Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Folytatnátok így a kapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folytatnátok így a kapcsolatot, 40 körüli nők?

Figyelt kérdés

Miután megismertem a párom, pár hónapra rá jöttek a lezárások, ő emiatt elvesztette a munkáját. Azóta a tartalékait éli fel, teljesen szegényes életmódot él, nagyon keményen takarékoskodni kényszerül. Igyekszik kialakítani új bevételi forrást, vállalkozást, annak alapjait egyengeti, képezi magát, tanul stb.

Nem élünk együtt, nem is tervezzük, én elváltam, nem szeretnék senkivel még jó darabig összeköltözni. Ő is jól elvan egyedül. Szeretjük egymást ettől függetlenül, jól megvagyunk. Ami nekem fura nőként, hogy ő lényegében napi szinten nálam oldja meg az étkezését ingyen. Viszonozni nem tudja bevétel híján. Nem is fogadnék el így tőle semmit, hogy tudom, nincs pénze, nem tud venni semmit szinte. Alkalmi munkákat tud vállalni időnként, már ha van néha, mert erre felénk nem nagyon van.

Ez nekem olyan fura, mintha én tartanám el. Nem tud semmi közös programba beszállni, így az az én költségem egyedül, ami ritkán van, mert leginkább nem partner semmi programban, mondván, hogy ő ezt most nem engedheti meg, és nem akarja, hogy én fizessek neki bármit. Attól tartok, ha egyenesbe jön, akkor keres majd másik nőt, aki nem elvált, akivel családot alapíthat, szóval hogy csak kihasznál.

Emberileg viszont nagyon jó vele, jó társaság, férfiként is nagyon ott van, kényeztet, kedves.

Ti kitartanátok ebben a helyzetben, amíg sínre kerül, oly módon, hogy segítitek benne? Hogy kezelnétek ezt?

Biztos neki sem könnyű ez a helyzet, megértem őt is. De zavar, ha mikor nálam van, úgy kezeli a hűtőt meg a kamrát, mintha otthon lenne. Ha lenne benne némi kölcsönösség, nem zavarna, de az jelenleg nincs. Talán majd lesz, de ezt nem tudhatom biztosra. Kicsinyes vagyok szerintetek?


2021. nov. 1. 22:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Ez korfüggetlen, tökmindegy hány éves vagyok, nem tartanék el egy ilyen pasit. Nem járhatna hozzám kosztolni.
2021. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
45%

A probléma ott lenne, ha nem is tenne az ellen, hogy ez megszűnjön. A leírásból viszont az derül ki, hogy próbál küzdeni, de eddig nem sok sikerrel. Képzeld az ő helyébe magad, mikor napról-napra kell élned és a másik elvárja,hogy pl. evigyék egy étterembe vagy egy moziba, ami neki egy heti létfentartásához elég.

Nehéz a döntés! A gond az, hogy nyakunkon a következő hullám és tuti lesz hasonló lezárások, mint volt is pár hónapja. Akár akarjuk, akár nem.

Itt csak a szerelem segíthet, ha tud!

2021. nov. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Ennél jobb egyedül lenni, szóval nem
2021. nov. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ez nem férne bele. Nélküled éhen halt volna már, egyértelműen kihasznál. Utolsó esélyt adnék, vagyis egyszer felhívnám rá a figyelmét, hogy nekem hónapok óta baromi sok plusz kiadás, hogy nálam eszik, és ideje belszállni, vagy egyen otthon. A te pénzed is véges.

Ha elszégyelli magát, és igyekszik változtatni, akkor oké. Ha felháborodik, és még te vagy a smucig, akkor viszlát.

2021. nov. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom. Én ha szeretek valakit, ennél nagyobb bajban is kitartok mellette. Amúgy az, hogy nem akar pénz nélkül programozni, teljesen korrekt hozzáállás. Mégis mit kéne tennie, ha nincs miből? Ha veled fizetteti, akkor meg az a bajod. Ha nem szeretem, akkor nyilván egy kiflit is sajnálnék tőle. Ennek fényében döntenék a kapcsolatról.
2021. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket.

Beszéltem vele már erről. Kellemetlen neki, és azóta kicsit visszafogottabb, de a lényeg ugyanaz.

Nem várok el tőle semmit, hogy vigyen el bárhova, hogy fizessen nekem bármit, de azt nem bánnám, ha nem kellene őt is bele kalkulálni a napi bevásárlásba.

Viszont sajnálom, tényleg nehéz helyzetben van és igyekszik. Sem irigy nem szeretnék lenni, sem palimadár. Nehéz ez.

2021. nov. 1. 23:01
 7/27 anonim ***** válasza:
54%

A leírásod alapján egyáltalán nem használ ki. Hisz próbál dolgozni, még ő mondja, hogy nem akar programot mert nem akarja, hogy te fizess, ő meg nem tud...

Ha nem tetszik, hogy nálad eszik, akkor te menjél hozzá. Viszont te NE egyél nála, mert ő aztán tényleg nem engedheti meg magának, hogy még mást is etessen!

Ha így is marad melletted, akkor veled nagyobb baj van mint vele...

2021. nov. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egy vállalkozás indításához elég sok kezdőtőke kell. Szerintem el kéne helyezkednie valahol, akár másik településen. Tudom, nehéz, talán van kutya-macska vagy gyereke a közelben és azért nem költözik el, de így nem lesz ebből semmi. Jó, lehet valami szuper ötlete a vállalkozásra, de mikor lesz az nyereséges? Sajnos ebben a felállásban nem tudhatod, mennyi a kapcsolatotokban az érdek és mennyi a vonzalom. Nem is lehet ilyenkor különválasztani, hiszen még szerelemből kötött házasságban is van anyagi érdek és a végén lehet, hogy csak az marad. Akkor nálatok ki láthat ebben tisztán? Ő joggal érzi azt, ha emiatt szakítasz, hogy csak egy pénzes ürgét kerestél, te joggal érzed azt, hogy anyagilag kihasznál. Nem tudom sajnos, hogy mit tennék. Egy idő után besokallnek. Megpróbálnám megbeszélni vele, hogy keressen alkalmazotti munkát akár másik városban. Ezt egy házasság se bírná el hosszútávon. Persze ez könnyen jelentheti a végét, mert érezheti azt, hogy cserben hagytad. Nehéz kérdés. Sok mindent kéne tudni, hogyan jöttetek össze, mit érzett akkor. Stb.
2021. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

"Igyekszik kialakítani új bevételi forrást, vállalkozást, annak alapjait egyengeti, képezi magát, tanul stb."


Ezt mondja, vagy látod is, hogy valami történik?


Ha te nem lennél, már éhen halt volna? Vagy akkor mi lett volna a terv?

2021. nov. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ne légy palimadár. Ha egyenesbe jön kb 90% hogy keres valaki mást. Én soha nem tartanék el egy férfit. Hosszú házasságban persze más a helyzet, jóban rosszban, de nálatok nem ez a helyzet.

Szerintem utazz el, hidd el nem fog éhen halni. Megoldja, csak egyszerűbb neki ha te eteted.

2021. nov. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!