Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

7 éves kapcsolat. A párom a harmincas évek közepén jár (mégis ez az első kapcsolata). Mai napig figyel rám és gondoskodik rólam, mindenben segít sőt sokszor mikor sokat dolgozom sokkal több mindent csinál mint én és szeret . Érzem ,látom ahogy néha rám néz ..De van pár negatív tulajdonsága ami miatt egyre többet kételkedek (ezek az első pár évben nem voltak jelen)a legrosszabb ,hogy ha picit is sértve érzi magát támad. Szavakkal, bántó és nem igaz dolgokkal. Ha valami nem úgy történik ahogy ő szeretné szintén, nem igazán létezik olyan opció, hogy végül nekem legyen igazam valamiben, csak megnyugszik vagy mikor már lehet nagyjából vele beszélni bocsánatot kérek néha akkor is amikor nem is gondolom úgy (néha pár perc, de volt már 3 nap is) és annyi a válasz sokszor, hogy hagyjuk vagy sajnálja ahogy beszélt. Többször megkértem már próbáljuk ezeket a veszekedéseket megbeszélni máshogy alakítani, de nem megy neki sokáig. Ha veszekszünk vagy csak sértve érzi magát szándékosan bánt (szavakkal). Ha valamit ő másképp lát legyen az bárki kimondja amit gondol csak sajnos úgy, hogy azzal nagyon megbántja az embereket ,aztán néha bűntudata van rájön ,hogy másképp kellett volna közölni ..A másik dolog, hogy borzasztóan negatív személy mindenben a rosszat látja. Én ennek az ellentéte vagyok , de erre csak az a válasz, hogy én naiv vagyok és az emberek rosszak és valami rossz történik akkor az azért van , mert az élet szart ad vagy pedig az én hibám… mindig minden rossz dologért más a felelős . Semmi sem elég jó neki sokszor ezt érzem…

Féltékeny nagyon, ha nekem nincs kedvem hozzá megharagszik.

Megvaltoztatni nem tudom már próbálkoztam eleget.

Ma az történt ,hogy picit összeszólalkoztunk aztán azzal zárta le nem agresszívan egyszerűen kijelentette( már nem először), hogy ha megcsalsz valakivel megöllek téged is meg őt is

Teszem hozzá semmi köze nincs ahhoz amin összevesztünk és soha nem adtam arra okot amiért ez kellene gondolnia.

Őszintén nem tudom ,hogy mi is lenne nekünk vagy nekem a legjobb.

Szeretem őt és ő is engem tudom érzem ,de ez elég?!


2021. dec. 8. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok veszélyes jellemhiba és szerintem ah se véletlen, hogy a pozitívumok kifértek 2 sorba, a negatívumok meg 15-be se. Neked kell tudni, a leírtak alapján nekem gázosnak tűnik a figura.
2021. dec. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
negatív személyiség sosem jó :(
2021. dec. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Szakítanék.


Az lesz a vége, hogy valaki szépen néz rád a liftben ő meg összever amint becsukódik mögötted az előszoba ajtó.

2021. dec. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hajlandó változtatni ezeken és ezért nem tesz komoly lépéseket (az 1 hétig megpróbálta, de nem jött össze nem számít), akkor én szakítanék. Szerintem ha dolgozna rajta, lehetne javítani ezeken amúgy. Nem vagyok pszichológus, szóval simán lehet, hogy tévedek, de nekem a leírásod alapján rögtön az ugrott be, hogy biztos korábbi sérelmek és önbizalomhiány miatt viselkedik így.
2021. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam, csak hümmögtem magamban, keresve valami megfoghatót a sztoriban, ami alapján véleményt tudok formálni, míg nem eljutottam a fenyegetéses pontig. Na ilyet azt hiszem, nem mond egy jó érzésű ember senkinek. Elnézést ha elfogult vagyok, de nekem ez olyan dolog, ami miatt akár a szakítást is megfontolnám, mert ez TÉNYLEG nagyon durva kijelentés.


F

2021. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igaz csak két sor, de ez fontos dolog számomra, nyilván ha ez nem lenne már biztos nem lennénk együtt.

Idegen embert ,mert szépen néz rám nem hiszem, hogy megütne, de pl van egy munkatársam akire féltékeny (ok a többség szerint egy bunkó ember én pedig nem mondok rá rosszat ebből persze rögtön az következik, hogy én akarok valamit tőle vagy ő tőlem ,ugye ?!)

Utolsó válaszolónak pedig igaza van.. az önbizalomhiány jelen van már nem olyan mértékben, mint az elején (változtatni akar rajta elméletben, gyakorlatban nem tesz érte, ezek többnyire külsejével kapcsolatos dolgok) és a múltbéli sérelmek is igaz, de úgy gondolom eltelt már annyi év, hogy engem ne kapcsoljon össze a múlttal.

2021. dec. 8. 20:20
 7/15 A kérdező kommentje:
A fenyegetések, nem tudom hova tenni, nem tudom mennyire gondolja ezeket komolyan és azt sem tudom felfogni egyáltalán ,hogy mondhat ilyet.. de nem félek tőle és nem tudom elképzelni, hogy tudna bántani.
2021. dec. 8. 20:24
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Én azt írtam, hogy TÊGED vér össze ha valaki szépen néz RÁD.
2021. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Persze, ez nem is a te hibád, de úgy tűnik ő nem tudott túllépni rajtuk és így még mindig meghatározzák a jelenbeli reakcióit, viselkedését.

Jó amúgy, ha tudod, hogy ez áll a háttérben, de ha nem dolgozik ezeken és nem változtat, a lényegen nem változtat. Akkor a szakítást javasolnám, mert ez így nem lesz jó.

2021. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat félre olvastam, úgy érzem, ha megcsalnám és megtudná akkor valószínű, hogy bántana…ami nyilván nem fog megtörténni, de rossz érzés, hogy ezt eltudom képzelni róla
2021. dec. 8. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!