Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy vezethetném rá a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vezethetném rá a barátnőmet arra, hogy "életrevalóbb" legyen?

Figyelt kérdés

24 éves lányról van szó. Bármiféle racionális cél nélkül csak úgy elvan otthon. Van egy érettségije, és gyakorlatilag 1 éve nem talál munkahelyet, mert úgy érzi hogy egy darab érettségivel ő minden létező feltételt majd megszabhat a munkákkal kapcsolatban, úgy gondolja hogy ő van alkuhelyzetben pl: gyárak, műszakozás kizárva alapból.

Egy napja úgy néz ki, hogy dél körül felkel, aztán netflix/tik-tok/messenger megy orrvérzésig. Természetesen elkezdtek felszaladni a kilók is, volt egy hónap amikor 6 kg-t szedett fel, csak az a bibi hogy egy alacsony lányról beszélünk alapvetően. Sokszor még a kutyát is lusta levinni. Az anyja ausztriában dolgozik valami irodában, így ketten is simán megélnek. Ami talán zavaróbb, hogy szó szerint mindent megvesz még így is neki, amit megkíván. Legyen az cigi, csipsz, fagyi.

Ehhez képest én folyamatosan dolgozok, pörgök, valós hobbikat űzök. Egyre inkább úgy érzem nem vagyunk igazán kompatibilisek egymással.

Egyszerűen nem látom a jövőképet ilyen hozzáállással ebben a kapcsolatban.

A másik iszonyú idegesítő dolog, hogy mindenhova kocsival kell cipelni. Ezen már össze kaptunk 1-2x, de csak nem érti meg, hogy ha én doglozok 8 órát, utána van egy edzésem, akkor már marha fáradt vagyok néha, és nincs sok kedvem pontban délután 4kor cipelni valahova a totális dugóban, ami amúgy gyalog 15 perc. Persze jogosítványt nem akarja letenni. Nem értem ha valaki kocsival akar az 5 perce lévő dohányboltba menni (megtörtént eset), akkor miért nem teszi le a jogosítványt, és vesz egy autót.

Ezzel egyébként az apját is nagyon idegesíti, mert ha én nem tudom elvinni akkor képes neki is szólni akár éjszakai műszakja után is.


Egy szó mint száz egyszerűen jelenleg életképtelennek tartom, nem tudom hogy ebből hogyan lehetne közös jövő.



2021. aug. 31. 09:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
62%
Hagyd ott, ne pocsékold rá az idődet. Nem neked kéne életrevalónak nevelned, hanem az anyjának, de látod, ő partner ehhez a viselkedéshez.
2021. aug. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
12%
Fizess ki neki pl egy valutapenztaros tanfolyamot aztan kesz.mehet dolgozni addig mig nem dönti el mit akar magával kezdeni
2021. aug. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
16%

Ja a rinya az megy de konkret segitseg a csajnak már derogál. Meg lepont..

Igazi hős ffiak.


Aki csak rinyálni tud a párja mellett de amugy meg egy nagy nulla, es semmit nem nyujt a kapcsolatba, menjen is a p.csába


12.

2021. aug. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
74%
Miért van itt szinte mindenki lepontozva?Ugyanaz a vélemény kb-ra. Ennyire nem ért/enek egyet valaki/k?
2021. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
28%
14: Az ingyenélő femina kommandó akiknek legnagyobb bajuk az életben hogy gyakorin írkáljanak végigment a válaszokon.
2021. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
79%
Nőként mondom, nem érdemes arra alapozni, hogy majd megváltozik, és közös jövő. A leírtak alapján nem gondolom, hogy lenne értelme folytatni ezt a kapcsolatot. Max. azt lehetne megpróbálni, hogy leülsz, megbeszéled vele, hogy ez hosszútávon neked nem fog működni, ha depressziósnak érzi magát, segítesz elvinni terápiára. Ha nem hajlandó semmit sem tenni ezért, akkor jobban jársz, ha szakítasz. Nem gondolom, hogy nem találnál személyiségre, külsőre, vonzerőre jobbat.
2021. aug. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
67%

Depresszió, az :DDD persze.


Lusta disznó és kész, mert megteheti. Te kiszolgálod, szülei kiszolgálják, mi a manóért változtatna?


Lépj le és kész.

2021. aug. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
54%

Miért van minden válasz lepontozva?


Fölösleges mentegetni. Szerintem sem depressziós, szimplán lusta. Ismerek depresszióval diagnosztizált embereket (major depresszióst és bipolárisat is), hát egyáltalán nem ilyenek. Nekik konkrétan az önértékelésük is nagyon alacsonyan van, szóval egyikük sem követelőzik.


Egyébként nekem is volt ilyen párom, csak ő pasi volt. A közelében nem volt a depressziónak, ha már muszáj valamit mondani rá, akkor a nárcisztikusra hajaz, de sosem volt diagnosztizálva. Pedig ígérgette, hogy a dühkezelési problémái miatt elmegy pszichológushoz. A szobájában állt a porc - mivel a családja az elviselhetetlen kategória volt, mindig ő jött hozzám, így későn szúrtem ki. Rendetlen volt, folyton csak feküdt meg animét nézett, ha valahová nagy kegyesen eljött velem, pl. sétálni, akkor felhánytorgatta.


Egy ilyen ember mellett tönkremész lelkileg. Én decemberben találkoztam vele utána, de még mindig szokott a felszínre törni újabb fájdalom, amit mellette elfojtottam.

2021. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
66%

Annyira elkepeszto, hogy a legtobb ember szerint a depresszio nem letezo betegseg, hanem lustasag papiron rogzitve.

Egy depresszios ember pontosan igy viselkedik. Baratai vannak? Ha nincsenek, siman lehet, hogy azert nem csinal semmit.

Beszelj vele errol, mielott eldobod magadtol. Nem mondom, hogy biztosan beteg, mert az is lehet, hogy tenyleg csak el van kapatva es neki ez igy kenyelmes, akkor viszont egyaltalan nem vagytok egymassal kompatibilisek.

Egyebkent meg brutalis, hogy ha itt az orszagban valaki megteheti, hogy nem dolgozik, akkor mar egybol egy lusta diszno.

2021. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
45%

19-es nagyon okos válaszoló: te tényleg ennyire hülye vagy? A KÉRDEZŐ BARÁTNŐJE a lusta disznó, nem mondta senki, hogy a depressziósok azok.

Mert akkor szerinted az a depresszió, hogy lusta minden munkához az illető, egész nap zabál meg másokat szalaszt a dohányboltba?

Van anyja apja akik pénzelik, van pasija aki kiszolgálja, és van esze mindenkit ugráltatni. Nem depressziós megnyugodhatsz.


Te talán az vagy és kivetíted másra vagy mi van?

2021. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!