Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy bántalmazó kapcsolatból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy bántalmazó kapcsolatból hogy alakulhatott (külsőre) boldog kapcsolat?

Figyelt kérdés

Inkább ide passzol a kérdés, mint az ismerkedős témakörökbe.


Szóval van egy excsaj, akit vert az előző párja. Haverom volt osztálytársnőjéről van szó, amolyan haverság megmaradt közöttük. Ketten menekítettük ki a lakásból, mikor az akkori pasija (Aki verte, bezárta, megalázta, stb) elment dolgozni. Utána elkezdtünk beszélgetni, összejöttünk, minden rendben volt, legalábbis így láttam. Minden szarnak elhordta az exet, mesélt sokat arról, hogyan bántalmazta, meg mennyire rettegett már és velem végre milyen boldog. Eközben mindig elsírta magát.


Minden jól alakult: eljegyzés, összeköltözés, jövő tervezgetése, sok boldog idő együtt.


Igen ám, de egyszer előbb végeztem a munkahelyen (ekkor voltunk 3 évesek) és egy órával előbb értem haza. Írtam neki, hogy nyithatja a bejárati ajtót, semmi válasz. Gondoltam boltban van. Benyitok és a (bántalmazó) exével szeretkeztek. A saját lakásomban kaptam rajta őket. Azon az ágyon, ami a miénk volt.


(utólag belegondolva, kicsit furán viselkedett akkor már: könnyebben hisztizett, stb. De mivel előtte rúgták ki a munkahelyéről, betudtam annak)


Akkor ott elcsattant az agyam. Annyit mondtam, hogy 2 órád van elcuccolni innen, addig én elmegyek. Először inkább düh volt bennem, majd utána jött a lelki összeroppanás. Úgy is tett, 2 óra múlva a dolgaival együtt eltűnt. Innentől kezdve nem is beszéltünk jó formán, csak amíg visszakértem a jeggyűrűt. Mert azt magával vitte.


Ennek már 4 éve, a Facebook feldobta őt (a lányt), megnéztem az adatlapját. 3 gyereket szült ennek, és tele van idilli közös képekkel a profilja. Hozzá kell tennem, hogy nekünk nem akart összejönni a gyerek és emiatt elég szomorú volt. Kivizsgáltattuk magunkat és az lett a vége, hogy nekem kicsit "lassabbak" a spermák, de ettől még simán össze jöhet. (bevallotta, hogy már 2 hónapja csalt az exével, mert az megkereste és nem tudott ellenállni. Ennyi volt az érdemi kommunikációnk az eset után)


Az eset után fél évig rottyon voltam, híztam 15 kilót, sokat ittam, magam alá kerültem. De már túl vagyok rajta, és a jelenlegi kapcsolatom egész normálisan alakul (de már nem merem elkiabálni.)


Szóval: Egy olyannal akitől rettegett, bántalmazta, hogy tudott összejönni újra? És szülni neki 3 gyereket?

Én megadtam neki mindent, az elején tiszta álompár voltunk, a haver csajaim teljesen irigyek voltak, hogy mi ennyire boldogok vagyunk. (mindegyiknek volt valami gixer a házasságában, kapcsolatában)


Milyen pszichikai folyamatok játszódnak le egy nőben ilyenkor?


36/F



2021. okt. 11. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen áldozat típusú nők. A fb-ból és hasonló helyekről meg ne indulj ki. Nyilván nem fogják felrakni, amikor elveri csak az idilli képeket.

Az ilyen nőt egyébként én nem sajnálom. Meg volt a lehetősége kiszállni, de ő inkább visszamegy. :D Hát akkor ne panaszkodjon a következő pofonnál.

2021. okt. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva sztori :O

Lehet sok minden. Stockholm-szindróma vagy ezt a mintát látta esetleg a családban, ez volt az ismerős és végül ezt választotta.


N

2021. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak azok a nők, akik kívánják az "ostort".
2021. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég összetett, nehéz kérdés ez, de nagyon röviden:

-általában azok, akik erőszakosak a szeretteikkel, kifejezetten nárcisztikus személyiségűek, akár még a személyiségzavar kategóriába is beletartoznak; az ilyen emberek mesterien képesek az áldozataikat manipulálni, szép lassan belenevelni őket a helyzetbe, akár azt is elérve, hogy az áldozat saját magát tartja hibásnak és még inkább hálásabb, ragaszkodóbb lesz

- előfordulhat az is, hogy Stockholm-szindróma alakul ki a bántalmazott félben, ami szintén annak kedvez, hogy a bántalmazója mellett maradjon


Ebben a konkrét esetben én az első pontban leírtakat tartom valószínűnek, bár nem vagyok szakértő, viszont van valamennyi tapasztalatom az ilyen nárcisztikus emberekkel és elég jól beleillik ez a történet a róluk alkotott képembe.

2021. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
#4, Azért azt te sem gondolhatod komolyan, hogy ilyenkor csak a bántalmazó fél a hibás. Ha kapok egy pofont valakitől azt még megbeszélhetjük. Talán a másodikat és a harmadikat is. A 10.-nél viszont egyértelműen én is a probléma egyik forrása vagyok, nem?
2021. okt. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A bántalmazás tipikusan ciklikus és vannak romantikus/mindent megadok neked fázisok. Ilyenkor csalja vissza az áldozatot. Egy egészséges kapcsolat sosem lehet annyira intenzív mint amit ezek a manipulatív emberek produkálnak a beetető időszakban. Ezért sok áldozat visszatér. Kb olyan mint valami kabszer. Az meg hogy profilon mi van semmit nem jelent. Ismerek olyat ahol putriban élnek áram is alig van meg csaj nem mehet el otthonról, de fb tele vanml cuki képekkel.

