Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha valaki nem akart gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki nem akart gyereket egész életében, közel az 50-hez meggondolhatja magát? "Red flag" és meneküljek?

Figyelt kérdés

Párommal szinte azonnal összeköltöztünk, most leszünk együtt 1 éve. Azt ő már hamar elmondta, hogy nem akar gyereket, sosem akart és hogy a feleségével is ezért romlott meg a házasságuk, mert a nő még 40 évesen is kisbabát akart... Régen, amíg nem váltak el, nagyon sokat panaszkodott nekem erről. Hogy neki nem kell gyerek, soha nem is akart, és hogy a felesége ezt nem fogadja el, pedig már a házasságuk előtt is tudta ezt.

Én a gyerektémában nem vagyok ennyire határozott, 21 éves vagyok. Nem mondom azt, hogy soha, de az elkövetkező 6-7 évben még biztosan nem. Ezt ő is tudta. Főleg hogy még van másfél évem az egyetemből, utána szeretnék szakvizsgát is tenni később, egy biztos karriert, egzisztenciát felépíteni magamnak. Neki ez mind megvan, és hiába mondja, hogy ami az övé, az az enyém, de nem kirakatbarátnő vagyok, nem is tudnék az lenni soha.


Viszont mostanában elő-előjön, hogy legalább kezdjünk el próbálkozni, lehet évekig össze sem jönne. Vagy éppen hogy ő mennyire vágyik családra és senki mást nem tud elképzelni maga mellett, csak engem. De közben a volt feleségével házasok voltak 11 évig, ott hallani sem akart gyerekről, pedig a nő nagyon szeretett volna kisbabát.

46 éves, nem tudom eldönteni, hogy ez nála a kapuzárási pánik, vagy most, közel 50 évesen "nőtt be a feje" annyira, hogy gyereket akarjon? Nem mondom, hogy nem örülnék, ha minden nap babázhatnék, de nekem most az egyetem kitölti az életemet, félbehagyni nem szeretném és azt se, hogy anyagilag csak rá tudjak támaszkodni. Mert most a költségeim egy részét a szüleim fedezik, de közös gyereknél már csak nem várnám a zsebpénzt tőlük...



2022. jan. 19. 14:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbb pasi azért csinál gyereket, hogy "elrontsa" a nőt másoknak, és legyen hobbija, ne tudjon menekülni.
2022. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában rengeteg ilyen kérdésbe futok bele, ahol a huszonéves kiscsaj azon gondolkodik, hogy szüljön-e egy vén f.sznak. Nem tudom, hogy tényleg ennyi hülye nő van, vagy ezeket ugyanaz az ember írja ki, de durva.

46 évesen már ne vállajon gyereket, tök mindegy mit akar. Előbb kellett volna ezen gondolkodni, most már inkább nagypapa korban van. Pár év múlva meg valószínű úgyis megunod ezt a beteg kapcsolatot.

2022. jan. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több ponton is baromi gyanús ez a sztori.


1) A gyerekvállalás nem egy kompromisszumképes téma, fél gyereket nem lehet vállalni, vagy van, vagy nincs. Nyilván egy kapcsolat két emberen múlik, viszont ha a párod tudta (márpedig tudta), hogy ennyire eltérő vágyaik vannak, benne is lehetett volna annyi, hogy megszakítja az ismerkedést, nem veszi feleségül az exét, vagy nem húzza/húzzák pont addig a témát, mire az ex már nincs gyerekvállalóképes korban...


2) Olyan dologra akar rábeszélni, amire nem állsz készen, úgy, hogy tud róla, hogy ezzel átlépi a határaidat. És ez a "nem biztos, hogy azonnal összejön" duma eléggé manipulatív, mert mind tudjuk, hogy ez a legtöbb embernél inkább max. 6-7 hónapot takar, mint 6-7 évet. (És mi lesz, ha mégis sikerül a gyerek 6-7 éven belül, ami eléggé valószínű? Abortusz? Akkor valóban rohadt sok értelme volt próbálkozni.)


