Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a nők által...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a nők által bántalmazott férfiakról?

Figyelt kérdés

A média mindig csak a bántalmazott nőkről beszél, de mi a helyzet azokkal a férfiakkal, akiket a nők verbálisan (néha testileg) súlyosan bántalmaznak.


Olyanokat mondanak, hogy "nem vagy férfi", "sose szerettelek", nem néznek rájuk fel, minden apró hibájukba beleszólnak, lekiabálják őket, megcsalják. Ha dühösek, akkor adott esetben meg is ütik, vagy megrúgják a férfit, aki inkább elfojtja az érzelmeit és napi 20 szál cigit elszív.


Ezek tipikusan nárcisztikus/borderline nők, akik hasonlóan csábítóan viselkednek a kapcsolat elején, mint a férfiak. Majd utána, amikor a férfi kiszolgáltatottá válik, akkor súlyosan elkezdik bántalmazni.


Meg lehetne kérdezni, hogy miért maradnak ezek a férfiak a bántalmazott nőkkel? Főleg akkor, ha közös gyerekük is van, aki végignézi a bántalmazásokat.

Mit gondoltok, hogyan lehetne fellépni ez ellen?


2021. szept. 29. 22:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Tudom, hogy nagyon nem ezt akarod hallani, de amíg Magyarországon átlagosan hetente hal bele egy nő a párkapcsolati bántalmazásba és semmi nem történik, addig szerinted mennyire várható el hatékony fellépés az ellen, hogy szegény férj elszív egy doboz cigit?
2021. szept. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A magam személyiségzavaros módján nyilatkozok nőként. Nem kezdek párkapcsolatba, amíg tart a terápiám. Lehet, hogy utána se. Tudom magamról, hogy elviselhetetlen vagyok. Nem tennék ki ennek egy férfit se!
2021. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

A bántalmazásnak a fizikai része az, ami bűncselekmény, és ennek az elszenvedői ritka kivételtől eltekintve nők.

A fizaikai bántalmazás mellett a lelki bántalmazás is ugyanúgy jelen van a férfiak részéről is, de ez nem bűncselekmény.


"nem néznek rájuk fel"

És miért kéne felnézni?

2021. szept. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána a témának. Sokszor a bántalmazott nem ismeri fel, hogy bántalmazó kapcsolatban élnek. És, hogy mit gondolok? Sajnálom őket és remélem, hogy mihamarabb sikerül kilépniük belőle.
2021. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai bántalmazás verbálisan kezdődik.


Ha őszintén kérdezed a véleményem, a verbális erőszakot párba tudom állítani a nők által elszenvedett erőszakkal, szerintem ebben nincs különbség. De a fizikait... megérteném, ha csak nagydarab asszonyságok vernének nagyon vézna férfiakat, de nem.


Engem ugyan nem bántottak, de azt végignéztem, ahogy apám veri anyukámat. És sokszor álmodoztam, hogy elverem apámat. Ha fiú lennék, és erősebb lettem volna, olyat lekevertem volna neki, hogy ő kapkodott volna levegő után.


Tehát mikor valaki fizikai fölényben van, és le sem fogja a másikat, azt nem értem. Érted, nem kell megütni, elég, ha elkapod a kezét. Mert a nőnek az élete van veszélyben, ha fizikailag bántják, puszta kézzel is megölheti egy férfi. De egy nő eszköz nélkül - nem leszek népszerű, de ha valaki nekem jön, nő vagy férfi, ha tudom, kiütöm.

2021. szept. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%

Verbális bántalmazás sok nőnek nagyon megy. Az evvel járó alázások, beszólások, szövegelések. Fizikai erejük gyakorlatilag nincs, ezért ki vannak hegyezve a dumára, érzékenykedésre, mimikákra.


De ez a mostanában menő módi, amikor próbálja megfordítani a szerepet néhány "nő", kiakasztó.

"nem néznek rájuk fel"


És miért kéne felnézni?


És akkor a hülye tyúk megkérdezi ezt 86 milliószor, de bzmeg még mindig nem nézett utána, hogy a nők jórésze olyan férfit keres, akire fel tud nézni.

Itt osztja az észt a gyk-n, mert töke nőtt a lába közé, és képtelen azonosulni egy átlag nő karakterével.

Felismerni önmagában ezt....nyet. Nem megy neki, hülye hozzá.


