, és ha már vállaltad, megérdemli, hogy szerető szüleje legyél, minimum 18-20 éves koráig gondoskodj róla, megadj neki minden alap dolgot, és azután is szerető szüleje maradj, akihez bármikor fordulhat bizalommal.

Szóval meggondolatlanul megházsadtál? Elváltál? "Na és?" Bekerült a statisztikába. Megvisel mindkettőtöket, hibáztatok, de utána van esélyetek újra boldogok lenni mással.

Meggondolatlanul vállaltál gyereket? Otthagyod a kórházba? (Én pl. ilyen gyerekeket segítő szervezetet támogatok - el se hinnéd mennyi gyerekről mondd le a szüleje...)

Megtartod, de érezteted vele, hogy inkább nyűg neked? Lelki roncs lesz belőle. Nem éreztetd vele, de magadban szenvedsz? Ez még a jobbik eset talán, de belőled akkor is lelki roncs lesz. És aki elválik, az meg tud bocsájtani magának, a másiknak, túl lehet lépni ezen egyszer. De egy gyereket magára hagyni - akár fizikailag, akár lelkileg - az eléggé megbocsájthatatlan.

Szóval baromira nem ugyanaz a kategória.

2021. szept. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Nekem továbbra is az a véleményem, hogy ugyanolyan megfontolt döntést igényel(ne) összeházasodni valakivel, mint gyereket vállalni és aki nem így gondolkodik az úgy beszél, hogy na puff mi van ha válás lesz és? Mint ahogy Te és akkor megkérded mire írtam, hogy ez a hozzáállás növeli a statisztikát. Most ebben nem kell egyet értenünk, komolyabban kéne venni szerintem a házasságot és kész, de abban egyetértünk, hogy a gyerek is komoly döntés...
2021. szept. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!