Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy vezethetném rá a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vezethetném rá a barátnőmet arra, hogy "életrevalóbb" legyen?

Figyelt kérdés

24 éves lányról van szó. Bármiféle racionális cél nélkül csak úgy elvan otthon. Van egy érettségije, és gyakorlatilag 1 éve nem talál munkahelyet, mert úgy érzi hogy egy darab érettségivel ő minden létező feltételt majd megszabhat a munkákkal kapcsolatban, úgy gondolja hogy ő van alkuhelyzetben pl: gyárak, műszakozás kizárva alapból.

Egy napja úgy néz ki, hogy dél körül felkel, aztán netflix/tik-tok/messenger megy orrvérzésig. Természetesen elkezdtek felszaladni a kilók is, volt egy hónap amikor 6 kg-t szedett fel, csak az a bibi hogy egy alacsony lányról beszélünk alapvetően. Sokszor még a kutyát is lusta levinni. Az anyja ausztriában dolgozik valami irodában, így ketten is simán megélnek. Ami talán zavaróbb, hogy szó szerint mindent megvesz még így is neki, amit megkíván. Legyen az cigi, csipsz, fagyi.

Ehhez képest én folyamatosan dolgozok, pörgök, valós hobbikat űzök. Egyre inkább úgy érzem nem vagyunk igazán kompatibilisek egymással.

Egyszerűen nem látom a jövőképet ilyen hozzáállással ebben a kapcsolatban.

A másik iszonyú idegesítő dolog, hogy mindenhova kocsival kell cipelni. Ezen már össze kaptunk 1-2x, de csak nem érti meg, hogy ha én doglozok 8 órát, utána van egy edzésem, akkor már marha fáradt vagyok néha, és nincs sok kedvem pontban délután 4kor cipelni valahova a totális dugóban, ami amúgy gyalog 15 perc. Persze jogosítványt nem akarja letenni. Nem értem ha valaki kocsival akar az 5 perce lévő dohányboltba menni (megtörtént eset), akkor miért nem teszi le a jogosítványt, és vesz egy autót.

Ezzel egyébként az apját is nagyon idegesíti, mert ha én nem tudom elvinni akkor képes neki is szólni akár éjszakai műszakja után is.


Egy szó mint száz egyszerűen jelenleg életképtelennek tartom, nem tudom hogy ebből hogyan lehetne közös jövő.



2021. aug. 31. 09:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
42%

#19 Senki sem mondta, hogy a depresszió lustaság papíron rögzítve. Annyit mondtunk, hogy a depresszió egy komplex betegség, aminek több tünete is van, és egy bizonyos számú megléte, tartós fennállása a diagnózis kritériuma. A leírás alapján a kérdező barátnője egyáltalán nem tűnik depressziósnak. Persze lehet, hogy a kérdező eltitkol valamit, például semmit sem tudunk meg a lány önértékeléséről, arról, hogyan viselkedik másokkal, stb.


"úgy érzi hogy egy darab érettségivel ő minden létező feltételt majd megszabhat a munkákkal kapcsolatban, úgy gondolja hogy ő van alkuhelyzetben pl: gyárak, műszakozás kizárva alapból."

Egy depressziós pont nem érzi magát az élet császárának. Pont, hogy egy jelentéktelennek, alsóbbrendűnek érzi magát az ezzel küzdő személy, és úgy érzi, nem érdemel meg egy jó munkahelyet. A kérdésben szereplőnek nincs ilyen problémája, sőt, talán túl sokat is képzel magáról.


"Ezzel egyébként az apját is nagyon idegesíti, mert ha én nem tudom elvinni akkor képes neki is szólni akár éjszakai műszakja után is."

Egy depressziós ember nem ugráltat másokat, mert egyszerűen nem érzi, hogy bárki is kíváncsi lenne rá, illetve hogy megérdemelné a fuvart. Ezért borzalmas ez a betegség, ami ennek a lánynak szerintem pont NINCS.


"ha itt az orszagban valaki megteheti, hogy nem dolgozik, akkor mar egybol egy lusta diszno"

Ha rászakad a bank, akkor azt mondom, oké. Ha nyer a lottón, azt mondom, oké. Ha van megtakarítása, akkor is oké. Ha nem dolgozik munkahelyen, de közben a lakást szépen rendben tartja, az is oké. Itt nem azzal van a baj, hogy megteheti, hanem azzal, hogy pont azért teheti meg, mert kihasznál másokat. Ez önzőség.

2021. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
72%

A depressziónak többféle tünete is lehet, nem egy one size fits all öltöny, amit mindenkire rá lehet húzni. Nem minden depressziós érzi magát alsóbbrendűnek, vagy nem minden téren. Én pl. diagnosztizált depressziós vagyok, mégis volt olyan része az életemnek, ahol magamhoz képest irreális elvárásokat támasztottam, vagy elvártam olyan dolgokat másoktól, amik számukra nem voltak maguktól értetődőek.


Vannak a leírásban olyan dolgok, amik depresszióra utalhatnak. Ezeket érdemes kivizsgáltatni. Nem 100%, hogy az, nyilván, de ha az, akkor sok mindent megmagyaráz, és lehet, hogy életképesebb, lelkesebb lesz egy gyógyszeres kezelés után ilyen esetben - ha hagyja. Ha meg nem akar elmenni sem egy pszichológushoz, ha szenved mentális betegségtől, ha nem, nem lehet elvárni a kérdezőtől nyilván, hogy nyalja a seggét élete végéig... csak az érdemli meg a segítséget, aki hajlandó magán is segíteni.

2021. aug. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ennél sokkal jobbat érdemelsz.

Most őszintén, boldog vagy tőle?

