Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagy anyagi különbségek miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy anyagi különbségek miért lennének problémásak, miért kell ezt ennyire nagy dobra verni?

Figyelt kérdés

Szerintem nem az anyagi különbségekkel van a probléma, hanem a azzal, hogy mondjuk az egyik lehúzza a másikat és a maradi hozzáállással is van gond. Amikor az egyik fél lehúzza a másikat az nem azért van, mert szegény, hanem korlátolt közegből jött és az illető jó anyagi helyzetben is lehúzhatja a másikat. Gondolok itt arra, hogy nem örül a sikerének, nem tolerálja, hogy több pénzt költ, irigykedik, ezeket a rossz szokásokat abba lehet hagyni. A másik probléma a maradiság, gondolok itt a feudális gondolkodásra, hogy a szegény csak szegénnyel jöjjön össze a gazdag csak a gazdaggal. A modern világ egy remek vívmánya az, hogy nem a család dönti el helyettem azt, hogy kivel szeretnék együtt lenni, és lehet látni azt, hogy nem kell egy anyagi szinten lenni.

Szerintem a legjobb módszer az, ha a két fél közös kasszára vált és hanyagolják ezt az én pénzem, te pénzed dolgot. Persze fontos a bizalom, de őszintén bizalom nélkül ki megy bele párkapcsolatba? Sokkal jobb úgy együttélni, hogy minden közös és a pénzt csak eszközként használják arra, hogy élményekkel gazdagodjanak. Sőt jó párkapcsolatokban is a szegényebb fél feltud emelkedni és talán egyszer jobban fog keresni a másiknál, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy a szeretet csodákra is képes, csak nem kéne ennyire lebecsülni, nem szabadna úgy állni a másikhoz, mint egy elfogyasztandó termék.


2022. jan. 17. 07:50
1 2
 1/19 Noren1989 ***** válasza:
80%
Gondolom ezt nulla tapasztalattal sikerült kimatekoznod.
2022. jan. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Olyan apróságokat hagysz ki, mint a korábbról hozott vagyon és eltérő szocializáció.


Ember legyen a talpán, aki nem kezdi el nagyon mélyen tudat alatt azt érezni és éreztetni, hogy a másik hálával tartozik neki, amiért beköltöztette egy házba/lakásba, fizeti a nyaralásait, kocsit rak a feneke alá, stb. És az is ember legyen a talpán, aki teljes értékű felnőttnek tudja érezni magát, ha mindezeket megkapja mástól. És akkor a családokról nem is beszéltünk, az még egy külön misét megérne, hogy mire érzi feljogosítva magát az anyós/após, ha tulajdonképpen ők teremtették meg a feltételeket ahhoz, hogy a párod téged "felemeljen".


Természetesen ezek az érzések és gondolatok áthidalhatók, a suba a subához felfogás azért él, mert az megkíméli a párt az ilyenektől. A szegényebb félnek nagy anyagi különbség esetén mindenképpen megadóan kell viselkednie, mert erre fogja kényszeríteni a környezeti nyomás, az pedig nagyon rombolóan tud hatni a személyiségre. Elég megnézni a sztereotíp szitut, ahol az eltartott középkorú feleség félremegy, egyértelműen a kontroll visszanyerésének szándéka áll mögötte.


Amiket írsz, az szép és igaz, az első 2-3-5 évben. Utána sajnos a racionalitás is megjelenik.

2022. jan. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egyet értek veled, de majd ha a párod a közös pénzből ezüst zsinórokat vásárol hangszóróhoz, vagy mittudomén aranyozott sebességváltógombot a kocsijába, neked meg nincs pénzköltős hobbid, mert inkább az akciós felvágottat veszed a boltban, akkor lesznek gondok, mert igenis zavarni fog. Vagy lehet fordítva is, közös a pénz, de a párod veszi a márkás rúzst 50ezerért, meg a márkás tapétát a falra, mert neki az tetszik, te meg nézed, hogy egy tekercs tapéta 80ezer, te meg inkább buszozol, hogy spórolj a benzinen..