A gyerekről meg annyit hogy bántalmazás mellet könnyű terhesnek lenni, mert ugye az van amit bántalmazo akar.

2021. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#5:

Annyiban igen, hogy ha az első pofon utan otthagyod a retekbe, több már nem lesz.

2021. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Tipikus kirakatkapcsolat.


Sajnálom őket. Az áldozatok egyébként átlagosan 7-szer mennek vissza a bántalmazójukhoz, mire végre ott tudják hagyni őt. Örülök, hogy nekem sikerült elsőre, DE nekem sem sikerült volna, ha a családom/barátaim nem gyűlölik annyira.

2021. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
#8, El tudod mondani, hogy mi motivált arra hogy visszamenj? Mennyire volt bántalmazó kapcsolat? Vert is rendszeresen?
2021. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

#9 Elmondom, persze. Szerencsére én elsőre megszabadultam tőle. Próbált ugyan visszaszerezni, de a családom figyelmeztetett, hogy nem kellene.


Szerintem fölösleges mérni, hogy mennyire volt bántalmazó. Ha egy kapcsolat bántalmazó, akkor így is, úgy is lehúz. Fizikai bántalmazás csak egyszer történt, mégpedig végigrángatott az utcán, és belilult a karom miatta. Biztos vagyok benne, hogy ha együtt éltünk volna, akkor meg is vert volna, de olyan lúzer volt "szegénykém", hogy egy olcsóbb albi kaukciójának sem tudta volna kifizetni a felét. Így hát nem költöztünk össze. A lelki, szexuális bántalmazás viszont mindennapos volt.


Pont ez volt az eszköze, amit bevetett ellenem, mégpedig a mérhetetlen önsajnálat. Mindig azt mondják, hogy a bántalmazó egy menő csávó, aki kívülre mutatja, mekkora király. Ez nem minden esetben igaz. Ő inkább szerette magát sajnáltatni, de tipikusan az az ember volt, aki magának rontotta el az életét. Pl. Egyáltalán nem készült a vizsgákra, aztán csodálkozott, hogy átrakták állami támogatottról költségtérítésesre. Nem sok emberre hatott. Rám csak azért tudott, mert alapból alturista vagyok, szociálisan érzékeny, segítőkész, stb. Az vagyok a baráti körömben is, akihez bátran lehet jönni a tanácsért, vagy simán csak vigasztalásért.


A szakítás idején már őszintén szántam őt, annak ellenére, hogy bántalmazott. Azért is nem akartam ott hagyni, mert tudtam, milyen szerencsétlen, és ezt nem akartam azzal tetézni, hogy még én is ott hagyom. De sajnos muszáj volt magamra is gondolnom egyszer.


Lelki bántalmazás:


- Folyton irigykedett rám (erre felhívták a figyelmemet, de eleinte még csak el sem hittem)


- Ha valami sikerült, akkor éreztette, hogy biztos csak azért, mert KÖNNYŰ volt, és nekem különben is könnyebb életem van


- Ha nem sikerült valami, örült


- Ha haragudtam rá, akkor jött a diagnózisommal. Igen, valóban vannak mentális problémáim, ettől függetlenül ő dühített fel, és nagyon csúnya dolog volt a hibáit a betegségemre fogni. Sosem látta be, ha ő hibázott valamit.


- Mindig elzárt mindenkitől. Ha volt családi házibuli, félre kellett vonulni. A vonaton egyszer beszélgetésbe elegyedtem 3 idős emberrel (2 nénivel és egy bácsival, tehát még nem is 20-as, 30-as jó pasik voltak), ő nem kapcsolódott be, de láttam, hogy úgy néz rám, mint a gyilkosra. A sógornőjénél volt házibuli, én nem kedveltem a csajt, de rágta a fülem, hogy barátkozzunk össze. Adtam neki egy esélyt, el is kezdtem táncolni a lánnyal, nevettünk, tényleg meg is kedveltem. Erre exem folyamatosan jött, hátulról ölelt, próbált elhúzni, hogy üljek le mellé. Akkor most barátkozzak a sógornőddel, vagy ne? Döntsd el.


Szex:

Ez volt a legrosszabb. Konkrétan nem bírt magával.


- Ha visszautasítottam, akkor vagy megsértődött, elfordult, vagy addig nyomkodta hozzám a farkát, amíg muszájból bele nem mentem, hogy túllegyek rajta


- Ha nem hagytam magam, hanem a sokadik NEM után már ellöktem magamtól, akkor megint jött a diagnózisommal, és hogy én milyen szemét vagyok


- Ha nem élveztem a szexet, akkor elkezdett velem üvöltözni, hogy miért csináltam úgy, mintha megerőszakolt volna (mert kvázi azt tette)


- Ha nem találkoztunk hétvégén, akkor az volt a legnagyobb gondja, hogy "már megint verhetem a farkam"


Egyébként az apja igazi, keményvonalas bántalmazó volt. Na, ő konkrétan verte az anyját. (Elváltak.) Exem mindig mondta, hogy nem akar olyan lenni, de hát ugyanolyan szemétláda ő is. Biztos vagyok benne, hogy azért úsztam meg ennyivel, mert nem éltünk együtt, ott volt a családom, tartott tőlük, stb.

2021. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!