Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes-e folytatni? Egy-két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes-e folytatni? Egy-két éves kapcsolat utánúgy érzem, hogy nem szellemi társam a párom.

Figyelt kérdés
Nem tudom folytassam-e?:(Nyilván az ember a szüleitől, testvéreitől nem várja ezt el, de a párjától igen. Elég kellene, hogy legyen az, hogy az élet gyakorlati részét közösen visszük? A szex? A felületes dolgok közös megbeszélése? ..de nem lehet beszélni vele a célokról, az élet értelméről , a számomra fontos dolgokról, a gondolataimról:( Az ővéiről sem beszél....

2021. okt. 9. 05:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mond el neki. Ha tudtok változtatni, akkor meg van oldva a dolog. Ha nem, és így te nem érzed jól magad benne, akkor hagyd.

Bár szerintem ez pont az a dolog amit lehetne úgymond fejleszteni.

2021. okt. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted ne hagyd annyiban, ezen lehet változtatni.

Ha viszont nem szereted eléggé, engedd el.

2021. okt. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg pont ezen nem lehet változtatni. Ne haragudj, de akinek egy év alatt nem jutott eszébe, hogy az élet értelméről, célokról, álmokról beszélgessen a párjával úgy, hogy az illetőnek lenne rá igénye, tehát nyilván kezdeményezett már többször is ilyen beszélgetést, de az nem sikerült, mit gondoltok, min és hogy lehet változtatni? Ő nem ilyen, aki ezekről beszél, és neki elég a hétköznapi csipcsup szaharságok megbeszélése. Ezt látta otthon, így nőtt fel, nem szokott hozzá, hogy kifejezze a mélyebb gondolatait, talán nincsenek is. Ha igénye lenne rá, beszélne róla. Szerintem csak azzal élvezetes ilyen dolgokról beszélgetni, akinek igénye van erre. Az, hogy leül velem megbeszélni az élet értelmét olyan arccal, mintha a fogát húznák....köszönöm, de nem kell. Én egy évet sem bírtam volna ilyen mellett, nem fog változni, de jó próbálkozást.
2021. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A saját helyzetemben én elengedtem ezt a kapcsolatot.

Szükségem van rá, hogy ilyesmikről is beszélhessek a társammal, és vele sajnos nem nagyon lehetett - viszont szívesen és örömmel hallgatta, amiket én magyaráztam neki. De hát ez nem ugyanaz...

Nekem ez van annyira fontos, hogy attól tartok, egy idő után ha csak másokkal beszélnék meg ilyeneket, tőle túlságosan eltávolodnék, ami a kapcsolat végét jelentené. Semmivel nem jobb 5-8-10 év után szakítani, mint fél év (vagy 1-2 év) után.

2021. okt. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem az azonos szint a lényeg, hanem az azonos szféra. De nálatok túl nagy a különbség, értelmetlen együtt lenni. Nem is vagytok. Nem is voltatok soha.
2021. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A szféra azonos, csak én ki akarok törni ... igen, szeretem ...ha nem szeretném, akkor nem tettem volna a kérdést, nektek, magamnak:)
2021. okt. 10. 09:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem beszél a gondolatairól, mert nincsenek is neki. Az nem elég egy jó kapcsolathoz, ami köztetek van.
2021. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez csak rosszabb lesz, szerintem tipli.
2021. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

“nem szellemi társam a párom”


Vagyis a keretek megvannak, de a kapcsolat üres.

És nemcsak az élet értelméről, bármiféle szellemi, kulturális, műveltségi témáról.

Ez legalább annyira fontos, mint a szexuális összeillés, harmónia.

Alap.

Szellemileg nem illetek össze.

Nagymamám mondta, hogy lányom, ha nem veled beszéli meg a problémáit, akkor mással, ha nem veled fekszik, akkor mással.

Ha nincs vele miről beszélgetni, akkor az nem szerelem, csak szex, és akkor menekülj.

2021. dec. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Utolsó, azt hiszem elég ütős volt a válasz, ahhoz, hogy lassan így tegyek:(
2021. dec. 25. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!