Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megbocsátható a féltékenység?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbocsátható a féltékenység?

Figyelt kérdés

Nem jelenetekre gondolok. Csak ha az egyik félben felmerül és elmondja a párjának, akkor ez mennyire lehet törés közöttük?

Nem rendszeres dologról van szó.


2022. márc. 21. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg megbeszélik, akkor szerintem tök oké.
2022. márc. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, miért számít rossznak az, ha valaki támadás meg játszmázás nélkül őszintén elmondja a kételyeit, érzéseit a párjának... Akkor is ha az féltékenységhez köthető. Miért akkora bűn az, ha őszinték vagyunk egymáshoz? Ha azt nem bűn elmondani, hogy szomorú vagyok, mert úgy érzem, elbaltáztam a dolgaimat vagy félek, hogy kirúgnak a munkahelyemről, mert nem tanulok elég gyorsan, akkor miért bűn az, ha elmondom azt a páromnak, hogy néha úgy félek, hogy otthagy egy jobbért?
2022. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy ez rendben van. Csak van, hogy a másik ezt úgy éli meg, hogy bizalmatlan a párja és biztos, majd mindenre is féltékeny lesz ezek után. Legalábbis nekem ezek voltak a tapasztalataim.
2022. márc. 21. 10:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolati hierarchiátol függ. Azaz attol hogy ki ragaszkodik jobban a másikhoz.


Ha pl az egyik alaptalanul féltékenykedik, de a másik a behódolt ragaszkodó, ez esetben a másik folyamatosan bizonygatja az alaptalan igazságtalan vádakkal szemben is azt hogy ő hűséges mint egy pincsi.


Ha viszont a ragaszkodó a filyamatosan feltekeny, és a kevésbé ragaszkodó van alaptalanul vádolva, ez esetben a kevésbé ragaszkodót idegesítheti a ragaszkodó nyomulása, birtoklási vágya es bizonyítások helyett le akarja azt rázni magáról, esetekben zsarolja is a féltékenykedőt ha nem hagyja abba, kidobja. Ami persze mégjobban a feltekenykedő félelmeit fogja erősíteni. De a nem ragaszkodók hajlamosabbak is amugy kifelé kacsintgatni.


Valójában a nem ragaszkodása miatt alakul ki a másikban a féltékenység.



Teljesen egyenrangú kapcsolatokban teljesen egy a hullám a feltékenységben is. Leginkább egymást erősítik, bizonyítanak egymás felé, erősítik egymásban a bizalmat, egyformán merülnek fel bennük ketségek is, amiket elsimítanak, es azok nem jelentős súllyal.

2022. márc. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Folyt

A nem ragaszkodó persze megbocsatja a féltékenységet mert tudja nagyon is jól hogy ő táplálja azt azzal, hogy nem kötődő vqgy nincs a kapcsolatban elköteleződve es a másik valójában jól érzi mi van..de nem hajlando változtatni, nem fog elköteleződni, a féltékenység irritálja, az tényleg csqk olaj a tűzre ilyenkor hogy még jobban kiábránduljon a kevésbé kötődő személy.

2022. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A féltékenység ez érzés, ami nem bűn, ahogyan egyetlen érzés sem elítélsndő önmagában, úgy gondolom.
2022. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Féltékenység egy hű emberrel szemben bántó feltételezés. Mintha semmibe vennék azt, hogy ő őszintén szereti a másikat.

Egyfajta megbántása ez a másiknak is egyúttal, hiába érzés.


De ez ritka eset amikor tényleg egy teljesen hű őszintén szerető emberre féltekeny vki.


A feltekenység általában valóban abbol ered hogy a masik generálja azt.

2022. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy így őszintén megbeszélhető, mindenféle játszma meg kutakodás nélkül, az tök jó dolog. Itt a mennyiség a kérdés. Ha pl állandóan topik, akkor felmerül a kérdés, hogy a bizonytalankodó miért érzi azt, hogy neki féltékenynek kell lennie. Sűrűn feljön ez a téma nálatok?
2022. márc. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem gyakori. Ha az lenne, lezárnám a kapcsolatot. Akár jogos, akár nem. Csak tisztában vagyok azzal, hogy ilyenkor mindkét fél sérül valamennyire.
2022. márc. 21. 12:17
 10/10 FoxtrotLidérc ***** válasza:
77%
Úgy gondolom, hogy amíg meg van beszélve, ÉS a féltékeny fél le akarja küzdeni a féltékenységét, addig nem "megbocsátható", hanem helyes! Mert ki meri mondani, fel meri vállalni, és tenni akar ellene. Nem várja meg amíg a probléma túlnő rajta.
2022. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!