Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tegyem túl magam rajta?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés

A barátommal több mint 2 éve vagyunk együtt. Rengetegszer megbántott, kihasznált és szörnyen bánt velem. Én ezeken a dolgokon megpróbálom túl tenni magam, mindent beleadok hogy működjön. Van egy dolog azonban, amin viszont nem vagyok képes túl tenni magam.

Én nem tudom mi erre a megfelelő kifejezés, de én úgy érzem erőszakot követett el ellenem; Nagyjából másfél éve voltunk már együtt, amikor a szexuális életünk úgymond megritkult, nem kívántam a páromat, mert ahogy viselkedett velem egyszerűen taszított. Ahelyett, hogy változtatott volna, ő ezt úgy reagálta le, hogy gonoszkodott velem, mint egy kisgyerek, és azt mondogatta, hogy biztos azért nem akarom, mert nem szeretem. Ezt addig csinálta, amíg végül bele nem egyeztem. Ő tudta, hogy az aktus fájni fog nekem így, de úgy tett mint aki ezt nem veszi észre, később pedig állította, hogy nem tudta hogy fáj nekem. Ez hónapokig ment így, míg végül szakítás-közeli állapotba kerültem. De amikor a beszélgetésre került a sor, ő sírt és ígérgette hogy megváltozik értem, én pedig elhittem.

Azóta tényleg igyekszik, és úgy bánik velem, ahogy azt az elejétől fogva kellett volna tennie. Kedveskedik és türelmes. De kezd belefáradni, hogy nem kap érte semmit. Mert én nem vagyok képes lefeküdni fele, sem megcsókolni, pedig neki irdatlan mennyiségű fizikai érintésre lenne szüksége, de én nem vagyok rá képes. Sose voltam az a fajta, és így már főleg nem.

Beszélgettem erről a családommal és a barátaimmal. Utóbbiak szerint már réges-rég szakítanom kellett volna, míg édesanyám szerint egyszerűen túl kéne tennem magam ezen. De mégis hogyan?



2021. okt. 15. 12:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

"A barátommal több mint 2 éve vagyunk együtt. Rengetegszer megbántott, kihasznált és szörnyen bánt velem. Én ezeken a dolgokon megpróbálom túl tenni magam, mindent beleadok hogy működjön."


Eddig olvastam, éljetek boldogan

2021. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
80%
Ha anyád erre bíztat, akkor őt is ki kellene iktatnod az életedből, nem csak a pasit!
2021. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
49%
Lehet kozbe anyadat is neha megeroszakolja...
2021. okt. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Ő az első barátom. Nem volt előttem példa jó kapcsolatról, nem láttam bele mi normális és mi nem egy kapcsolatban. Azt tudtam, hogy szeretem és jó akarok lenni hozzá. Ezért mindent elviseltem. Mostmár tudom, hogy nem ezt érdemeltem és nem hagyom neki hogy úgy bánjon velem ahogy régen. A kérdésem arra irányult, hogy mit tudok tenni magamért, én hogyan érezhetem magam újra jól a bőrömben? Hogyan tegyem túl magam ezen?

Én úgy érzem, hogy ha rendbe tudom szedni magam újra, akkor talán mi ketten jók lehetünk együtt újra.

2021. okt. 15. 12:59
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus...
2021. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne hozzá akarj jó lenni, aki bántott, és akivel nem jó neked. Magadnak akarj jót! - Nélküle.
2021. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem lesztek együtt jók!

Elmész pszichológushoz, megbeszéled vele az anyáddal, és az exeddel kapcsolatos függőségi viszonyodat.

2021. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A dolgokat nem lehet meg nem történtté tenni. És ezt a szervezeted pontosan jelzi is, azért tiltakozik a hapsi ellen. Mit vártál, ha te úgy döntesz, márpedig akarod ezt a kapcsolatot - húszéves vagy, atyaég, még gyerek, minek gyötrődsz egy idiótával??? - akkor majd a szervezeted ehhez alkalmazkodik? Szerencsére jobban működik mint te...

Anyukád is évtizedek óta egy sz*r házasságban vagy miért buzdít téged arra, hogy ilyen fiatalon, kötöttségek nélkül is csak tűrj? Neked se legyen jobb vagy miért...??

2021. okt. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, meddig akarsz még kínlódni önmagad meghazudtolva egy ilyen

rossz kapcsolatban, mikor sokkal jobb is lehetne.

Nem veszed észre de te óriási függőségi viszonyban vagy,

ezért nem is tudod még elképzelni se, hogy szakíts,

meg azt sem, hogy ezerszer jobb is lehetne.

2021. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
De miert egybol a takarozassal inditasz, hogy nem lattal jol mukodo kapcsolatot? 20 evesen mar tudhatnad, hogy mik az igenyeid, mik a hataraid, nem vagy mar gyerek. De szolunk, attol, hogy a fiud sirvafakad, az nem szeretet jele. Az se okes, ha anyuci arra sarkall, hogy adj megegy eselyt. Nem kell masodik eselyt adni senkinek, ha az elsovel sem tudott elni. Mi lenne, ha kilepnel a komfortzonadbol es az elso kapcsolatodat idejetmultta tenned, ahogy az emberek nagy resze szokta? Ebben ennyi volt, tanulj belole es lepj tovabb. Mindenesetre utana meg menj el egy pszichologushoz, mert traumatizalva is vagy, ugy se jo beleugrani egy ujabb kapcsolatba. Igen vannak bajok veled, es nem, ezt kapcsolatot nem tudod megmenteni. Se most, se 1-3-5 se 10 ev mulva.
2021. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!