Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Élettárs halála után három...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettárs halála után három kicsi gyerekkel kérnétek pénz adományt?

Figyelt kérdés
2021. nov. 7. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Könnyű azt mondani, hogy igen, de én nem mernék.
2021. nov. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Mire gondolsz? Internetes kéregetésre vagy segèlyszervezetekre?

Nyilván a kényszer nagy úr, ha nem tud az ember sehonnan ételt előteremteni a gyerekeinek, vagy elvehetik őket tőle, akkor sok mindenre hajlandó. De előbb család, barátok, plusz munka, helyi és országos szervezetek, és legeslegvégső esetben kérnék idegenektől.

De elsősorban a tartalékolás és öngondoskodás híve vagyok, szóval három gyereket csak úgy vállalnék, hogy ha lenne annyi tartalékunk, hogy tragédia esetén hónapokig el tudjunk lenni szűkösen.

2021. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de előbb a saját és élettárs családjától kérnék segítséget. Ha anyagilag nem tudnának segíteni, akkor bébiszitterkedjenek, amíg te elmész dolgozni.

Sajnos a pénzadomány átmeneti, neked meg nem átmeneti megoldásra van szükséged.

2021. nov. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2021. nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hogy gondolod, pl.: az Önkoritól? Nagyon kétszínű lett ez a társadalom, amióta folyamatosan ugatja a níp a "Menjéééé dóóóógozni!" szöveget, mert pl. ezóta van a sok kártérítéses per, ha valakinek valami sérelme van. És közben meg rengetegen mennek segélyért a hivatalos helyekre is, de játsszák a nagy "álszentet", hogy őket nem érheti baj...


Szóval szerintem nem gáz: kimutathatja bárki is, hogy "Igen, most nehéz nekem, de igyekszem megerősödni":).

2021. nov. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha "csak" a mindennapira kell és eddig nem dolgoztam, akkor mielőbb munkába állnék (szinte mindegy, mit) és ehhez kérnék segítséget. Ha mondjuk nagy tartozások vannak, akkor mielőbb halasztást kérnék a banktól, közművektől, ha kell, elköltöznék kisebb fenntartású ingatlanba és megnézném, milyen kiadásokon lehet spórolni, mit lehet pénzzé tenni. Szóval előbb mindenképp a saját erőmre támaszkodnék, utána a saját és a párom családjához fordulnék vagy ha vannak tényleg jó barátaink. Az is tényleg nagy segítség, ha valaki tud vigyázni a gyerekekre vagy pláne, ha befogadnak. Egyébként persze, ha sehogy nem tudom megoldani, akkor inkább próbálnék adományt összeszedni bárhonnan, minthogy fázzanak meg éhezzenek a gyerekeim, aztán nevelőszülőknél kössenek ki. (Bár az már egy szülőnek elképzelhetetlen mélypont, mégsem a világvége, hisz van, akinek onnan is sikerül talpra állni és aztán visszakapja őket, a kapcsolatot meg végig lehet tartani.) De mint írták, muszáj sajnos tartós megoldást találni, új életet kialakítani, mert az adomány, ha sikerül is összekaparni, az is csak egyszeri mentőöv, 1-2-3 hónapnyi haladék és nem lehet sokszor elsütni. Könnyű persze mondani, de sajnos igaz, hogy gondolni kell mindig erre is előre, hogy egyedül maradhat bármiért az ember a gyerekeivel és felelős értük (én is kettőt nevelek egyedül). És pont ilyenkor ismerszik meg, ha az embernek milyen nagy a szociális hálója, jóban van-e a rokonaival, vannak olyan barátai, akik szinte testvérei is és nagy támasz, ha több normális értékrendű közösség tagja. A gyülekezetünkben és a gyerekeim iskolájában, óvódájában egyébként többször gyűjtöttek már félárván maradt vagy menekült családoknak pénzt vagy ruhát, élelmiszert, kerestek nekik olcsó albérletet vagy munkát. Szóval van segítségre hajlam szerintem az emberekben, lehet merni kérni, ha ennyire rossz a helyzet, de tapasztalatom szerint elsősorban ismerősök ismerősei hajlandóak segíteni, ha tudják, hogy nem fog vele visszaélni, aki kéri, hanem jó helyre megy.
2021. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

és még árvaellátást, meg özvegyit is.

azért mert te nem gondoltad végig, hogy ilyen helyzetben mi lehet, a gyerekeket fel kell nevelni

2021. nov. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Inkább dokgozbi mennek , ha nem lenne épp állásom abban kérnék segítséget hogy elhelyezkedni munkát találni. Ez kevésbé visszatetsző mint kuncsorogni, hogy segélyt akarok mert nekem most rossz.
2021. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert annál büszkébb vagyok.


Viszont árvaellátásit igényelnék és rendszeres gyermekvédelmi támogatást az önkormányzattól, hogy legalább a gyermekeim ingyen ehessenek az iskolában, óvodában, bölcsödében..... Ugyan 1 gyerekkel és válás után 11 éve voltam is ilyen helyzetben, így tapasztalatból beszélek. le is fogytam 20 kilót, mert én inkább nem ettem, csakhogy a gyerekem tudjon otthon is enni. Ja és pont akkor voltam munkanélküli és sürgősen gyerekbarát munkaidős munkát kerestem, amit 11 hónap alatt sikerült is találni és azóta is ott dolgozom. De addig is voltam közmunkás is diplomával, mert a gyermekem elvétele függött ettől. Ja és akkor gyerektartást sem kaptam, de az hosszú történet, hogy miért nem.

2021. nov. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
8 as vagyok aki lepontoz inkább koldulna mint dolgozna ?? Szégyen
2021. nov. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!