3) Ha jól értem, a házasságuk alatt is neked panaszkodott az exről. Adott egy kérdés, amiből a lehető legtisztábban látszik, hogy ez nem egy működőképes kapcsolat, ami nem egy olyan dolog, amit meg lehet javítani, ami nem egy olyan helyzet, hogy hosszú évek után valami elromlott, és egy kis terápiával és odafigyeléssel meg lehet oldani, de benne még így sincs annyi gerinc, hogy véget vessen a dolognak, helyette inkább félremegy... Ha erre képes, akkor nem venném készpénznek, hogy veled nem tenné meg ugyanezt.


4) Nekem nagyon gyanús, hogy le akar téged láncolni. Egyrészt abból is, hogy azonnal összeköltöztetek (ez sosem szerencsés, főleg akkor, ha az egyik fél korban, tapasztalatban, anyagilag, stb. a másik fölött áll), nem tudja azt sem megvárni, hogy befejezd a tanulmányaidat, és legyen saját jövedelmed. Egy normálisan gondolkodó ember elfogadná, hogy nem akarsz a semmire gyereket vállalni.


5) Nem vagyok az a típus, aki egy 3 éves korkülönbségnél is pedofíliát kiált, de azok a pasik, akik olyan korú párt választanak, aki a gyerekük lehetne, van valami probléma, ami a párjukra (jelen esetben rád) is ki fog hatni. Úgy meg még veszélyesebb, hogy gyakorlatilag még csak félig vagy felnőtt, mert jogilag ugyan elmúltál 18, de tanulsz, és még nem tudod eltartani magad.

2022. jan. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, egyáltalán honnan szakitottad ezt a fickót? Miért nem sikerült osszejonni egy korodbelivel, csak egy negyvenes elvalt csávó akadt neked, es meg gyereket is szuletne veled??
2022. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Az egyetemen ismerkedtünk meg.
2022. jan. 20. 17:23
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
ő a tanár? :D
2022. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Tanszékvezető. De csak azután történt bármi komolyabb, miután már levizsgáztam és nem tanított.
2022. jan. 20. 20:06
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen azt gondoltuk 😃
2022. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
82%

Én sem vagyok a nagy korkülönbség ellen. De ilyenkor pont a korkülönbség miatt jönnek be a problémák. A palinak ha akar gyereket tényleg nincs ideje (jó a Bernie Eclestone is 80 évesen csinált, de most induljunk ki abból h fel is kell nevelni a gyereket - a Bernie majd hagy rá milliárdokat)


Én 32 éves férfi vagyok. Én is úgy érzem nem szeretnék, de nekem azért még bőven nincs elkésve. Viszont 10 évnél nagyobb korkülönbséggel barátnőt pont ezért nem szeretnék.


Mert 21-22 évesen aztán egy nőnek is bőven van még ideje. Na amikor Ő 30 lesz, és úgy dönt h akarna, akkor én már 40. Szal már az is necces.


Az esetedben pedig már inkább 50 lenne a pali mire Te kicsit felépited az életed és ésszerüen bevállalhatod a gyereket ha valóban szeretnél.


Szerintem azért a pasit se kell dobni. Mond meg neki h Te más életszakaszban vagy. Ezt tudnia kellett, mikor összejöttetek. Úgyhogy nem szülsz. Ha szeret, akkor tiszteletben tartja h nem szeretnéd elbaszni az életed. 1 év kapcsolat után nem kell gyerek ennyi idősen. Nekem 7 éves kapcsolat során se kellett. utólag jó döntes volt, mivel szétmentünk. A gyerektartás helyett meg utazgathatok jobbra-balra :D - ezt nem hagyhattam ki, de van benne igazság, jó pár ismerősömnek anyagi csőd lett egy gyerekválalás utánni szakítás/vállás.

2022. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%

Mi a franc? Te egy apád korúnak szülnél? Minek, hogy a gyereketek 13-14 évesen már temethesse az apját? Te nem vagy eszednél, ha ebbe belemész.


Bár én eleve nem tudnék egy ötvenes fazonnal együtt lenni.

2022. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!