Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az baj, ha nekem csak kevés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az baj, ha nekem csak kevés énidőre van szükségem?

Figyelt kérdés

Én mindig társaságban éreztem igazán jól magam, ami azért volt sokszor szívás, mert kevés barátom van és 5 évig szingli voltam :D El tudtam foglalni magam egyedül, mert muszáj volt, de nagyon gyakran unatkoztam. De őszintén én nem szeretek olyan napi 1 óránál többet egyedül lenni. Még nem élünk együtt a barátommal, úgyhogy így ha találkozunk, mindig együtt vagyunk, de ha összeköltözünk, lehet neki több idő kell egyedül, mint nekem, ezt még ugye nem tudom. De mindenhol azt hallom, hogy nagyon fontos, hogy a felek nagyon sok időt töltsenek külön és a saját dolgaikkal foglalkozzanak, mert ha minden délután együtt vannak az nagyon sok. Sokaknak megfojtás heti 2 tali is, szerencsére ez az én párkapcsolatomban nem áll fenn.


Nincs túl sok egyedül végezhető hobbim. Ez nem azt jelenti, hogy csak és kizárólag egy másik élőlénytől várom a szórakoztatást, meg a másikon lógok, de én inkább több szabadidőmet tölteném a párommal, mint kevesebbet, remélem érthető.


Szerintetek ez gond?


2022. febr. 16. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, ha a párod is ilyen. Mi olyanok vagyunk, hogy az időnk kb 95%-át együtt töltjük. 1,5 éve home officban vagyunk mindketten, tényleg 0-24-ben együtt, de nekünk tökéletes így, mi szeretünk egymással ennyit időt tölteni (akkor is, ha ez nem aktív pl.csak egy szobában tevékenykedünk). 5 éve együtt vagyunk, a kapcsolatunk egyre mélyebb és bensőségesebb. Engem zavarna, ha túl sok időt szeretne a párom külön tölteni.
2022. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik véglet vagyok, de szerintem egyáltalán nem baj, teljesen jogosak az igényeid. A lényeg az, hogy a párod hozzád hasonló legyen, különben ez egy örök, megoldatlan konfliktusforrás lenne.
2022. febr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"lehet neki több idő kell egyedül, mint nekem, ezt még ugye nem tudom"

Miért nem kérdezed meg?


Amúgy nem baj, ha neked és a párodnak megfelel.

Mi szeretünk együtt lenni, nem igényeljük a külön töltött időt, mindkettőnknek jó így.

Más meg kifut a világból, ha nincs heti 2-3 szabad délutánja.

Nincs "jó" vagy "rossz" hozzáállás, az a lényeg hogy a párodnak és neked nagyjából hasonló igényetek legyen.

2022. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Nem pont így, de már beszéltünk róla, úgy tűnik, hogy ő is minél több időt szeretne velem tölteni :) De az tény, hogy ő egyedül is jól el tudja foglalni magát, én kevésbé.


Köszi az eddigi válaszokat :) Tényleg fontos, hogy ez egyezzen, volt olyan párkapcsolatom is, ahol a sráccal az elején heti kb 4 talink volt, utána egyre kevesebb, minimum heti egy megbeszélt programot lemondott, ha találkoztunk hosszú idő után, az is 45-50 perc volt, aztán még én voltam a szemét, hogy kiakadtam. Ő vágta többször is a fejemhez, hogy mennyire nincs életem és hogy nem hagyok neki elég teret, vagyis csak azért hagyok, mert ő nem enged több talit. Talán ezért is fogalmazódott meg bennem a kérdés.

2022. febr. 16. 15:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem éretlen és ostoba jellemre vall az, ha valaki képtelen elfogadni, hogy nem mindenki gondolkozik és érez úgy, ahogy ő. Az exed saját magáról állított ki ezzel szegénységi bizonyítványt. Nekem naponta több órányi egyedüllétre van szükségem és a páromnak is, de sosem állítanám azt, hogy aki minden szabad percét a párjával akarja tölteni az életképtelen. Mi csak szenvednénk egymással egy ilyen emberrel, de ezt könnyű hamar kiszűrni és össze se kell jönni ha ekkora eltérés van. Az exeddel nem illettetek össze, a pároddal úgy tűnik sokkal kompatibilisebbek vagytok, szóval sok boldogságot :)
2022. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2022. febr. 16. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!