Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy vezethetném rá a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vezethetném rá a barátnőmet arra, hogy "életrevalóbb" legyen?

Figyelt kérdés

24 éves lányról van szó. Bármiféle racionális cél nélkül csak úgy elvan otthon. Van egy érettségije, és gyakorlatilag 1 éve nem talál munkahelyet, mert úgy érzi hogy egy darab érettségivel ő minden létező feltételt majd megszabhat a munkákkal kapcsolatban, úgy gondolja hogy ő van alkuhelyzetben pl: gyárak, műszakozás kizárva alapból.

Egy napja úgy néz ki, hogy dél körül felkel, aztán netflix/tik-tok/messenger megy orrvérzésig. Természetesen elkezdtek felszaladni a kilók is, volt egy hónap amikor 6 kg-t szedett fel, csak az a bibi hogy egy alacsony lányról beszélünk alapvetően. Sokszor még a kutyát is lusta levinni. Az anyja ausztriában dolgozik valami irodában, így ketten is simán megélnek. Ami talán zavaróbb, hogy szó szerint mindent megvesz még így is neki, amit megkíván. Legyen az cigi, csipsz, fagyi.

Ehhez képest én folyamatosan dolgozok, pörgök, valós hobbikat űzök. Egyre inkább úgy érzem nem vagyunk igazán kompatibilisek egymással.

Egyszerűen nem látom a jövőképet ilyen hozzáállással ebben a kapcsolatban.

A másik iszonyú idegesítő dolog, hogy mindenhova kocsival kell cipelni. Ezen már össze kaptunk 1-2x, de csak nem érti meg, hogy ha én doglozok 8 órát, utána van egy edzésem, akkor már marha fáradt vagyok néha, és nincs sok kedvem pontban délután 4kor cipelni valahova a totális dugóban, ami amúgy gyalog 15 perc. Persze jogosítványt nem akarja letenni. Nem értem ha valaki kocsival akar az 5 perce lévő dohányboltba menni (megtörtént eset), akkor miért nem teszi le a jogosítványt, és vesz egy autót.

Ezzel egyébként az apját is nagyon idegesíti, mert ha én nem tudom elvinni akkor képes neki is szólni akár éjszakai műszakja után is.


Egy szó mint száz egyszerűen jelenleg életképtelennek tartom, nem tudom hogy ebből hogyan lehetne közös jövő.



2021. aug. 31. 09:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
70%

Én ere a lányra egy percet nem pazarolnék az életemből. sosem fog megváltozni, esély nincs rá. Amit írsz két olyan probléma ami kizárja azt,hogy hosszabb távon működjön a kapcsolat, azt meg főleg,hogy ilyen alapokra családot építsetek.

Mi az,hogy nem dolgozik?Miből él?Te tartod el?És ha Téged valami baj ér, esetleg megszűnik a munkahelyed, másikat kell keresned...

Mindenhová autóval viteti magát?Akkor jogsija sincs, kocsija sincs. Miből is lenne és miből is tartaná fenn?

Milyen családból származik ez a nőszemély,hogy ilyen alapokkal indul?Vagy már nem indul, hiszen az indulás érettségi után kellett volna, mondjuk tovább tanulással, szakmatanulással, vagy munkával.

2021. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%
Nem passzol hozzád abszolút... Lusta, elkényeztetett nő. Nem érdemel meg téged, meg alapjáraton úgy semmit.
2021. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%
Hu, ez nagyon szomorú. :( Valóban el van lustulva kegyetlenül, ebből nehéz lesz kirángatni szakember nélkül (én is hasonló voltam régen,mint most a barátnőd, azzal a különbséggel,h ogy mi nagyon szegények voltunk, így én nem voltam "elkapatva", otthon dideregtem a hideg szobában semmit téve). Nálam ez depresszió volt, ha nála nem, csak hozzászokott a "jóhoz", érdemes lenne talán ezt ugyanígy elmondani neki, ahogy ideírtad. Szerintem nem illetek össze, és ha nem tud változni, akkor jobb lesz hozzád való embert keresned, aki mentalitásában és szorgalmában is hasonló.
2021. aug. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk azt nem értem, hogy az anyja ebben miért partner.
2021. aug. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem lesz jobb. Ha egy darabig lett volna csak ilyen (mindenkinek van nehéz időszaka) akkor elnézhető lenne, de ha már több éve ezt csinálja, akkor ez már így fog maradni. Ha vele maradsz akkor ő lesz az aki folyamatosan vissza fog húzni, gátolni fog téged mindenben. Ő egy nagyra nőtt, elkényeztetett csecsemő. Eldönheted, hogy egy kisgyerekkel akarsz élni, vagy egy felnőtt nővel.
2021. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ő olyan lány aki azt várja,hogy ektartsák. Melkéd nem egy ilyen kell,hanen egy normális érett gondolkodású nő.
2021. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
53%
A másik meg hogy a biciglit nem ismeri?!
2021. aug. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem itt befigyel némi depresszió. Elég gyanús, hogy egyszerűen nem érdeklik dolgok és csak olyan tevékenységekbe menekül, amit otthon végezhet és eltereli a figyelmét az élet más területeiről. Olyan szinten nem akar kint lenni, hogy kocsival viteti magát, ha már muszáj kimenni. Ez nem lustaság, valami nem stimmel.

Neked egyébként meg nem kell vele lenned, ha ennyire mást akarsz. Ha tényleg depressziós vagy ennyire szorong, akkor ezt nem öt perc lesz helyrehozni.

2021. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
49%

De, ez lustaság. Szimpla egyszerű lustaság, amihez mindenki asszisztál neki.

Én hagynám, egy percet sem pocsékolnék rá

2021. aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%
És miért vagy vele?
2021. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!