Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyik életformát válasszam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik életformát válasszam?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket segítsetek a döntésemben, nem vagyok biztos mi lenne számomra a helyes út.

Sajnos 50+-os lettem. Ez azért fontos, egy munkahely elvesztés esetén nem tolonganának értem a munkaerőpiacon.

Együtt élek egy férfival 7-8 éve, 1-1 lányunk van felnőttek, nem közösek. Párom maszekol rendszeresen, amiatt lényegesen nagyobb a havi bevétele az én minimálbér közelimnél.

A lényeg, úgy érzem elromlott a kapcsolatunk. Nekem nem jó a szex, sőt fáj is néha, ő akarná. Ezen vitatkozunk.

Fáradt vagyok mellette, kedvetlen.

két külön családból érkeztünk, a kevés szabadidőt ő a lányával és annak családjával töltené ünnepeken, én az enyémmel. Egyébként is sok a vita a nem közös gyerekek miatt, párom szíve és ideje a lánya felé húz, nálam ugyanez a helyzet. Beszélgetni sem nagyon tudunk miről, kivéve a napi történésekről.

Összességében jóval jobban érzem magam amikor dolgozik, ha itthon van inkább már csak plusz feladatokkal jár számomra. Amiben részemről alig van öröm.

Két lehetőségem van:

1. Végig vegetálom vele az életemet, viszonylagos anyagi jólétben, biztonságban, de öröm nélkül, sok vitával és alkalmazkodással.

2. Elhagyom, és egyedül próbálok boldogulni az esetleges anyagi nehézségekkel, de szabadon eldöntve mit kezdek a munkaidőm letelte utáni órákkal, szabadnapjaimmal.

Ez az élet lehet boldogabb, de mi van ha nem, mindenképp kockázatos.

Ti helyemben melyiket választanátok?

Kérlek ne írjátok hogy beszéljem meg vele és változtassunk. Ezt már sokszor próbáltam, neki mások az igényei más irányban, nem akar változtatni. Így nekem kell választanom egyedül mert boldogtalanul sem jó élni.


2021. szept. 29. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

2


ha beszélgetni akarsz, írj

2021. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bízol abban hogy a lányod gondodat fogja viselni?

50+ nőként iszonyatosan nehéz ismerkedni, nem tudom fizikálisan milyen állapotban vagy, mennyire jó az alakod, de nagyon nem egyszerű párt találni.

Leírásod alapján ez soha nem volt egy szerelmi kapcsolat, mindkét fél a régi élete árnyékában él, összeköltöztetek mert így könnyebb az élet. kevés időt töltötök együtt, már nem igazán keresitek egymás társaságát. A helyzet az, hogy egyedül nem sokra jutnál anyagilag csak ha a lányod is besegítene, de tőle sem lehet elvárni hogy életed végéig támogasson. Gondolom anyagi megtakarításod nincs, így azt kockáztatod hogy egyik napról a másik napra kell élned.

Mindenképpen segítségre szorulnál ha szakításban töröd a fejed, érdemes lenne felkeresni az önkormányzatot hátha tudnak segíteni.

2021. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a ferfit otthagyom. Es keresek uj partnert, mikozben berendezkedem a tulelesre, es nem egy uj ferfitol valik fuggove, mi lesz. Tarskeresot is bevetnek, de napi max. 30 perc lenne, amit legrosszabb napokon ezzel toltenek.

Kivanom, hogy egyedul is fenn tudd tartani magad. Akkor egy egyszeru elet is jobb a mostaninal, amennyiben nelkulozes konkretan nincs.

2021. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Jól írja 2-es, fizikailag sem vagyok már topon.

Bár ha szívesen csinálok egy munkát akkor bírom magam. De itthon a párom igényeit kielégíteni teljesen belefáradtam. Pont azokhoz a dolgokhoz nincs kedvem amit elvár tőlem.

Éppen fenn tudnám magam tartani, nem szorulnék más segítségére.

Sajnos egy betegség, egy munkanélküliség ezt borítaná. Ettől félek is, ez tart még vissza a szakítástól.

