Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy kapcsolatban mindkét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy kapcsolatban mindkét fél dolgozik és "csak" párkapcsolat van közöttük, nem házas stb. Nincs közös gyerek... A pénz kérdést, hogyan oldjátok meg? Külön kassza vagy együtt?

Figyelt kérdés

5 éve van párom. 2 éve együtt élünk. Nekem van két gyerek, akik velem élnek. Neki van egy, aki anyukával él.

Mikor össze költöztünk, lett egy egészségügyi problémája, ami miatt nem tudott dolgozni 2 évig. Kapott pénzt, ami olyan 160 ezer körül mozog.

Én dolgozok, van egy lakásom, abban lakunk. Mióta együtt élünk (is) én fizetem a rezsit, hitelt. Én vásároltam, stb. Tehát minden az én pénzemből ment. Amit ő kapott elment gytartás, a saját hitelére, meg segítette szüleit. Apró bevásárlásokat csinált vagy éppen 1-1 csekket befizetett. Sose szóltam érte, hogy több anyagi segítség kell. Most két hónapja dolgozik és most kapott először rendes fizetést. Összesen 320 ezret. Tudtam, hogy még pár honap nehézség lesz, mert a 2 év alatt felgyűlt neki is és nekem is. De nem vészes szerencsére.

Azt gondoltam, hogy most legalább a csekkeket befizeti, ami összesen 50 ezer, a többit már befizettem, de ennyi maradt amot már nem tudok kiegyenlíteni. Mondtam neki, azt mondta rengeteg fizetni valója van. Adott 20 ezer ftot. Azóta nem térek magamhoz. 320 bolt ennyi jár nekem? 2 évig én "tartottam" el. Én vásárolok, főzök (ráadásul nagyon válogat), csinálok itthon mindent, logisztikázok a gyerekekkel, mert ő a munkarend miatt se elvinni, se haza hozni nem tudja őket. Mindenre ugyanúgy egyedül maradok, de megoldom egy szó nélkül és akkor "kiszúrja" a szemem egy 20assal? Nagyon csalódott vagyok. Inkább azért, mert tudja, hogy jól jönne egy kia segítség, és nem törődik ezzel. Ne értsétek félre, nem a pénz a lényeg, mert ha az lenne akkor két évig nem szenvedtem volna végig így. Hanem magana tény, hogy nem ezel el van intézve úgy gondolja.

Nagyon elfáradtam már lelkileg az egészbe. Azt hittem, ha dolgozik újra mehetünk felfelé, de nem úgy tűnik. Ő el van majd a közel 300ezres fizetésével egyedül. Én meg a 250ből tartsak el egy egész családot, hitelt, rezsit stb. Amiből kb 50 ezer marad, mire mindent kifizetek.

Tanácstalan vagyok nagyon.


2021. szept. 5. 06:49
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
20as... Szó sincs arról, hogy a gytartásból a párom tartom el. A gyerekeimnek mindenük megvan. Sose hanyagolnám el őket semmilyen szinten. Inkább nekem ne legyem, de nekik megveszem ha kell a 10. pár cipőt pl.
2021. szept. 5. 12:53
 22/26 lizzi77 ***** válasza:
NE LEGYÉL MÁR MÁRTÍR, KÖNYÖRGÖM! Kérdezd meg nyugodtan a srácaidat is, el fogják mondani a véleményüket, meglepődnék, ha nem tartanának baleknak.Az meg mi, hogy nem engeded eladni az ingatlant? Ezek szerint már megörökölte? Vagy még élnek a szülei, és támogatja őket? Ha együtt éltek, miért a mama főz, meg mos rá? Ha meg megörökölte a kecót,és nem ad több pénzt, akkor meg költözzön haza szépen, és rendezze magának a számláit,meg a kaját, meg a takarítást.Különben meg igenis magatoktól vonod meg azt a pénzt, amit ráköltesz,gondolom, volna hova tenni.
2021. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
55%
20as vagyok, kérdező, hát nem tudom, azért ez nagyon kevés pénz amit leírsz. Anyám 2010ben havi 100at költött a faszijára, most ezt te tudod h te mennyit költesz a gyerekedre, meg mennyit a faszidra, de ha nekem lennének gyerekeim biztos nem költenék el mondjuk 50et egy faszira, inkább vennék jobb minőségű kajât a gyereknek, vagy plusz oktatás, magán tanár ilyesmik,magán fogorvos. Ha pl egy millát keresnél, elhinném hogy nem ment a gyerekek rovására, de ennyi pénzből az az érzésem h szegények vacsira májkrémes kenyeret esznek. Aztán meg jön a jó kis pcos meg crohn betegség mint az esetemben.
2021. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Ha együtt éltek, miért a mama főz, meg mos rá?"


Miért? Talán a kérdezőnek kéne? Ja, tartsa el, és szolgálja is ki, csak mert nő? Eszem megáll!.

Kérdező, szedd már össze magad és legyen önbecsülésed.

2021. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 lizzi77 ***** válasza:
24-es, rossz volt a szövegkörnyezet, amiben ezt írtam. Mivel a kérdező nem válaszolt, így zavaros maradt a dolog, hogy egyszer azt írja, hogy hazaad a pali pénzt, mert a mama főz rá, aztán meg nem enged eladni egy ingatlant, ahol a szüleivel él/t.Persze ,rendezze a dolgait magának a pasi, ne a kérdezővel mosassa ki a cuccait... Ezért is írtam, hogy ne mártírkodjon màr.
2021. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

A gyerekeim külön órára járnak és nem májkrémes kenyér a vacsi, kivéve ha azt kérik.

Nem az anyja főz rá. Mikor ott lakott, egy telken, külön házba. Akkor volt az. Most nyilván én csinálom. De nem is várom el, hogy magának mosson meg főzzön.

2021. szept. 5. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!