Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek, ha a párom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha a párom a magánéleti gondjai miatt időnként teljesen kifordul magából?

Figyelt kérdés

Magát a problémát nem szeretném leírni, mert beazonosítható lenne. Vonatkoztassa mindenki olyasmire, ami már esetleg előfordult nála: családi gondok, munkahelyi problémák, magánéleti traumák (munkahely elvesztése, haláleset, stb), stresszes időszakok.


Az adott dologra semmi befolyásom nincs, nem tudom megoldani helyette, az ő életének a része. Ő egyébként meg tudja, inkább az önbecsülésével vannak súlyos problémák. Természetesen amit tudok, ettől még segítek neki, mellette állok, stb.

Együtt élünk, de amikor ilyen időszak van, akkor csak élünk egymás mellett, hetekig alig beszélünk, őt ezalatt majd szétveti az ideg, járkál fel-alá, szidja saját magát, a világot, néha már öngyilkos akar lenni. Néha hozzám is bunkón szól az idegesség miatt.


Természetesen nem azt várom, hogy felejtse el a problémáit és rajongjon körbe, de rossz így látni, nem normális dolog, hogy valaki egy-egy stresszes időszak miatt kifordul magából és öngyilkosságot tervezget, miközben úgy általában tök normális ember. Szeretnék neki segíteni megoldani, túllépni rajta, vagy legalább fejleszteni az önbecsülését, hogy ne kerüljön padlóra minden apróság miatt, de minden dicséretemre, bókomra az a válasza, hogy "na persze"...


2022. jan. 31. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, megértem, hogy segíteni akarsz, de nem tudod hogyan …

Próbáld meg vele megbeszélni, hogy rossz őt így látni. De szerintem ez nem fog változni, ha ilyen típus. Viszont az öngyilkosság stb gondolata nem Okés, talán pszichológiai segítség nem lenne jó a traumák kezelésére!

2022. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
?* akart lenni
2022. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szakember kell. Mindenki mashogy kezeli a stresszt. Pl nekem egyetemen az összes vizsgaidőszakom úgy telt hogy 0-24 otthon voltam kvázi nem mertem elmenni otthonról es szetvetett az ideg (na nem ennyire). Holott nem tanultan 0-24 és voltak napok amik kimaradtak. Barátaim nem értették egy este/ pár óra miért nem fér bele. Belefért volna. Egyszerűen az volt a berögződésem, hogy ha mindig otthon vagyok, nagyobb eséllyel tanulok állandóan. Nagyon nem:D


Mindegy. El kellett tálni pár évnek mire rájöttem ez így nem jó.


Ezzel csak azt akarom mondani, mindenki máshogy él meg ugye dolgokat.


De ha te párod ennyire durva, akkor lehet szakember kell neki.

2022. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy vevő lenne arra, hogy elmenjen egy pszichológushoz a jelenlegi állapotában, pedig szerintem is segítene rajta, ha komolyan venné a tanácsait. Így is azt hiszi, hogy ő a legsz*rabb ember a világon, csak egy újabb rúgás lenne neki, ha felhoznám, hogy még "bolond" is. Biztos vagyok benne, hogy egy szakember tanácsaira is hasonlóan reagálna, mint az én dicséreteimre vagy bármilyen próbálkozásomra: azt mondaná, hogy rendes tőle, hogy próbálkozik, de ő már ilyen és ilyen is marad, ameddig meg nem öli magát, ha már elege lesz.
2022. jan. 31. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább akkor vesd fel a szakembert amikor jó időszaka van, nem épp a mélyponton van.

Ezt elfelejtettem írni.


#3 voltam

2022. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!