2021. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
43%
Az hogy valaki"zabál", nem mozdul ki, nincs hobbija,nincs munkája, másokra támaszkodik az igenis depresszió! Én az exem mellett voltam az.( Különbség annyi, hogy én kemény szakon tanulok).Érdekes ahogy szakítottunk egyből fellélegeztem. Minden visszatért a régi kerékvágásba. A kilók leolvadtak, szívesen eljárok a barátaimmal, újra vannak céljaim,nem támaszkodom már senkire,újra van életem. Csak a mételytől kellett megszabadulni. Ezt csak az értheti, aki ugyanilyenben ugyanilyen mélyen benne volt. A terápia sem egyszerű...Nem, itt gyökeres változásra van szükség.A szakítás kezdetnek tökéletes. A barátnőd biztosan jobban járna. Hiszen te csak pocskondiázni tudod őt. Nem vagytok kompatibilisek. Még felrázhatja magát szakítás után és lehet jobb élete. Engedd neki!
2021. aug. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
79%

A lány nekem is depresszió vagy személyiségzavar-gyanús.

És amúgy annál is kialakulhat ez a betegség aki mindent megkap, elkényeztetik, sőt! Szerencsétlen felnevelkedik egy ilyen világban miközben a valóságban rohadtul nem így zajlanak a dolgok, mikor pedig kikerülne oda és ezzel szembesül megzuhan és nem talál benne helyet.

Szóval a kettő sem zárja ki egymást, egymást gerjesztő folyamatok.

Az alvásciklus felborulása, az otthonra való bezárkózás, az, hogy nem mer emberek közé menni, a káros szenvedélyek, függőség mind-mind tünet.

Ennek kezelése szakembert és sok-sok türelmet, odafigyelést, megértést, szeretetet és kreativitást igényel, ha a kérdező igazán szereti a lányt, ő a fontosabb, segít neki, ha a saját elképzelései fontosabbak, keres mást. Ennyi.

2021. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
60%

A párdohoz hasonlóan huszonnégy éves lány vagyok, és megértem, hogy neked ez nehéz. Két lehetőséget látok: vagy depressziós (a #25-ös ennek kapcsán már írt, nem ismételném) vagy egyszerűen lusta. Előző esetben szakemberhez kell fordulni, második esetben hagyd a fenébe, mert úgyse fog változni. Miért is változna meg, ha megkap mindent így is?


Próbálj meg vele beszélni, hátha valami komoly baj van a viselkedése mögött, és ha igen, akkor a te döntésed, hogy mennyire szeretnéd végigkísérni a gyógyulás útján. Ha viszont csak szimplán lusta, akkor még aznap hagyd ott. Ne húzzon le téged.

2021. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
32%

Röhej az egész amit írtok! Persze mindenki beteg mi? Egy nagy büdös lófülét !!!


Mentség, kifogás, az van itt, azért nem tartotok sehol sem.

Igen minden tünet b..zdki, én meg biztos turett szindrómás vagyok szóval ha azt mondom hogy 3,14csa hülyék vagytok, akkor nem szabad kikérni magatoknak, hiszen én beteg vagyok btch pleaseeeee.


Sőt bemegyek a közértbe és nyakon szúrom a kasszást mert nem adja oda ingyen a kaját, de ne büntessenek meg hisz én szegény olyaaaan beteg vagyok :Dddd


Na akkor mégegyszer:


-komolyan itt a kérdezőt fikázzátok? #24: Attól hogy neked gyökér pasid volt(bár szerintem te ugyanúgy az vagy sőt ) még itt simán a csaj egy lusta dög. Tipikus kivetítés és projekció amit csinálsz.


-milyen jogon diagnosztizáltok ti itt? Ennyi erővel a kérdezőnek meg biztos kötődési zavara van mi!? Szóval akkor mindenki beteg.


-óh és a bónusz hogy valami nagyokos itt gyógyszert ajánl a nemlétező depikére, haha igen ha valóban beteggé akarják tenni a csajt akkor tökéletes megoldás :D ezek a gyógyszerek botrányosak, tönkreteszik az embert.

Indokolt skizofréniában és egyéb pszichotikus zavarokban, nem akkor, ha valaki zsírdisznóra zabálva magát osztja a feladatokat a kanapéról.

2021. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó! A stílusos maga az ember. Itt egy gyökeret látok csak: téged! Neked lenne szükséged kezelésre, mert a kisebbségi komplexusod miatt elmebeteg módon nyilvánulsz meg. Nehéz lehet a környezetedben élni. De Hál'Istennek nem nekem kell. Ez legyen más gondja. További jó fröcsögést, hátha az feledteti veled a kínzó problémáid!
2021. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
36%

Ez van :D valahol ki kell adni a feszkót, és az ostoba válaszolókkal vitázás erre tökéletes.

Hálistennek engem szeretnek mert a szeretteim normálisak ergo én is normális vagyok velük.


Ami itt megy az szánalom, depizgetés, mindig a kérdező a szar stb, és baromi jól esik trollkodni :*


Ja de bocs nekem meg indulatkezelési betegségem van biztos, nehogy már egy beteg embert fikázz !!! :OOO

2021. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
76%

Aki ebben leli örömét és könnyedén ostobáz maga körül mindenkit, annak vajon milyen az önismerete? Lehet, hogy azt hiszed trollkodsz és ez számodra vicces is, de valójában azt mutatod magadról, hogy unintelligens vagy...vagy éretlen...esetleg mindkettő. Mindenesetre visszatetszést keltő ez a nagyképű stílus.

Egyébként ismered a mondást:Madarat tolláról, embert barátjáról.

2021. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!