Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házimunka miatt veszekszünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házimunka miatt veszekszünk folyton, a férjem szeret mindent az utolsó pillanatra hagyni, én meg szeretem ha minden hamar kész van. Milyen megoldást találjunk ki?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó hogy lusta, vagy bunkó és nem akar segíteni. Akar segíteni, csak ahhoz meg kell várnom hogy olyan bolygóegyüttállás legyen, és akkor viszont nekiáll és szinte nagy jókedvvel kitakarítja az egész lakást. Aztán egy hétig megint hiába kérek bármit, "jó majd megcsinálom". Persze hogy sokszor el is felejti ezeket, vagy egyszerűen már nem bírom türelemmel és megcsinálom én.


Amit meg felosztottunk azt is utolsó pillanatra hagyja, mosogatásnál megvárja amíg már kidől a koszos tányér a mosogatóból, én meg már nem bírom ki egyszerűen és inkább elmosogatok. Ilyenkor jön h "de ő elmosogatott volna".


Nem akarok ezen veszekedni vele mert amúgy minden másban végtelenül odaadó csak ez a szokása borzasztóan idegesít. Mert előtte egyedül lakott és akkor vette fel ezt a szokását. Jó lenne valami megoldás ami mindkettőnknek jó


2022. jan. 27. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Megoldás lehet ha együtt álltok neki.
2022. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is ez van, mi általában együtt csináljuk a dolgokat. Vagy én felkelek, és megmondom hogy "Na, én kipucolom a fürdőt. Addig megtennéd hogy kiporszívózol?" és akkor csinálja. Illetve inkább azokat bízom a páromra, amik nem gond ha csúsznak pár napot. Pl. a mosogatást nem lehet halogatni napokig, de az ablakpucolás ráér pár nappal később is.
2022. jan. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Mi van? Ma megint "szidjuk a férfiakat" nap van a gyakorin?
2022. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel itt a komfortérzetek konfliktusáról van szó, így nem lehet úgy venni, hogy valamelyikőtöknek igaza van a másikkal szemben, hisz nincs így. Ezt feloldani úgy lehet, hogy vagy tiszteletben tartjátok egymás komfortérzetét, tehát a saját nyugalmatok érdekében nem kényszerítikek rá a másikat arra, amit nem akar, és eszerint osztjátok fel, megegyeztek egy közös állásponton, ahol egyenlő arányban érvényesül mindkettőtök akarata. Ha csak az egyikotok akarata érvényesül, akkor annak a félnek cserébe adnia kell valamit a másiknak, vállalni valamit a közös jó érdekében.
2022. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Szinte egy az egyben ez volt velünk is. Leírom hogyan oldódott meg, bár talán drasztikusnak tűnik, de javaslom.


Néhány hónapig csináljon a párod minden házimunkát, hogy kicsit ráérezzen az ízére. Pl. ha nem tud addig nekiállni főzni amíg nincs elmosott edény, akkor azért egy idő múlva rájön hogy ezeket ha nem is azonnal, de időben meg kell csinálni. Neked csak az az egy dolgod (és ez a legnehezebb, én alig bírtam) hogy ne csinálj semmit, bármekkora a káosz az első napokban. Meg persze hogy valahogy rávedd erre. Nekem viszonylag könnyű dolgom volt, egy kisebb vita után azt mondtam neki hogy próbáljuk ki milyen ha 1 hónapig ő csinál minden házimunkát, és viszonylag könnyen belement. Hónap végére beismerte hogy ez így tényleg nem jó ahogy ő hozzááll és változtat magán, és azóta tényleg van változás. Beismerte hogy nulla érzéke van ennek a menedzseléséhez úgyh nekem elég fejben tartanom a dolgokat, és ha szólok neki akkor azonnal megcsinálja, és mostmár olyan 70%-os arányban tényleg rögtön megcsinálja amit kérek.

2022. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
De pontosan arról van szó hogy lusta.
2022. jan. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

ugyanez volt nálunk is, kicsit gyerekes módon oldottuk meg de működik. hozzátenném nálunk nem csak a párom feledékeny hanem én is borzasztóan, de azért ha házimunkáról van szó mégis én vagyok aki végül megcsinálta a dolgokat..


nekünk van egy kis mágneses táblánk, rá van rakva egy táblázat hogy a hét melyik napján kinek mi a feladata (tudom h óvodás dolog de kit érdekel...) jobboldalt meg írjuk rá filccel az egyéb feladatokat amíg csak úgy jönnek.


ha valaki elfelejt vmit az adott napon megcsinálni, akkor oda rakunk egy kis mágnest. és ezek a kis mágnesek beválthatók a hét végén kívánságokra... de nem kell rosszra gondolni nem élünk vissza vele, kedves apró dolgokat kérünk csak. ez kellően motivál mindkettőnket egyébként. sztem egyszerre aranyos dolog és közben segít fejben tartani a dolgokat.

2022. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%

De gondolom azt elvárod, hogy hordja a szervizbe az autót, vagy csinálja meg ő maga, mert ugye férfimunka az nem létezik, olyan nincs....

Bár gondolom ti is panelban laktok, ahol a s.ggmeresztés megy 1000-rel...

Arról nem beszélve, hogy gondolom te keresel lóf.sznyi fizetést, de még elvárod, hogy azokat a lószar munkákat is a férjed csinálja meg....mert: felesben.....

Hú, de fel tudom bszni magam ezeknek a semmitérő modern pcsáknak a hülyeségein, úristen...

2022. jan. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

"Házimunka miatt veszekszünk folyton" - Ki kezdi a veszekedést?

Ami nem sürgős, az várhat. Ne csináld meg helyette.

2022. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Írjatok beosztást, legyen látható helyen, lehessen rajta jelölni, hogy mi van kész, mi van még hátra. A kisebb dolgok, mint pl a mosogatás legyen minden nap, akkor nem gyűlik fel. Én is sokkal nehezebben veszem rá magam, hogy belekezdjek, ha rengeteg van. Aminek következtében persze még több lesz...
2022. jan. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!