Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A korkülönbség (hiánya) teszi?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A korkülönbség (hiánya) teszi?

Figyelt kérdés

Adott egy kapcsolat, egyidősek vagyunk. Úgy érzem a párom 'feje lágya még nem nőtt be', nem érti mit hiányolok benne, ugyanakkor tényleg próbálkozik megoldást keresni. Mondja, hogy fontos neki a mi ügyünk, alternatív megoldásokat is felajánlott.

A probléma oka, hogy a párom valóban sokszor felelőtlen dolgokat csinál vagy mond és gyerekesnek érzem még, én meg inkább az a fiatalon 'koravén' fajta vagyok, szerinte is. Szeretnék már elköteleződni, nem öt-hat év múlva, ugyanakkor ebben a kapcsolatban úgy érzem, minden felelősség az én vállamat terheli és a párom nem érzékeli a határokat. Félek, hogyha további esélyt adok neki a 'változásra', csak időpazarlás lesz.

Szerintetek megéri még foglalkozni a dologgal, beérhet még időben a párom, vagy inkább engedjem el és keressek olyat, aki ugyan úgy gondolkodik, mint én és ugyan azt akarja?

Bizalmamat vesztettem a dologban, emiatt érdekel idegenek véleménye.



2021. nov. 17. 12:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
8# Nem fogtam semmit semmire, csak egy tényt hoztam, amit már a középiskolás tanárok is folyton magyaráztak nekünk. Azért is írtam, hogy ebben a korban, (24-25) ill. etttől felfelé már nincs mire fogni, mert ilyenkorra az embernek márnagyjából készen kéne lennie fejben, érzelmileg és testileg.
2021. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
11. Sokan pl. mitől lennének készen? Rengetegen egyszerűen rossz családi mintákat hoznak. Élete első 20 éve amit otthon tölt a szüleivel az pl. mindenkit meghatároz alapjaiban. Szar mintákat hoz otthonról, lehet ezeket még fel sem fogja egyből fiatal felnőttként és amíg ez nincs meg, addig nem is tud dolgozni saját magán, hogy jobb legyen a helyzet. Ha valaki korábban nem tudott valamiről, vagy más értékek mentén lett nevelve, vagy elhanyagolt volt, akkor nem kerülnek bele ezek az "alap" dolgok csettintésre a fejébe. Sokan így élik le akár az egész életüket is.
2021. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a korkülönbség hiánya teszi, csak nem illetek össze.
2021. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem a kor.

Vannak gyerekes 40-esek is hidd el.

2021. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
43%
Kis hercegnő elvárja hogy kisétáljon elé mint egy kutya.
2021. nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
12: Ez igaz, sajnos.
2021. nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem "érettségi" probléma. Szimplán mások vagytok.

Soha nem várnám el pl. hogy a férjem este kisétáljon elém, mert ehhez túl önálló vagyok, ha valami nagyon para környékről lenne is szó, akkor max hívnék egy Boltot. De azért Magyarországon nem nagy kaland egyedül sétálni este.

A házimunka+egyetem+munka kombó olyan, hogy vagyunk még ezzel így páran, nem egy ideig, hanem évek óta. Valóban fárasztó, de nem értem mi pontosan a baj. Az, hogy ő nem végez házimunkát, vagy az, hogy nem tömjénez téged amiért te igen? Az elismeréssel nem mész sokra, felezni kell a teendőket, és akkor az elsimerés a tiszta lakás, nem a másik fél hálája.

A szórakozásnál sem értem mi pontosan a probléma, először az a baj, ha nem hagy tanulni, aztán az, ha hagy és helyette elmegy bulizni. Felnőtt embernek pedig nem szokás megmondani, hogy mennyit igyon, nem az anyja vagy.

Összességében nem illetek össze, de ez nem a korkülönbség hiánya miatt van, hanem mert te eldöntötted, hogy "érettebb" vagy nála, és ha bármiben máshogy cselekszik, mint ahogy szeretnéd, akkor előveszed ezt az ütőkártyát.

2021. nov. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!