Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményed egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed egy ilyen helyzetről?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel ha együtt vagyunk, akkor minden tökéletes. Viszont ha nem, akkor olyan, mintha nem is lennénk együtt. Elve nem szeret chatelni, ezt elfogadtam. Emellett sok "párhuzamos élete" van. Egyrészt egyetemen tanul, ahol sok barátja van, emellett dolgozik, ahol nagyon összetartó/családias a közösség. Másik városban lakik, és az ottani gyerekkori barátokkal is tartja a kapcsolatot, plusz a család sem kicsi. Tehát mindenkire próbál időt szakítani. Viszont ennek az az eredménye, hogy amikor nem vagyunk együtt, akkor igazából semmit nem beszélünk, fél napok utána válaszol egy eldöntendő kérdésre is, stb. Én viszont szeretek beszélgetni, mesélni a napomról, meghallgatni mi van a másikkal, ilyenek. És van egy lány barátom, akinek közel sincs ennyire emberre megosztva a figyelme, mint a barátnőmnek. Egy ideje észrevettem, hogy amikor nem vagyok a barátnőmmel, akkor ezzel a lány barátommal végigbeszéljük a napokat. Kivel mi történt, hogy érzi magát, mit fog csinálni, milyen élményeket szerzett aznap, stb. Nem akarok tőle semmit, ezt meg is beszéltem vele, hogy csak barátok vagyunk, és a barátnőm is tud róla. Viszont mégis bűntudatom van, és csalódott is vagyok egyszerre. Rossz az, hogy más lánytól több figyelmet tudok kapni, mint a barátnőmtől. Ő jobban rám ér, jobban meghallgat, és nem érzem azt, hogy én könyörgök a beszélgetésért, amire csak pár szó választ kapok. Nagyon rossz, hogy ezt nem attól az embertől kapom meg, akit szeretek. Amikor ezzel kapcsolatban beszéltem a barátnőmmel, akkor a fentebb említett okokra hivatkozott, és érthető is, de attól még elkeserít.

Voltatok már hasonló helyzetben? Mi a véleményed erről az egészről? Lehet, hogy nem illünk össze?


2022. febr. 25. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon ráérsz, ő meg elfoglalt. Ha nem szeret chat-elni miért nem beszélgettek?
2022. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Más a szeretetnyelvetek.
2022. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Kapcsolatfüggőséged van. És kiba.szottul ráérsz, ha végig tudsz dumálni egy napot.


"Nem akarok tőle semmit, ezt meg is beszéltem vele, "

Így szokott kezdődni.

2022. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Rajtad kívül is van élete? Borzasztó! Micsoda dolog, hogy tanul, dolgozik, ápolja a barátságait!

Teljesen jogos, ha te bevonsz még egy nőt, akitől megkapod, amit akarsz.

Irónia off...

2022. febr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3: Kapcsolatfüggőség az, ha a barátnőmmel 1 szó / 6 óránál több kommunikációra vágyom? Tudod egyáltalán mit jelent ez?


#4: Mi a különbség aközött, hogy ő ápolja a barátságait, én pedig beszélgetek egy barát barátnőmmel? Vagy nekem azért nem szabad, mert férfi vagyok és nem nő? :D

2022. febr. 25. 23:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Megértem a többi hozzászólót is, hogy van az a pont ami nem normális, pláne, ha folyton rajta akarsz lógni.

De azért mi ha nem találkozunk a párommal alap, hogy 3x beszélünk egy nap, abból egyszer telefonon, ahol elmeséljük egymásnak kinek milyen napja volt.


Engem is szörnyen frusztrálna, ha másoktól úgy érez name, hogy több figyelmet kapok, mint a saját páromtól.

Ha nem tudjátok ezt megbeszélni, és benned továbbra is frusztrációt fog okozni ez az érzés, akkor jobb lesz valaki olyat keresned, akinek szintén szeretetnyelve a szavak, vagy minőségi együtt töltött idő.

2022. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
érezném*
2022. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

“Egyrészt egyetemen tanul, ahol sok barátja van, emellett dolgozik, ahol nagyon összetartó/családias a közösség. Másik városban lakik, és az ottani gyerekkori barátokkal is tartja a kapcsolatot, plusz a család sem kicsi.”


Én a barátnőd helyzetéből tudok nyilatkozni. Ezek tényleg olyan elfoglaltságok, hogy baromi nehezen van olyan területe az életnek, ami nem sérül. Irreális kicsit az elvárásod, hogy egész napokat végig beszélgessetek. Feltehetően te nem így éled az életedet, mert akkor tudnád, hogy ez mivel jár.


Mivel foglalkozol?

2022. febr. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!