Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy tűnik, féltékeny lettem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy tűnik, féltékeny lettem azóta, hogy megcsaltak. Hogyan győzzem le a mostani páromnál?

Figyelt kérdés

Korábban ritkán fordult elő, hogy féltékeny lettem volna. Aztán volt egy kapcsolatom, a srác még mindig az exét szerette, a testiség nem szűnt meg köztük akkor sem, amikor velem elkezdett járni. Eközben még folyamatosan Tinderezett is, nagyon sok lánnyal beszélt. Amikor lebukott, kidobtam. Nagyon rosszul esett, úgy éreztem, értéktelen vagyok, hogy nem vagyok szerethető, hogy bárki jobb nálam. Utána két évig nem jártam senkivel és úgy éreztem, túl vagyok a dolgon. Tudom, hogy nem mindenki ilyen csalfa, meg hogy ez nem az én hibám volt, hiszen az exem még esélyt sem adott arra, hogy jó legyen a kapcsolatunk, a kezdetektől csalt (amúgy nem is tartott sokáig a kapcsolat).


Most 3 hónapja van barátom. Majdnem minden nap találkozunk, érzem, hogy szeret, kifejezi az összes létező módon. De észrevettem magamon, hogy féltékenykedek. Egy Messenger beszélgetésen bukott le az exem, így volt, hogy a barátom megnyitotta előttem a Messengert, hogy írjon valakinek és láttam ott olyan női nevet, amit még nem említett. Snapchat értesítést is láttam nála kétszer, mindkétszer más női nevek. Egy lány barátjáról mesélt, vele nincs bajom, de akiket nem említett, ők zavarnak. Nem néztem bele a telefonjába, nem is tudnék, nem is akarok, csak akaratlanul is odapillantottam néha. Egyszer feloldva hagyta a telefont és annyit csináltam, hogy megnéztem, milyen appok vannak rajta, hogy nincs e letöltve valami társkereső. Nem volt. De közben azt is gondolom, hogy nem feltétlenül kell neki beszélnie arról, kikkel chatel vagy kik vannak meg neki snapen, mert nem mindenki említésre méltó, lehet csak haverok, vagy még azok se.


Mit csináljak? Próbálom gyengébb pillanataimban győzködni magam, hogy ő egy új ember és ha jól érzi magát velem, nem csal meg, ha mégis, arról nem én tehetek. Mielőtt megláttam volna ezeket az értesítéseket, nem is féltékenykedtem. Ő amúgy egyáltalán nem féltékeny típus. Úgy érzem, ezt egyedül kell leküzdenem, ő nem tud annál többet csinálni, hogy kifejezi, hogy szeret. Ez csak az én rossz tapasztalataim miatt van. Meg mert nekem régen volt több fiú barátom is (én hiszek az ellenkező nemű barátságban), aztán végül egyikkel sem maradtam jóban és már pár éve nincs fiú barátom, így elszoktam még attól is, hogy fiúkkal chatelek, ha nem ismerkedésről van szó.


Akit megcsaltak és utána bizonytalan lett emiatt, hogy küzdötte le? Önbizalmam sincs valami sok azóta...


2022. febr. 5. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Fordulj pszichológushoz.
2022. febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Bízz benne, és örülj minden jónak.

Ha valami nem tetszik, kérdezz rá, beszéljétek meg.

Csak tiszta lapokkal érdemes játszani.

2022. febr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
csald meg te előbb!
2022. febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki esélyt. Azért mert más megbántott, nem verheted le a mostani párodon. Plusz hasonló cipőben jártam én is. Nekem ebből a szemszögből sikerült békét lelnem:

A megcsalást te nem tudod kontrollálni, ebbe bele kell nyugodni, hogy nem tehetsz ez ellen semmit. Ha megcsalnak az a másik fél döntése, gyengesége. Te nem tudod kontrollálni a másik fél hűségét, vagy hűséges, vagy nem, ez csak rajta múlik. Az pedig a te döntésed, hogy bizalmat szavazol valakinek, de akkor tényleg bízz, mert sokszor a bizalmatlanság az, ami megmérgezi a kapcsolatot. Ha pedig megcsalnak a bizalmat ellenére is, akkor félreismerted a személyt, de még mindig nem a te hibád más gyengesége.

2022. febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez nehéz, nincs veled semmi baj. Engem is csalt az exem, nem is keveset. Az előző nőjével, 18 éves, vagy épp 40+os nőkkel, hosszú ideig. Még az üzeneteket is láttam, teljesen kikészített. Várni is akartam a következő kapcsolattal, de végül előbb jött a szerelem, egy korábbi ismerettségből. Elmondtam neki őszintén a történetem, és hogy ne haragudjon, igyeksze bízni, de nekem ez nehéz. Megértette, és mindenben nyílt, őszinte. Tudom a telefonja kódját, a gépén mindig meg van nyitva a facebook, de soha nem olvastam bele, mégha volt is kísértés, akkor sem. Mesélt, és be is mutatott sok embernek. Végig éreztem, hogy szeret, és nyílt velem. Kb mindenhova hív, ahova megy, kanbuliknál meg mindig ír nekem, kérés nélkül. Hálás vagyok neki.
2022. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :) Már jobban vagyok, ez a pár mondat segített a legtöbbet, hogy nem az én hibám, ha megcsalnak, de bíznom kell benne ténylegesen, meg hogy nem velem van a baj :)
2022. febr. 7. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!