Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondjam el azt, a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el azt, a barátomnak, hogy korábban megerőszakoltak?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, a barátommal közel 7 hónapja alkotunk már egy párt. Nekem ez az első komoly párkapcsolatom. Nem feküdtünk még le egymással. Azt mondtam neki, hogy még nem állok rá készen és szűz vagyok még. Ő pedig megígérte, hogy vár.

Nyilván nem igaz, hogy biológiailag még szűz vagyok, hiszen feljebb is írtam, hogy megerőszakoltak. Nem most történt a dolog, jóval korábban, már 5 éve. Nem érzem, hogy feldolgozatlan trauma ként maradt volna meg benne. Még akkor feljelentettem az illetőt (persze nem kapták el), és 4 éven keresztül pszichológushoz jártam. Akkor persze szörnyen voltam lelkileg, de mára szinte teljesen rendben jött az életem. A párkapcsolatunk jól működik, és tudom, hogy az őszinteség fontos, tudom, hogy nem nézne rám más szemmel. Így nem is kérdésbennem, hogy elmondjam-e neki. Tudom, hogy ez kihatással lehet még a szexuális életemre. Én pedig talán szeretnék már lefeküdni vele, de előtte még elmondani neki ezt. Hogy mondjam el? Mikor? Nem fog másképp kezelni, úgy értem, hogy mondjuk alig mer majd hozzámérni?



2021. okt. 22. 14:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is fontos lenne elmondani. Már csak azért is mert 7 hónapja együtt vagytok és azért normális esetben ilyenkor már megy a szex mindenhol és én sem akarnám hogy azt higyje kamuzok és ha már nem vagyok szűz akkor még is miért halogatom a szexet. Nem akarnám hogy felmerüljön benne az hogy még sem szeretem.
2021. okt. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%

én ezt már a 2. randin elmondtam a barátomnak, engem többször is zaklattak, konkrét behatolás nem történt, de ez csak a szerencsén múlt, és engem is fiatal koromban.

nekem nem esett nehezemre ezt elmondani, barátaim is tudják, rokonaim.

úgy vagyok vele, ha hallgatnék, az elkövető kezére játszanék, mert azoknak mindig az a céljuk, h. titokként hordozzuk.

az én stratégiám ezért az, h. bátran beszélek erről...

nálam teljesen normálisan fogadta a barátom.

2021. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget és a kedves szavakat. (a privát üzenetben kapott nem túl kedves megjegyzéseket már kevésbé).

Mindenképpen beszélek majd vele, még a hétvége folyamán. :)

2021. okt. 22. 17:41
 14/33 A kérdező kommentje:
Ma reggel elmondtam, azt hiszem minden a lehető legjobban ment. Köszönöm a segítséget mégegyszer.
2021. okt. 23. 12:18
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ügyes vagy, kérdező és helyesen, bátran cselekedtél.


Engem 11 éves koromban erőszakoltak meg. Van tapasztalatom abban is, hogy elmondtam és abban is, mikor nem mondtam el.

Már nem aktuális a Te szempontodból, de mindenkit arra biztatnék, hogy mondja el! Ugyanis soha nem tudhatod, hogy mit vált ki belőled az adott szituáció szex közben. Nekem volt olyan, hogy kocogtak a fogaim annyira reszkettem a félelemtől. És megkérdezte az akkori párom, hogy te félsz???

Nem értette, mert neki nem mondtam el. Utólag már bánom, mert azon kívül, hogy nekem is nagyon rossz volt reszketni a félelemtől, ő sem értette, hogy mi a baj és esetleg magában kereste a hibát. Na, innentől kezdve minden páromnak elmondtam (nem volt sok, félreértés ne essék). Ezután pár évvel az akkori párommal előfordult egy olyan, hogy meztelenül reszkettem a lepedő alatt és hiába kérdezgetett, nem tudtam megszólalni. De ő már tudta és megértette és nem érte őt meglepetésként. Abbahagytuk, hozott egy kis vizet, hagyott megnyugodni...

Ég és föld a különbség mindkét fél részéről, ha tudja illetve, ha nem tudja. Mindenképp tudnia kell.


34N

2021. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon bátran döntöttél!

Mint 15-ös leírta lehetnek olyan helyzetek, amiket akarattal nem tudsz legyőzni, és ezzel téves üzenetet küldenél a másiknak. Lehet, hogy nem lesz ilyen, mégis egyszerűbb megelőzni.

2021. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

És rájöttem, hogy nekem is fontos volt az, hogy elmondjam. Mintha egy kicsit méginkább feldolgoztam volna ezzel. Elesett egy hatalmas kő a szívemről, mintha egy kicsit méginkább elengedtem volna ezt a dolgot. Mostmár tényleg tisztalappal indul minden. Elköltöztem abból a városból ahol történt, továbbtanulok és remélem ezek után a szexuális életem is rendbe jön . Lezárult ez a dolog az életben és mostmár van valaki aki tényleg teljesen ismer és nincs titkom. Jó érzés! :)

Sajnálom azokat, akik hasonló cipőben járnak és most már én is arra bíztatom őket, hogy mondják el. Minden szempontból jobb lesz.

2021. okt. 23. 17:48
 18/33 anonim ***** válasza:
62%

Mondd el neki, ugyanis akkor majd úgy áll hozzád az ágyban is - ha van benne empátia.


De míg erre sem vagy készen, addig hanyagoljátok is a szexet, mert arra pláne nem.

2021. okt. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Oldfire ***** válasza:
36%
4-es. Te nagyon sötét vagy. Igen is beszélni kell róla és nem magánügy.
2021. okt. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Sajnos annak is igaza volt, aki azt mondta nem állok készen a szexre sem még. Megpróbálkoztunk vele sikertelenül. Szó szerint sírás lett a vége. Picit elkeseredtem :(
2021. okt. 30. 10:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!