Azonos életstílus az első, ami kell a közös kasszához, ez elengedhetetlen, enélkül semmi nem megy. Én pl néha költök, néha spórolok, de nagyon tudom utálni, mikor a másik beszól, hogy mire kell az nekem, mikor szerintem ő vesz hülyeséget meg felháborodik hogy szólhatok bele, mikor neki több pénze van a közösben.


Nehéz tényleg a közös kassza, de úgy sem megy, ha nem vagytok egy szinten és különködtök.. Nagyvonalúnak és toleránsnak kell lennie mindkét félnek, vagy spórolósnak és toleránsnak mindkét félnek.. máshogy nem megy se külön, se egy kasszán.

2022. jan. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

De, ha felmerülnek ilyen gondok akkor mi értelme van a gazdasági egyenlőtlenségeknek? Miért hagyjuk ezt, hogy a kapitalizmus bepofátlankodjon az emberi kapcsolatokba?

Ha valaki nem toleráns miért akar magának kapcsolatot? Miért nem marad egyedül? Kapcsolat alapja a tolerancia az elfogadás. Két ember megismerkedik egymással, jól kijönnek, vonzzák és szeretik egymást, hát ne legyen már probléma az, hogyha az egyik mondjuk 300 ezerrel többet keres a másikkal abból problémát kreáljunk. Sok olyan érzés van ami áthidalható, amit a 2-es válaszoló írt, ha valaki intelligens, nem felszínes fel se merül az a probléma. Inkább a két hasonló intelligencia szint a fontos és nem az anyagi.

2022. jan. 17. 09:09
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis szerinted nem a rosszabb anyagi helyzet a gond, hanem hogy szerinted a rosszabb anyagi helyzetben lévő ember egy nulla, aki csak lehúzza a másikat.

Aha, ez sokkal jobb hozzáállás... Ja, várj, mégsem.

2022. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, majd meglátod
2022. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#5 Ilyet nem írtam. Rosszabb anyagi helyzetben levő ember nem nulla. Senki se ér kevesebbet a másiknál.
2022. jan. 17. 09:28
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
7 Általánosságban nem.Viszont anyagi értelemben véve egy csóró igenis kevesebbet ér egy pénzesnél, teljesen más az életszínvonaluk/szemléletük, mások a lehetőségeik, stb.Persze, lehet azt mondani, hogy a csóró is ugyanolyan kék, mint a gazdag...Hogyne.Csak azért mindenki tudja, hogy a gazdagok azért egy kicsit kékebbek, máshogy kékek, mint a szegények.:)
2022. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező teljesen igazad van, persze akkor, ha már van elköteleződés(nem kapcsolat ott ez még nem történt meg).

Amíg "együtt járunk" addig gond, ugyanis mindenkinek van családja és nincs egyetlen család sem aki ne akarna tanácsot/véleményt mondani a párválasztó családtagnak. Logikusan mindenki úgy gondolja, ha a lánya jól keres, akkor már ne egy minimálbért kereső pl. könyvtárossal éljen, mert nehezebb lesz az élete hosszútávon. A családok befolyásolják a párkapcsolatokat, hosszú távon maga a kapcsolat megtartása is feladat, ilyen háttérrel meg kicsi az esélye. Általánosságokban lehet valamit gondolni a témáról, de nincs általános helyzet. Minden kapcsolat más és más, hiszen lehetsz egyszer a "szegényebb" fél szerepében, másik kapcsolatodban meg a "gazdagabb" fél szerepében.

2022. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%
Azt vettem észre legtöbbször nem ott van a bibi ha valaki mondjuk 350-et keres a másik meg 600 kilót ha nem amikor az egyik 150 et a másik meg 300+ezret..
2022. jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!