Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férfiak és nők ellentéte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak és nők ellentéte tényleg kibékíthetetlen?

Figyelt kérdés

Más beállítottság, más elmeműködés, más hormon- és idegrendszer, más ösztönvilág. A különböző érdeklődési körről már ne is beszéljünk. A férfiak és nők eredendően inkompatibilisek egymással. Egy rövidke időszakra mégis össze kell fogniuk: amíg az utód kicsi, az ő érdekében (kb. 6-7 éves korig) kényszerűségből, de csak kényszerűségből el kell viselniük egymást. Utána már a gyerek nevelésének döntő hányadát más végzi, elsősorban a kortás közösség, másodsorban a tanárok, kulturális hatások. A két szülő meg jobb, ha minél messzebb kerül egymástól. Mindenkinek jobb lesz így.


Ez az illúziómentes, rideg valóság.



2021. dec. 22. 11:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Érdekes, az én szüleim még mindig szeretik egymást, pedig már elmúltam 7 éves. Akkor ez csak illúzió? ;D
2021. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Hát én nem tudom, hogy miről beszélsz.


Az idegrendszerünk egyforma.

A hormonrendszer nem, de nőkben is van tesztoszteron, férfiakban is ösztrogén, csak más arányban, nyilván.

Az érdeklődési kör nem fütyi kérdése, speciel a férjemnek és nekem teljesen azonos, még a szakmai érdeklődésünk is, de ugyanolyan filmeket és zenéket is szeretünk. Talán annyi a különbség, hogy én szeretem az autókat, a férjem meg nem :P

Nem kényszerűségből viselem el 10+ éve, hanem mert a legjobb barátom is, és nagyon szeretjük egymást.


Sajnálom, hogy te a hideg, rideg "valóságodban" élsz, másnak más valósága van.

2021. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nőként több férfi barátom van mint nő és a párommal is megértjük egymást. Szóval az én világomban nem állja helyét az amit leírtál :D
2021. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelő társat választasz, akkor a hasonló érdeklődés és gondolkodásmód adott. Nincs kibékíthetetlen ellentét csak azért, mert más lóg a lába között. De ehhez két kompatibilis embernek kell párba állnia, ami nem egyszerű feladat. Ráadásul, hasonló irányba kell változniuk az évek alatt. Mert, ha olyan szokásokat vesz fel, olyan jellemvonások domborodnak ki, amiket a másik nem tud elviselni, akkor bukta.

De nem azért mert az egyik férfi, a másik nő, hanem mert erős szimbiózis kell ahhoz, hogy két ember hosszú ideig összezárva ne akassza ki egymást.

2021. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert a barátommal évek óta nagyon szeretjük egymást és számtalan közös érdeklődésünk van (művészetek, utazás, sportok, csillagászat leginkább), és a környezetemben nem messze mi vagyunk az egyetlen ilyen pár. A szüleim idén ünneplik a harmincadik évfordulójukat és jelenleg épp egy hetes utazáson vannak, de amúgy is látszik rajtuk, hogy szeretik egymást.


Semmi értelme annak, amit írsz.

26/N

2021. dec. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Nincs semmilyen ellentét, csak ha úgy nevelik az embert, hogy legyen. Akármennyire is különböző a férfi és női anatómia (bár embernél a nemi dimorfizmus is kifejezetten kicsi), a viselkedésben egyáltalán nem markáns a különbség. Vannak agyi különbségek, amikkel imád pár gyökér dobálózni, de nagyon kicsi az eltérés biológiai alapon és ezt jó pár év szakirányú tanulmánnyal a hátam mögött mondom, nem mint laikus fórumozó, aki szeretné, ha az lenne az igazság, amit tapasztal. A férfi-nő ellentét elsősorban szocializációs és kulturális probléma, épp ezért akit nem szivattak meg azzal, hogy úgy neveljék, mintha az apja különb faj lenne az anyjától vagy fordítva, illetve nem szivatta meg magát azzal, hogy csak azonos neműekig látott, mikor barátkozni kellett, annál nincs semmiféle ellentét és nőben meg férfiben is az embert látja, maximum az egyikhez vonzódik, a másikhoz nem.
2021. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Amit leírtál kb az a szint, amikor 2 teljesen különböző ember fergetegeseket tud szexelni, aztán becsúszik egy baba. Mivel semmi közös nincs bennük a gyereken kívül, elválnak.


Ha két nagyon hasonló, jól együttműködő ember szeret egymásba, abból lesz a tartós kapcsolat. De ez nagyon ritka, nagyon nehéz megtalálni.

2021. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Őszintén sajnállak a családoddal együtt is, hogy csak ilyen kényszerkapcsolatra láttál példát.
2021. dec. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, engem sosem érdekelt más rideg valóság elmélete. Inkább élvezem az életet nőként egy férfi oldalán. Egész egyszerűen nem izgat hogy mások szerint hogyan kellene működnie a dolgoknak. Az a komplett eszmerendszer, amit itt fújnak emberek már ijesztő. Nem kell mindig mindent megmagyarázni és stratégiákat építeni hogy leigázhassuk a másik nemet. Ez egyszerűen beteges, torz gondolkodás. A férfi és a nő tökéletesen kiegészítik egymást. Nem többek vagy jobbak a másiktól, csak nem egyformák. Semmiféle harc vagy kibékíthetetlen ellentét nincs, csak a radikálisok fejében.
2021. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!