Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mégis mit tegyek ha írritál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mit tegyek ha írritál ez a gondolkodásmódja de szakítani mégsem akarok mert szeretem?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy van egy 20 lassan, 3 hónap múlva 21 éves barátom. Én 18 éves vagyok. És Augusztusban leszek 19. A kérdést azért nem a felnőtt párkapcsolatokba írom. Mert ide eredetileg tobb ember nézz fel szerintem az idősebb korosztalybol is. És kell mind2 korosztaly velemenye. Nem tudom, hogy van ez. De jo lesz itt a kerdes! :D Mivel a barátom annál inkább ide illik. Mivel szerinte még teljesen tini korban vagyunk mind2-en.Fél éve vagyunk együtt. + Az az idő amikor kavartunk. A helyzet az, hogy a barátom nyáron nem szeretne elmenni dolgozni. Hanem suli után pihenni szeretne. És utána megy 2 évre szakmát tanulni. De csak OKJ képzésben. Utána 2024 őszén akar csak állandó munkát keresni magànak. Azért, hogy minél hamarabb eltudjon költőzni Ózdról.

Azonban én azt szeretném ha már nyáron is elmenne dolgozni. Mármint nem csak maszekolni néha. Mivel azt csinálja elvileg. Hanem normálisan legalább 4 inkább 8 órát hétköznaponta dolgozzon. Azért, hogy megmutassa, hogy valóban képes valamire. Meg, hogy lehet motiválni. Persze a fél évi bizonyítványa az most is 3,1-es átlagú lett. Bukás veszélye semmiből nem fenyegeti. De az más tészta a munka. Bár elvileg tavalyelőtt tavasszal dolgozott egy pár hetet unalmában. Szerintünk BGE-re kevés eséllyel fog eljutni mert ez is a terve. Ha ígyis lesz nyaranként akkor sem csak üljön már egész végig. Mert oké, hogy nem húz le. Még picivel több mindent is vesz nekem mint én neki. De ez a legtobb a szulei penzebol van. És akármilyen rossz elete is volt. A tini korat nem potolhattja be akarmennyire is akarja. Mert egy olyan vilagban elunk, hogy amikor betolti valaki a kort elkell kezdeni valamit csinalni. Tarsadalmilag is mutatni kell valamit. Illetve lehet, hogy nem sokara a harmadik vilaghaboru tor ki. A lényeg, hogy amikor ezt elmondtam neki. Azt mondta, hogy ne motiváljam ezzel attól még, hogy ő 20 éves. Mert, hogy ez őt zavarja! Mivel még sosem volt párkapcsolata és nem ezért jött velem össze. Meg, hogy tudom milyen rossz volt neki a karanten illetve az egesz elete. Es olyan parkapcsolatot akar ami tinikent megkaphatott volna. Ha ismert volna eleg lanyt. Meg, hogy ennyi idősen ne akarjam már megjátszani azt, hogy felnőttes vagyok. Mert, hogy gáz és, hogy attól még, hogy ez a nagykorusag nem leszek ertelmesebb ha igy gondolkodok csak butabb leszek. Csak, hogy a kortars lanyaim 95%-ka masabb lesz 18 evesen. Illetve nekem muszaly is ilyennek lennem mivel szep lany vagyok. Szerintem szep az arcom a hajam is jo hosszu. O meg konkretan azt a kort tolti be lassan ami Amerikaban a nagykorusag. O azt is megcsinalta, hogy meg megkert engem, hogy ne dolgozzak egesz nyaron. Hanem dolgozzak annyit, hogy ossze gyuljon eleg penz. Tehat mondjuk egy honapig. Az IPhone 14-et ne eroltessem annyira ha ugyis 11-em van. És akkor több helyre eltudnánk menni a nyáron és többet tudnánk találkozni. Sajnos nekem fontos az új telefon. Mert ennek nem jó a kijelzoje. Erre azt mondta miert nem ruhaztam be Prora. Vagy vettem inkabb egy xr/xs-t. Azért mert az “X” szériás IPhonek jövőre használhatatlanul lassúak lesznek. És nem akarom szüleim pénzét lehúzni. Az más dolog, hogy ő szüleivel nincsen jóba. És csak most érettségire vesznek neki egy IPhone 12-öt. Amibe elvileg az ő maszek pénzéből is fizetniuk kell. A Balaton Sound meg elvileg az érettségire kapott ajándéka lesz. Utána megint probaltam beszelni vele, hogy ennyi idősen már kezdjen valamit magával. De elkezdett sírni konkrétan. És ott hagyott . Azt mondta még 1x felhozom ezt neki akkor szakít és örökre elveszíti az összes lány a bizalmát. Tehát nem tudom mit kéne tennem.



