Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nők hány százaléka akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők hány százaléka akar férjhez menni?

Figyelt kérdés
Nem elég az élettársi kapcsolat?
2021. szept. 20. 01:48
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%

"mert akkor váláskor vihetik a férj vagyonának felét."


És a férj a feleség vagyonának a felét.

2021. szept. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

"mert akkor váláskor vihetik a férj vagyonának felét."

Ez a tévhit van még sokak fejében, de valójában a házasság előtt szerzett vagyon soha nem lesz közös.

2021. szept. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
65%

Nem is tudom, régen akartam. Akartunk lagzit, nagy cécót mindketten. Viszont mindig másra kellett a pénz, kocsi csere, ház felujítás stb.

Mosranra 10 éve együtt, 2 gyerek. Valahogy mostanra semlegesen állunk a témához. Jól megvagyunk, jó a szex, nincs gond, csak már nincs rózsaszín köd, már nem vonz a dolog romantikája vagy hogy mondjam.

Most már inkább nyűgnek érezném a szervezkedést, semmi kedvem nekilátni. Régen volt valami olyasmi kép a fejemben, hogy ez valamit hozzátesz a kapcsolathoz, egy magasabb szint stb.

Mára 35 évesen 2 gyerek után tudom, hogy lenne egy szép napunk és ennyi, sokkal jobban feltölt ha azon a pénzen elmegyünk nyaralni 1 hétre.

Megértem akinek fontos, nekem is az volt régen, de már mások a priorotások.

2021. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés azért értelmetlen, mert te nem minden nővel leszel élettársi kapcsolatban (se). Téged mennyire érdekel, hogy a többség mit akar, ha az az egy férjhez akar menni, aki a párod?

Célszerűbb lenne azzal az eggyel megbeszélni, hogy ő miért akarja, te meg miért nem. Aztán vagy meggyőzi egyik a másikat, vagy szétmentek.

Viszont kár erőltetni ezt a dumát, hogy az csak papír. A pénz is csak papír, aztán mit megteszel érte. Akik a házasságról eltérően gondolkodnak, azok eleve a közös jövőről is. Ezért nem tudnak megegyezni. Úgy meg jobb is, ha szakítanak.

2021. szept. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
14%
#22: nyilván nem lesz, én a házasság alatt megkeresett vagyonra értettem.
2021. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

#25, nem 22 vagyok, de ezzel mi a probléma?

Én évi 6-7 millió között teszek bele a közösbe. Szép is lenne ha válás esetén egy bugyiban távoznék. A házasság előtti vagy örökölt vagyon meg úgyse lesz közös.

2021. szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
40%

Vagyoni megosztás egy válás esetén amúgy sem mindig egyszerű. Úgy könnyű, ha mindkettő ember értelmes módjára tudja megosztani a vagyon. Kinek, mi volt előtte, közben mit tett bele. Ez szép dolog! Sajnos, sokan leakarják húzni a másikat, ha már válni kell, akkor minél többet akarnak kimarkolni. Ebben az esetben húzodik el a válás és megy a veszekedés.


A kérdésre válaszolva, én azt gondolom férfiként, hogy minden nőben ott van az az érzés, hogy egyszer menyasszony szeretne lenni és férjhez szeretne menni, ezzel egy un. családalapítás kezdődne meg. Százalékos arányban én 90%-ra gondolok. Természetesen, ezt a százalákot az ismerősi körömből merítettem és nem egy nagy felmérésből szedtem ki! :)

Sokan preferálják a házastársi kapcsolat, ha esetleg valami történik, akkor könnyebb legyen a válás. Na de az ember nem azért megy férjhez vagy veszi el a nőt, hogy elváljanak, hanem hogy együtt éljenek. Tudom, az élet nem egyszerű és vannak olyan esetek, mikor nincs más választás.

Szóval, az általam írt 90% talán nem áll messze a valóságtól.

2021. szept. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
8 vagyok, a polgári hkn 2 tanúval farmerban történt. A templomi után vacsoráztunk a családdal, de hagyományos lagzi nem volt, soha nem is akartunk. A férjem anyagi helyzete pedig sosem volt a legvonzóbb “tulajdonsága”.
2021. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Amitől házasság alatt félsz, attól egész nyugodtan lehet félni élettársi kapcsolatban. A vagyonszaporulat megszerzésében ugyanis közreműködsz, ha erről nem történik külön rendelkezés és a közreműködés mértékének megfelelően követelheted a részed abból, amihez a párodat hozzásegítetted (például ha a te házadban élt, de mindketten dolgoztatok, akkor azt a pénzt, amit felhalmozott, már nem egyedül birtokolja, mert ha te nem lennél, lakhatásra kellene költenie). Az exemmel ezt a cécót végigjártuk, ráadásul az élettársi kapcsolat nem mindig bejelentett, így általában papír (külön rendelkezés) nélkül valósul meg. 4 millió forinttal tartozott, mire lezártuk az ügyet.


Egyébként létezik vagyonjogi szerződés mindkét esetben. A férjemmel már azt kötöttünk, így az esküvő csak az ünneplésről szól, az anyagi dolgaink nem folynak össze és gyerek híján nem is fognak.

2021. szept. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, 2 tanúval besétáltunk, lagzi se volt. Én ennek is örültem.
2021. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!