Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tovább? (Bővebben ⬇️)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább? (Bővebben ⬇️)

Figyelt kérdés
Párommal egy év után költöztünk össze, majd egy év viszonylag vita és probléma mentes idő után egy érzelmi mélypont miatt egy másik lánnyal kezdtem el beszélni(nem történt köztünk semmi). Ezt követően szakítottunk. Majd lassan fél éve próbáljuk rendbehozni a kapcsolatot. Vannak szép pillanatok mint “régen” de sokkal több a veszekedés, vita. Kifejezetten toxic lett a kapcsolatunk. Nem értjük meg egymást, elbeszélünk egymás mellett. Próbáltam de nem tudok változni azokban a dolgokban amikben kéne. Nem akarom hogy boldogtalanok legyünk együtt, viszont nagyon szeretjük egymást. Elérkeztünk oda hogy döntünk hogy mi legyen velünk. Tanácsot kérnék és véleményeket. Bővebben le tudom írni ha ez segít.

2022. márc. 18. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Váljatok el végleg, békében.
2022. márc. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű a viták?-miből ered?
2022. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bővebb leírás jó lenne, mert nem tudjuk, miért vitáztok, miben kéne változnod, neki változnia, stb. Mert ez alapján lehet, hogy mindketten normálisak vagytok, de baromira nem illetek össze, de lehet, hogy egyikőtök, másikótok vagy mindketten mérgezőek vagytok. Minden esetben más tanácsot lehet adni.


Mindenesetre én azt gondolom, hogy egy ennyi idős kapcsolatot nem biztos, hogy toldozni-foltozni kellene. Két év alatt marhára nem kéne odáig eljutni, hogy mérgező legyen a kapcsolat, és állandóan veszekedjetek, és mindezt ne tudjátok fél év alatt megoldani. Még "lebegni" kellene a szerelemtől és boldogságtól... Szóval bár én nem vagyok szakításpárti, de itt ezt mondanám.

Ha viszont valamiért mégis meg akarnátok oldani, és még egy esélyt adni, akkor külsős bevonásával, mert ketten nem megy.

2022. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A múlt, a másik lánnyal való beszélgetés, valamint a jelenlegi problémák. Nem tudok változni fontos dolgokban(nem dicsérem elégszer, úgy érzi nem elég nekem, nem tudom megérteni és átérezni a sérelmeit, sokszor megbántom, szavakkal tettekkel.)
2022. márc. 18. 19:23
 5/13 A kérdező kommentje:

Ő is mindent megtesz hogy változzon és neki sikerül is. Valamilyen szinten nekem is. De amint sikerül valamit elérnem(mondjuk hogy ne bántsam meg bármivel pl 1 hétig, elrontok valamit, és azt érzem hogy nem fog menni mert visszaesek ugyan oda ahol voltam) És ez a sok, olykor apróság összegyűlik és lerombolja az egész jó hangulatot.

Azt elfelejtettem mondani hogy én vagyok az idősebb 3 évvel. De úgy érzem mentálisan sokkal inkább előttem jár.

2022. márc. 18. 19:28
 6/13 anonim ***** válasza:

De mikkel bántod meg állandóan? Miket rontasz el?

Mit mond, miért nem érezteted, hogy szereted?

Miért olyan nehéz többször megdicsérni? Ez, hacsak nem beteges mennyiségű visszacsatolást vár (az nem derül ki, hogy soha egy jó szavad nincs hozzá, vagy napi tízszer meg kell dicsérned a körmét), nem több egy kis odafigyelésnél.

2022. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Pl ha felvázol egy dolgot ami megbántotta, mondjuk nem vettem a jeleket hogy ő szeretkezni szeretne velem,(ezzel alapból megbántom) akkor levezeti hogy miért esik neki rosszul én pedig nem tudom normálisan lereagálni, nem kérek egyből bocsánatot, nem tudom megindokolni hogy miért történt az ami.

Nem fejezem ki magam hogy tetszik, pedig szerintem utóbbi időben többször vetek rá kacér pillantásokat, mondom is hogy nagyon szép, megdicsérem.

Igazából itt szerintem mindkettő igaz lehet amit írsz. Lehet ilyen téren többet vár én pedig nem vagyok elég figyelmes.

2022. márc. 18. 19:40
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom és nem is akarom tovább hitegetni hogy megváltozok ezekben mert ha ennyi idő alatt nem voltam rá képes úgy érzem el kell fogadom hogy nem fog menni. Viszont ha ezek nem változnak nem tud mellettem boldog lenni.
2022. márc. 18. 19:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Hm, lehet, hogy érdemes lenne stratégiát váltanotok. Az én párom aspergergyanús, ő sem veszi jól a jeleket, nem tud jól flörtölni, miközben én ezeket igénylem. Felvázolom, hogy mi ezt hogy hidaltuk át:


Én ezeket teszem: türelmes vagyok. Ez a legfontosabb. És ha azt veszem észre a mai napig, hogy nem veszi a jeleket, akkor félreteszem a saját fájdalmamat, és elmondom, hogy x dolog mit jelent, mit szeretnék ezzel, felsorolok lehetséges reakciókat, amiknek örülnék (már ha nyilván ő is benne lenne mondjuk a szexben, mert ha nem akar, akkor az is teljesen rendben van). Ha valami újat találok ki, és nem vágja le egyből, akkor megint elmagyarázom.

Ő ezt teszi: nem söpri félre, hanem igyekszik megtanulni ezeket a játékokat. És amúgy most, hogy már tud játszani, érti a játékszabályokat, meg is szerette a játékot. Mellé reflektál, hogy ha valami neki nem tetszik, vagy azt szeretné, ha inkább másként csinálnám vagy mondanám.


És a párom ugyanúgy nem tud gyorsan reagálni, én meg igen. Én megtanultam őt megvárni. Ő pedig megtanulta, hogy ne álljon csendben, mert ezzel csak jobban felhergel, hanem szól, hogy várjunk egy kicsit, időt kér, hogy átgondolhassa. Én pedig összeszorítom a fogam, puffogok kicsit magamban, de megvárom, hogy átgondolhassa.


Ezzel megpróbálkozhatnátok ti is, ha ezt akarjátok. Szóval nemcsak azt kéne mondani, hogy miben változzon a másik, hanem hogy hogyan lehetne ezt a változást elindítani, illetve hogy addig is milyen stratégiával hidaljátok át. Nekünk tök jól működik, sokkal gördülékenyebb is lett azóta. Tehát ahogy a párom megszerette az ilyen játékokat, nekem természetesen jön már, hogy ha valami új dolog van, azt elmagyarázzam, ha azt látom, hogy nem vágja. Megtanult gyorsabban reagálni, én megtanultam türelmesebb lenni a reakcióival szemben.

2022. márc. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez jól hangzik. Megpróbáljuk ezt a taktikát akkor, remélem sikerül. (Tényleg végső elkeseredettségemben és tanácstalanságomban írtam le ezeket) mégegyszer köszi a segítséget
2022. márc. 18. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!