Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igazságtalan vagyok?

Figyelt kérdés

25 évesek vagyunk a párommal, 8 éve, tehát kamaszkorunk óta együtt. Egyeznek a jövőbeli terveink, néhány év múlva szeretnénk családot alapítani, tehát most az egyetlen dolgunk, hogy éljük a fiatal, független életünket. Jegyesek vagyunk, de egyelőre az esküvőt még nem kezdtük el szervezni, mert azt hiszem a párom erre nem ért meg. Sok traumát hordoz magával gyerekkorából, ezeket nem sikerült még feldolgoznia (átlagos család átlagos gyereke, jót akaró szülőkkel, csak szerintem nem voltak meg ehhez a megfelelő lelki eszközeik), és bár amikor megkérte a kezem, úgy gondolta készen áll, azóta rosszabbodott a helyzet.

Bár elvileg nem sürget minket semmi, úgy érzem, ez nekem most már nem elég, ezeken a problémákon mostanra túl kellene lennünk. Azt gondolom, hogy hiába nem akarunk mondjuk még 3-4 évig gyereket, ha most még ilyen problémákkal vagyunk elfoglalva, soha nem jutunk el odáig, hogy megérjünk rá.

Tudom, hogy ő szenved ettől a legjobban, és nagyon sokat fejlődött is az évek alatt, csak még mindig nincs "kész", hanem mondjuk olyan 90%-nál jár. Én is sokféleképpen próbáltam neki segíteni, de úgy érzem elfogyott a türelmem, és most már csak elvárom, hogy rendbejöjjön és ne ugyanazokon a problémákon kelljen dolgoznunk, mint kamaszkorunk óta.

Igazságtalan tőlem ez, figyelembe véve, hogy "úgyis ráérünk" még pár évig bármi komolyabb elköteleződés előtt?

Ami pedig még jobban érdekel, hogy hogyan lehetne ezt megoldani? Mert gondolom az, hogy nyers elvárásokat támasztok felé, ha jogos is, neki nem segít, csak stresszeli.


2022. jan. 9. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha melletted nem fejlődött akkor nem is fog
2022. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
8 év alatt nem ért meg? Nem is fog. Nem akar gyereket és esküvőt, illetve nem veled. Minél előbb belátod, annál jobb.
2022. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Kérdezd meg magadtól miért vagy vele ? Kicsit olyan mintha a tökéletes pasira várnál , és ha eléri azt a szintet na akkor lesz ez meg az. Igazságtalan elvárni tőle, hogy megváltozzon, akkor fog változni ha kész lesz rá. Ha neked nem elfogadható az amilyen most akkor szakíts, talán lesz olyan akinek igen és talán majd együtt fejlődik.
2022. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem minek kérte meg a kezed, ha még nem áll készen feleségül venni. Van egy tippem..
2022. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem áll készen? Akkor miért kérte meg a kezed? Ez csak 1 kifogás,már ne is haragudj.
2022. jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
menjen pszichológushoz
2022. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Szeretne házasodni és gyereket is, és velem szeretné mindezt, ezzel nincs gond. Azzal se, hogy a családalapítás még pár évvel odébb van - én is így szeretném.

Amikor megkért (és igent mondtam), úgy érezte készen áll és minden klappol, majd utána jött egy nehezebb időszak neki. Én meg nem szeretnék addig házasodni, amíg még keresi a helyét a világban, mert szerintem akkor van értelme, amikor már megtalálta. Ezzel ő egyetért, ilyen szempontból közös döntés alapján nem házasodtunk még össze. Csak én már várnám, hogy eljussunk oda.

2022. jan. 9. 17:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
milyen szempontból keresi a helyét a világban?
2022. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy kicsit lehet kevésbé homályosan fogalmazni?


Nagyon nem mindegy, hogy most az a kérdés, hogy nem tudja még, hogy hol fog dolgozni vagy nem tudja, hogy veled akar-e maradni. Azt is nehéz megítélni, hogy ez egy valós elvárás részedről vagy lehetetlen elvárásaid vannak, amit senki nem fog megugrani.

2022. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Lánykérés után azonnal jöhet az időpont foglalás, szervezkedés. Ha ez nem történik meg akkor az csak bohóckodás.
2022. jan. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!