Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha valaki nem akart gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki nem akart gyereket egész életében, közel az 50-hez meggondolhatja magát? "Red flag" és meneküljek?

Figyelt kérdés

Párommal szinte azonnal összeköltöztünk, most leszünk együtt 1 éve. Azt ő már hamar elmondta, hogy nem akar gyereket, sosem akart és hogy a feleségével is ezért romlott meg a házasságuk, mert a nő még 40 évesen is kisbabát akart... Régen, amíg nem váltak el, nagyon sokat panaszkodott nekem erről. Hogy neki nem kell gyerek, soha nem is akart, és hogy a felesége ezt nem fogadja el, pedig már a házasságuk előtt is tudta ezt.

Én a gyerektémában nem vagyok ennyire határozott, 21 éves vagyok. Nem mondom azt, hogy soha, de az elkövetkező 6-7 évben még biztosan nem. Ezt ő is tudta. Főleg hogy még van másfél évem az egyetemből, utána szeretnék szakvizsgát is tenni később, egy biztos karriert, egzisztenciát felépíteni magamnak. Neki ez mind megvan, és hiába mondja, hogy ami az övé, az az enyém, de nem kirakatbarátnő vagyok, nem is tudnék az lenni soha.


Viszont mostanában elő-előjön, hogy legalább kezdjünk el próbálkozni, lehet évekig össze sem jönne. Vagy éppen hogy ő mennyire vágyik családra és senki mást nem tud elképzelni maga mellett, csak engem. De közben a volt feleségével házasok voltak 11 évig, ott hallani sem akart gyerekről, pedig a nő nagyon szeretett volna kisbabát.

46 éves, nem tudom eldönteni, hogy ez nála a kapuzárási pánik, vagy most, közel 50 évesen "nőtt be a feje" annyira, hogy gyereket akarjon? Nem mondom, hogy nem örülnék, ha minden nap babázhatnék, de nekem most az egyetem kitölti az életemet, félbehagyni nem szeretném és azt se, hogy anyagilag csak rá tudjak támaszkodni. Mert most a költségeim egy részét a szüleim fedezik, de közös gyereknél már csak nem várnám a zsebpénzt tőlük...



2022. jan. 19. 14:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem kell belekezdeni amíg nem akarod. Amúgy nagyon friss még a kapcsolat, lehet ez kapuzárási pánik is és majd ha megvan a gyerek rájön hogy neki még sem kell. Persze az is lehet hogy most jött rá a gének hordozása és úgy van vele hogy már ennyi idősen nem akar várni ami érthető. Viszont nem fogja már ennyi idősen bírni…simán lehet kihátrál amikor rájön hogy mennyi mindennel jár a gyerek és mennyi türelem kell hozza.
2022. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
A férfiak feje lágya lassabban nő be, az ösztönös biológiai késztetések egy része is későn kerül felszínre. A köztetek levő korkülönbség egyébként is utal a kapcsolatotok nem szokványos mivoltára. Ezért aztán kívülről ne várj javaslatot vagy véleményt, mert akárhogy is döntesz, az mindenképpen a te életed lesz.
2022. jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy attól a nőtől nem akart, tőled meg igen.

Vagy tényleg most nőtt be a feje lágya, ki tudja?

Mindenesetre neked még most korai lenne, később meg már lehet, hogy neki lesz késő. Azt a gyereket fel is kell nevelni, én 50 felett már nem vállalnék gyereket, még férfi létemre sem.

2022. jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Én menekülnék! Fiatal vagy, egyetemre jársz, nagyon nem aktuális a gyerek. Az, hogy eddig nem akart, most meg igen, most és azonnal, abból az derül ki, hogy magához akar kötni, kiszolgáltatnád magad 100%-ban, ha ebbe belemennél.
2022. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Exem mellett én hallani sem akartam a gyerekről, pedig nő vagyok. Most, szingliként jött a késztetés, hogy szeretnék babát (a legjobbkor, nem is én lennék :D). Valószínűleg tudat alatt csak tőle nem akartam, mert tudtam, hogy nem lennénk boldog család.


Én az egyetemet a helyedben mindenképp befejezném.

2022. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Nehogy egy közel 50 évesnek szülj 21 évesen!!!

Elment a mardék eszed? :D

Mire végzel, már úgysem lesztek együtt.

2022. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Vén majom, azt hiszi egy kisbaba majd visszafiatalítja.

Nehogy bele menj. Nagyon fiatal vagy ehhez a palihoz, ráadásul meg tanulsz.

Red flag!

2022. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel akar megfogni. Tudja jól, hogy ha megszerzed a diplomád és elkezdesz dolgozni, körbe leszel véve fiatal, 30-as férfiakkal, mikor ő már 50 körül lesz. Ha most teherbe esel, egy ideig tőle fogsz függni, illetve gyerekes nőként már sokaknak nem leszel "vonzó" kapcsolatra.
2022. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
úristen....
2022. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

Csak nem akar elvesziteni egy celtudatos huszomévest


Le akar csak kötni gyerekkel(szabad időd se lenni)Neki nem kell gyerek tovabbra sem, te nevelnéd csak, nagyvaloszinu, ö meg tűrné csak.

2022. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!