2022. márc. 20. 22:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Kedves Kérdező lehet nem jól értettem a kiborulásod, mert elég kuszán fogalmaztál, de mindenki el tudja dönteni, hogy mi a fontos saját magának. Ha ő nem szeretne dolgozni a nyáron, akkor ne tegye. Ha te új telefont szeretnél, akkor vedd meg. Ha azt akarod, hogy tiszteletben tartsa a te prioritásodat, akkor te is tartsd tiszteletben az övét. Ha nem megy, akkor nem kell ezt a kapcsolatot erőltetni.
2022. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus.

1, túl sok infó

2, na most nem igazán értem neked miért fontos hogy ő dolgozzon. Hogy vegyen neked dolgokat? Az irományodból úgy jött le, hogy te nagylány vagy és megkereses magadnak a rávalót. Ez tök oké. De szerintem nem kell erőltetned hogy dolgozzon. Persze, sok előnye van (pénzkeresés, társas kapcsolatok, hasznos időtöltés). De ha a szülei eltartják, rendesen végzi a tanulmányait, akkor igazából semmivel sem lehet őt erre kötelezni. Egyszer majd dolgoznia is kell, ez tény, de ha még nem akar, akkor mit tudsz vele kezdeni?


Szerintem vagy megbékélsz ezzel vagy keresel olyan párt magadnak, aki saját belátásod szerint elég “felnőtt”, és hajlandó dolgozni.

2022. márc. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak szimplán élni szeretne még kicsit és kihasználni a szabadabb időszak lehetőségeit, mert később, mint ahogy te is leírtad, több felelősség is a nyakába zuhan egyúttal.

Nem feltétlenül csinálja rosszul, ha ő neki így jó, és így érzi magát boldognak, nem szabad megfojtani ezzel az eszmefuttatással. Nyilván jó, ha az ember összeszedi kicsit magát anyagilag is, stb, de szerintem főleg hogy most a hülye pandémiás dologra hivatkozva rengeteg dolog kimaradt, nem csak a barátodnak, de másnak is jár a fellélegzés.


+ Nálam úgy alakultak a dolgok hogy ideiglenesen kénytelen voltam/vagyok dolgozni, így érettségi után majdnem egy évvel. És azt tapasztalom hogy még inkább kiábrándultam ebből a felnőtt léttel járó dolgokból és mókus kerékből. És nem, nem azért mert büdös a munka. Csak nagyon nem mindegy hogy az ember le van kötve olyankor, amikor megtehetné hogy szórakozzon is végre.

2022. márc. 21. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Mégis ki a f*sznak kéne bizonyítania?

Neked?


Mert a szüleinek és saját magának nyilvánvalóan elég jó a hozott teljesítménye.


Szállj le róla de nagyon gyorsan. Ha nem akar dolgozni, nem dolgozik. Ha te ezt nem bírod elviselni, a probléma veled van.

2022. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd őt békén. Ha nem tetszik így, amilyen, szakíts, de ne akard erőszakosan megváltoztatni olyan dolgokban, amit ő nem akar. Ezt az anyja sem tehetné már meg, te meg nem vagy az anyja. Még egyszer: ha nem tetszik, szakíts.
2022. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Laylah ***** válasza:
100%
Semmi közöd hozzá, hogy dolgozik-e, nem neked keresné a pénzt, akkor meg nem teljesen mindegy? Lesz még cirka 40-50 éve dolgozni, ezt a pár hónapot sajnálod tőle, komolyan?
2022. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
ebben a korban már munkát kérsz számon , de még szüleid törlik a popod. Érdekes világ lesz itt.
2022. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Okes de nekem már jogosítványom és autóm is van. Ő neki még nincs. Erre persze azt mondta, hogy a szülei korlátozzák benne. Mert ugye azt nem fizetik ki neki. Pedig ő szerinte a B jogsit általában fizetik a szülők a gyermeküknek. Mellém pedig némi szegyenel ül be csak. Oké az megint egy másik dolog, hogy 1,5 óra tomegkozlekedes út van köztünk. És szeretünk kB minden nap találkozni. De szerintem már csak a saját munkám érdekében is elég nyáron is az 3-4 óra vagy, hogy itt alszik.


Akkor mégis mit tegyek keressek egy remete 25-30 pluszos palit?!

2022. márc. 21. 12:44
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Okes de nekem már jogosítványom és autóm is van. "" te szüleid megengedhették .
2022. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, nem azért, de minden szavadból süt az, hogy lenézed őt, amiért neked van valamid, de neki meg még nincs. Ha tényleg ennyire uralkodni akarsz felette, akkor inkább szakíts...az ő érdekében.

Ha nálad ennyire központi szerepet játszik, hogy a pasi egész nap dolgozzon és a pénz, pénz, pénz, akkor keress olyat. Őt pedig hagyd, hogy úgy élje az életét, ahogy szeretné.

2022. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!