Felnevelte az anyuci, apuka nem volt, volt egy hülye öccse, akit ledominált naponta, még bejátszik pár elbszott gén is, és kész az eredmény...

Ez ilyet tényleg bebsznám valaki keménymagos férfi környezetbe, ott játssza az agyát.

2021. szept. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Azt gondolom hogy MINDIG csak a bántalmazott nők kontextusában beszélnek róluk ("minden figyelem a hülyek..urva nőké, de bezzeg...") és sosem mint saját, önálló csoportról.

Amúgy ja, elég szar dolog, mit lehet erre mondani?

De ők tudnának segíteni magukon. Azért kapnak annyi figyelmet a fizikailag bántalmazott nők (ha megfigyeled a lelkileg bántalmazott nőkről kb annyi szó esik, mint a lelkileg bántalmazott férfiakról) mert ők el sem tudják hagyni a párjukat. Általában szakításkor fajulnak csak el igazán a dolgok a fizikailag bantalmazó kapcsolatoknál, szóval a nők úgy érzik, sőt, tudják, hogy aközött választanak hogy néha kapnak egy verést a kapcsolatban, és aközött, hogy a társuk a kórházba, vagy a hullaházba juttatja őket, mikor szakítanak. Statisztikailag erre hatalmas esélyük van.


Az, hogy néha egy férfi megkapja, hogy "nem vagy igazi férfi" nyilván rossz, de semmilyen szinten nem hasonlítható ahhoz a fizikai és mentális terrorhoz, ami miatt a bántalmazott nőket emlegetik.

Egy kis flegmaság, vagy egy pofon után te, mint férfi, kisétálhatsz a lakásból, és utána soha nem kell erre a rossz élményre gondolod.


Szóval...

Mehet a beszélgetés a férfiak gondjairol, csak NE hasonlítsd a nőkéhez.

De nem is tudom, mit lehet egyáltalán beszélni erről. Van egy rakás kapcsolatfajta, ahol az egyik fél nem adja meg a masiknak a kellő tiszteletet (szülő-gyerek, flegma élettárs, rossz barátság, stb) és ilyenkor mindig ugyanaz a teendő: hagyd ott francba azt aki beszólogat. Nem hiszem hogy emiatt szükség lenne nemzetközi segélyszolgálatokra.


Ha viszont tényleg érdekel a férfiak jóléte, és nem csak az, hogy miért kapnak több figyelmet a nők, akkor van valami, ami TÉNYLEG veszélyt jelent a férfiakra: a többi férfi.

A legtöbb erőszakos bűntettet a férfiak követik el más férfiak kárára.

Na, ez is érdekes téma számodra?

Akkor nyugodtan írj ki egy follow up kérdést a férfi erőszakról (de lehetőleg hagyd ki belőle minden formában a nőket)

2021. szept. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Érdekes. Szerintem a bántalmazás gender-semleges és azért nincs a reflektorfényben a nők által elkövetett bántalmazás, mert "jaj, dehát szegény nők sokkal rosszabb helyzetben vannak". Nyilván fizikailag erősebb lehet egy férfi, de maga az ütés nagyon megalázó, ezért egyben lelkileg romboló is.


Valaki azt kérdezte, hogy mire kell felnézni? Szerintem egymás kölcsönös tisztelete, az egymás iránti kölcsönös rajongás alapfeltétele egy egészséges párkapcsolatnak.

2021. szept. 29. 23:26
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Nagyobb részben van jelen ebben az esetben a verbális bántalmazás. Sajnos még néha magamon is észreveszem, hogy maipulalom a páromat, mert nőként ezt sok esetben könnyebb megtenni.

Mindenképpen többet kellene foglalkozni ezekkel.

2021. szept. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
7: szerintem ez egy ennél sokkal komplexebb probléma. Nem olyan egyszerű kilépni egy bántalmazott kapcsolatból. Kívülállóknak könnyű azt mondani, hogy a férfi bármikor leléphet. Főleg erről szerettem volna vitázni, hogy akkor miért nem teszi meg? Az első tippem az, hogy azért nem, mert a társadalmunk annyira nem foglalkozik a férfiak bántalmazásával, hogy maga a bántalmazott férfi fel sem fogja, hogy ő épp bántalmazva van.
2021. szept. 29. 23:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!