Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagi gondok, férj jóval...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi gondok, férj jóval többet keres?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mit lehet tenni /mondani, ha férjemet szeretném, ha kivenné a részét a háztartásból, és gyereknevelésből? Háztartási munkát semmit sem végez. Azt mondja, ő keresi a pénzt. Én is dolgozom, de minimálbért keresek, ő építő ipari vállalkozást vezet, nagyon jól keres. Azt mondja, hogy ha majd annyit teszek a családi kasszába, mint ő, akkor ő is annyira veszi ki a részét a háztartásból. A gyereknevelés abból áll neki, hogy tv-znek. A gyerekkel kapcsolatos teendők, pl ha beteg, én maradok itthon, intézem a tp papírom, gyerek covid igazolást, ovis dolgokat, beszerzéseket pl új Fogkefe, ebéd pénz befizetese, szülői értekezletre menni, kapcsolatban lenni az óvónővel, a logopédussal, itthon én gyakorolok vele stb stb szó szerint mindent én csinálok, én mosom a haját, én veszekszem, hogy ha fürdni kéne menni vagy öltözködni stb tényleg minden szar meló rám marad.

És amikor kérem, hogy mosogasson el, az a válasza, hogy ő fáradt, meg az női dolog. Erre mondom mindig, hogy nem női - férfi dolog meg feladat, hanem közös, és akkor is hozza a pénzt, hogy a közös anyagi teherviselés is közös. Ő havonta 1,5-2 milliót hoz haza. Teszi félre, nem élünk nagy lábon, de rendszeresen járunk élelmiszerboltba, nem nézzük minek mennyi az ára, nekem nem ad semmire, így én félretenni nem tudok, persze ha kéne valami, pl egy téli ke, ami kicsit drágább, és minőségi, arra húzza a száját és mondja, hogy van fizetésem.. Persze, csak abból nem tudnám kispórolni, hogy meg is éljek. És járhatok a gagyi kínaiba vásárolni.

Mit tegyek? Válni nem tudok, nem is akarok. De mit mondjak neki ilyen alkalmakkor? Ő szeretne második gyereket, én is, de én nem merek így vállalni.


2022. febr. 23. 13:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg már nem úgy szeret, ahogy annak idején és nem tartja fontosnak azt, hogy tegyen valamit a kapcsolatba a pénzen kivul. Bár ugye most már azt sem tesz, mert ez nem közös pénz.
2022. febr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%

"Válni nem tudok, nem is akarok" - Akkor milyen válaszokat vársz? Itt ez lenne az egyetlen megoldás, mert amíg vele vagy, addig cselédnek használ.


Milyen megfontolásból jutottatok arra, hogy szeretnétek második gyereket, mikor nyilvánvalóan szar a házasságotok? A második gyerek meg fogja oldani a problémát, hogy szarik a fejetekre? Ő könnyen mondja, hogy akar másodikat, ha nem kell velük foglalkoznia.


Borzalmas, hogy ezt el kell mondani felnőtt, családos embereknek, de egy kapcsolat nem attól kapcsolat, hogy az egyik hazaviszi a pénzt, a másik pedig pénzért mindent megcsinál. A gyereket ketten csinálják, van egy anyja és egy apja. Az apa nem attól lesz apa, hogy leül a gyerekkel a TV elé.


Szegény gyerek ... remélem, nem lesz testvére, mert már az is épp elég, hogy ő ilyen helyre született.

2022. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
97%

A páromnak van egy nagyon jó mondása: "A társam vagy és nem a cselédem!"


Ő is jóval többet keres nálam, de akárhányszor nekiállok valami házimunkának, az az első kérdése, hogy miben tud segíteni, de van hogy magától nekiáll takarítani/mosogatni és mire hazaérek, már csak pihennem kell és élvezni a vele töltött időt.


Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy ezt a lenéző, megalázó stílust csak most hozza a férjed, biztos voltak előjelei, csak nem sikerült észrevenni vagy nem akartad.

2022. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%
Na most látom törölték a kommentem, fáj az igazság. Nő létemre írom, hogy igenis hülye voltál, hogy ilyen embernek szültél, mert csettintésre senki személyisége nem varázsolódik át, ennyi.
2022. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%
#14, nem tudom, hogyan fogalmaztad meg, amit töröltek, de valójában tényleg én is azt gondolom, hogy rengeteg nő egyáltalán nem nézi meg, hogy kivel vállal gyereket, aztán mikor ráébred, hogy évek óta szar a házassága, már késő... de még ebből sem tanulnak, hiszen második gyereken gondolkodnak 🙄
2022. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
95%

Mi sem keresünk egyformán, férjem többet is dolgozik, mert vállalkozó, de a háztartásba besegít, bár én jóval többet vállalok belőle.

Még egy gyereket valóban ne vállalj, a kisbaba mellett marad rajta ugyanígy minden is ugyanígy nem lesz hozzáférésed a "közöshöz".

Miből vásároltál, mikor gyesen voltál...? Adott valamennyi kosztpénzt?

2022. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
97%

Én megmondanám neki, hogy csináljon gyereket az új házvezetőnőjének. Ott kénytelen lesz beszállni a közös költségekbe, ami a gyerekkel jár,különben nem lesz gyerek.

Szülne a fszom egy ilyen bunkó fsznak még egyet. Ha meg mellette maradsz, akkor ne jajgass, elvégre te akarsz mellette maradni. És nem, nem fog jó irányba változni. Melletted semmiképpen sem, hiszen bármit megtehet veled következmények nélkül. Nem tisztel, nem szeret már.

2022. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
akkor mit vársz ?? simán válás, mész a gyerekkel és keresel egy férfit aki meg besegít.. vagy megoldod egyedül.
2022. febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
24%

Nógrád megyében lakunk (ahol alapból alacsonyak a fizetések), a férjem mégis havi 400-at keres. Nem egy ismert figura a városban, meg hát a külseje sem olyan ami miatt félnem kellene attól, hogy valaki elcsavarja a fejét. Én nem dolgozom - nem várja el, hogy elmenjek, egyébként meg nincs is rá szükség. Ebből a pénzből simán elvagyunk. Én csinálok meg minden házimunkát. Mosok, főzök, takarítok, tanulok a gyerekekkel, stb. Néha segít, de nem várom el.

Ha Ő ennyi kényelmet és ilyen anyagi hátteret biztosít Nekem (és a családjának), akkor annyit megtehetek, hogy én is kényelmes és nyugodt otthont biztosítok neki. Nem érdekel kinek van több szabadideje, nem versenyzek azok ki végez nagyobb fizikai munkát. Ő királynőként kezel értelem szerű, hogy Én is királyként bánok vele.

2022. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
19-es, ne haragudj, de 400 ezer Ft 4 emberre az eléggé gyenge. Ráadásul te nem dolgozol, evidens, hogy te csinálsz mindent, de a kérdező dolgozik.
2022. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!