Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet segíteni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet segíteni egy olyan anyukának, akinek lányaként hiába mondod, hogy nem jó ötlet bántalmazó kapcsolatban maradni?

Figyelt kérdés

5 lánya van egyébként, akikből mind az öten nagyon megsínylettük az életünket. Apunkánk olyankért ordítozott, pl. ha kihűlt a rizottó, ha valaki épp nem úgy nézett, ahogy ő gondolta, ha betegek lettünk, vagy ha nem jól takarítottunk ki. (Szerinte nem elég alaposan). Minden hétvégén volt legalább egy dührohama, amikor ocsmány dolgokat ordított ránk (pl. rohadt k*vák, undorító lusta emberek) és volt,hogy tesóimat le is köpte, meg térdelt rajtuk, hogy fenyegesse őket, ha épp elment az esze. A legtöbbször azonban vicces, kedves, jófej volt,de a dührohamainál, amik hirtelen törtek rá sokszor a semmiből, minősíthetetlenül alázott minket.

Rossz volt úgy felnőni, hogy anya mindig miatta zokogott, mi meg nem tudtuk megmenteni anyánkat.

Most már minden nővérem külön él, huszonévesek vagyunk, de mindenki szenved nagyon mentálisan és lelkieg, anyukánk pedig még mindig vele lakik, és szerinte mi eltúlozzuk a problémát, ne sürgessük őt, meg hogy nem minden fekete-fehér.


2021. dec. 14. 14:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Mióta már csak ketten vannak, újra szép és jó minden. Hogyan lehet megmenteni így anyukámat? Nem látja szerintem eléggé a bajokat, és még mindig apát sajnálja.
2021. dec. 14. 14:53
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt. Nővérem menekült, maradtam én, akkor még kicsiként. Nem volt más választásom, anyám mellé álltam és megmutattam apámnak, hogy hol a helye. Anyám egy gyenge nő volt, de én nem féltem felemelni a hangom apám ellen és megfenyegetni azzal, hogy felveszem videóra, amit a családjával művel és lejáratom mindenki előtt, aki csak ismeri.


Közben negtanítottam anyám a saját lábára állni és bevédtem, ahogy csak tudtam.

2021. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyukádat sajnos nem tudod megmenteni, ha ő nem akarja. Kár érte nagyon.
2021. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Eddig miattatok volt vele (anyagiakat máshogy nem tudta megoldani), most meg már az éveken át tartó leépítés által elhtite, hogy tényleg csak ennyit ér.

Nem tudsz rajta segíteni, ezt magának kell megtenni.

2021. dec. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A helyi családsegítővel felvenni a kapcsolatot, pszichológusi segítségadás általuk.
2021. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dregor ***** válasza:
Nem menthetsz meg mindenkit önmagától...
2021. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!