Párommal vannak apró örömök azért, de éppen a nagyobb dolgok nem stimmelnek, azokon megy a vita.

2021. szept. 29. 13:52
 5/13 cseppszi ***** válasza:
79%
Hát most nem azért de van egy 50+ os barátném. Egyedül nevelte a 2 lányát és gondozta a nyugdíjas anyukáját és vállalt plusz munkát a fő állás mellé. Ezt követően pedig 55 évesen megtalálta élete nagy Ő-jét és boldog párkapcsolatban élnek már több mint 3 éve. Nem kell szenvedni. Aki keres az talál. Munkát is meg társat is.
2021. szept. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3. Maradj a kapcsolatban még, de legyél nyitott mások felé, keress új hobbit, járj új helyekre, hátha mégis érsz egy férfit, akivel passzoltok, és akkor lépj tovább.
2021. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező. Nyugodtan hagyd ott. Ez a férfi a szexért és kiszolgálásért meg a magány miatt van veled. Ha bajod lenne, beteg lennél, az első lenne, aki menekülne. Tudom, mert tapasztaltam, ráadásul nálunk házasság és közös gyerek is volt, mégsem tartott ki. Szerelem nelkul csak addig kellesz vknek, amig nem jelentesz problemat neki. Onnantol hogy problema van, megszabadulnak toled. Meg csak 50 korul cagy, nem 65-70 eves, kezdj uj eletet pasi nelkul,mert az azzal jaro alkalmazkodas csak lesziv, tartalekolj penzt.
2021. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
En is a levalasra szavaznek. Csak hiszed, hogy ott lesz melletted a bajban, amikor munkanelkuli, vagy beteg leszel. Mert szamodra a kapcsolat egyfajta kozosseget is jelent. Neki nem. Egyutt eltek, de egyaltalan nincs kapcsolat koztetek. Az elso komolyabb problemanal fogja magat es kilep. Te pedig tul megalkuvo vagy, eveket lehuztal mellette, mikozben szinte semmi nem kot ossze titeket. A tarsfuggoseg nagy gond. Kirepult a lanyod es most dobbentel ra, hogy egyedul vagy. Forditsunk egyet a kockan. Te mit mondanal arra a nore, aki csak az anyagi biztonsag miatt van egy adott ferfival? Amit meg mondani akarok, hogy kulfoldon nagyon sokan kezdik ujra az eletuket az eletkozep valsag hatasara. Uj hobbik, uj celok, akar uj szakma is. TE mar nyugdijra keszulsz, mikozben boven tudnal meg valtoztatni az eleteden. Ne egy megtort emberkent probald meg leelni az eleted.
2021. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem nem jó a szex, sőt fáj is néha, ő akarná. Ezen vitatkozunk."

Ez nem kérdés, nem bírnék ilyen emberrel lefeküdni az első erőltetés után. Lapát.

2021. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

5-ös és 8-as igazad van. Kellene hogy legyen bátorságom és erőm új életet kezdeni. Talán azért is félek jobban mert egy hosszabb betegség miatt már megtapasztaltam milyen anyagilag és egyéb téren is kiszolgáltatottnak lenni. Párom ugyan mellettem volt hiszen együtt élünk, nem is tehetett mást. Emellett mégis észrevettem alig várja hogy gyógyult legyek és alkalmas az igényei kielégítésére. Ez leginkább szex és reggeli-ebéd-vacsi.

7-es mi szerelmesek voltunk egymásba összeköltözéskor, a sok vitatkozás, részemről a kényszerből végzett feladatok valahogy elcsitította ezt a szerelmet. Már leginkább csak teher amikor itthon van. Kis százalék a jó benne.

Tehát egy betegség esetén nem biztos hogy sokáig bírná mellettem valóban. Nem lenne más ha elhagynám sem, akkor is bajban lennék egy komoly betegség esetén.

Sokat segítettetek tanácsaitokkal, érzem hogy szakítanom kellene párommal. Nem ér annyit az anyagi biztonság hogy folyton vitatkozzam vele.

2021. szept. 29. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!