Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell rávágni hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell rávágni hogy ne turkálj a párod pénztárcájában?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom/ hallom ezt a választ amikor anyagi jellegű a problémája vkinek.


Még az olyan kapcsolatok esetében is ahol több éve együtt vannak és élnek de esetleg külön kasszán.


Én úgy gondolom ha együtt élek vkivel, még ha külön kasszán is, akkor is tartozok a párom iránt felelőséggel a penzugyeim vonatkozásábam ( jobban átgondolom mire költök, változtatok a szokásaimon ) illetve ő is beleszólhat az én penzkoltesembe, ( hisz őt is érinti illetve a közös életünket mert akkor neki kell pótolni az összeget ha én nem figyelek oda).


De sokszor olyanok a reakciók hogy együtt élsz vkivel, tested lelked megosztod vele ( arra jó és az nem gond; magától értetődő) de h bele merjen szólni a pénzügyeidbe nehogy már'- milyen jogon??


Nekem ez érthetetlen


2022. márc. 23. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az érthetetlen, hogy egy felnőtt emberre rá kell szólni, mert nem alap neki, hogy csak a lakbér, rezsi, számlák, kaja után fennmaradó pénzt költjük.
2022. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Mit nem értesz? A ti döntésetek a külön kassza, az egymástól független pénzköltés. Abba nem illik beleszólni.

Ha bele akarsz folyni, akkor a megoldás a közös kassza. Annyira nem bízol benne, hogy a bankkártyád nem nullázza le, de közös ingatlant, pláne közös gyereket tervezel? Nekem ez a furcsa.

2022. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban egyetértek, hogy komoly kapcsolatnál már a közös célokat is figyelembe kéne venni a költésekkor még akkor is, ha külön kasszán vagytok. Nyilván az nem fair, ha az egyik fél tesz félre folyamatosan erre, a másik meg ugyanúgy szórja a pénzt és csak minimálisan járul hozzá. Viszont a másik véglet se jó, mikor azt mondod valakinek, hogy nem vehet meg valamit, amit ő nagyon szeretne. Felnőtt ember, ő dolgozott meg érte és nem lehet így megtiltani. Itt is a középút szerintem a normális. Pl. megbeszélitek, hogy 1 év múlva akartok venni közösen valamit, amihez az kell, hogy mindketten havonta félretegyetek erre x összeget. Hogy a többivel ki mit csinál, az meg az ő dolga, ezért a külön kassza.
2022. márc. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

Jogosabbnak tartom a megállapításod a kütyük esetében, mint a pénztárcánál...


"akkor is tartozok a párom iránt felelőséggel a penzugyeim vonatkozásábam"

Ehhez miért kellene számot adni minden fillérről? Az a baj ezzel, hogy sok ember nincs azzal tisztában, hogy a pénz, amit lát a számláján a másiknak és a pénz, amivel számolhat is, két teljesen különböző dolog. Tegyük fel, van 10 millió forint megtakarításom. Nem, az nem azért van ott, hogy azzal kalkuláljunk, hogy házacskát akarjunk belőle venni meg anyjapicsáját. Az arra van ott, hogy ha bármelyikünknek baja van, szemrebbenés nélkül ki tudjam fizetni magánban a műtétjét vagy ha bármilyen vészhelyzet van, több hónapra elég pénzünk legyen. Nem szeretem, mikor emberek látnak egy összeget és túlkapatják magukat vele, mert tudják, hogy létezik. Pontosan azért létezik az az összeg, mert én meg tudtam róla feledkezni és még akkor sem nyúltam hozzá, mikor a hónap végén kicsit kényelmetlen volt, mert elszámoltam magam. Nekem ez a baromira nem oké, hogy emberek tudni akarnak olyan dolgokról, amikkel egyszerűen nem számolhatnak, mert nem az övék. A párom természetesen tudja, hogy van valamennyi pénzem az említett esetekre, de ahhoz meg kellett róla győződnöm, hogy a sajátjával kalkulál. És ha valaha házat veszünk, azt megbeszéljük, hogy arra gyűjtünk együtt, arra elkülönítünk közös pénzt, nem pedig az megy, hogy te veszel fel hitelt, a te zsebed mélyebb... Nem. A közös vállalásainkban egyenlőek vagyunk és egyformán nulláról töltjük fel azt a bizonyos széfet. Nem olyan dolgokat tekintünk hitelalapnak, amihez qrvára semmi közünk.

2022. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

"Nem szeretem, mikor emberek látnak egy összeget és túlkapatják magukat vele, mert tudják, hogy létezik."


Tűpontos. 👌🏻

2022. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 FoxtrotLidérc ***** válasza:

Ha a kötelező körök le vannak tudva (összkomfortos lakhatás, étel), akkor ugye nem azt próbálod mondani, hogy a másik fél fennmaradó saját összege felett is rendelkezni akarsz?

Feltéve hogy nem alkesz, nem drogos, nem szerencsejáték-függő, nem más költséges függősége van, illetve be tudja osztani a keresetét: te kerested meg azt a pénzt? Nem? Akkor hallgass, és szállj ki a másik ember zsebéből! Nincs annyira hideg - idehaza sajnos még télen sem.

Nyilván más a helyzet, ha valaki minden hónap elején szétk**ja a pénzt, utána meg a párjához megy kuncsorogni. Nade, kéremalássan, az ilyen emberrel össze sem szabad jönni! Sem közös, sem külön kasszával!

Megint más az, ha közös projektbe vágtok bele, de azt ad 1.) konkrét személlyel teszed, ad 2.) konszenzusos alapon nyugszik, ergo 3.) a félretett pénz beleszámít a kötelezőbe. Az azon felül megmaradt pénze pedig tabu.

2022. márc. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha együtt élsz valakivel akkor sok közös célnak kéne lennie. És hiába külön kassza, meg költse a pénzét akire akarja, ha te állandóan spórolsz arra, hogy jobb körülmémyeitek legyenek (új bútor, közös program, spórolás saját lakásra), a másik meg csak magára költi a pénzét az nem túl fair. Szerintem ilyen esetben igenis lehet szólni, vagy egyszerűen csak nem illik össze a pár.

Úgy már nem oké, hogy mindene megvan a párnak, de az egyik fél többet keres és többet tud magára költeni, a másik meg sajnálja tőle.

2022. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!