Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kissé túlságosan "tökéletesnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kissé túlságosan "tökéletesnek" érzem a párom, ami luxusproblémának tűnhet, de nem az. Ezt hogyan lehetne a páromnak felhozni?

Figyelt kérdés

9 hónapos párkapcsolat, ő 32 én 28.


Konkrét példa a kérdésben felvetettekre:

-Kemény munkával és már évek óta millióhoz közelítő havi fizetéssel hála egy olyan lakást tudott megvenni és felújíttatni, ami a magyar viszonylatban igencsak magas szinten áll, mindenféle automatizált-robotizált technológiával. Én ennél jóval szerényebb körülmények közül jöttem, és természetesen jó ez a hirtelen megemelkedett színvonal, de pont az ehhez köthető gátlások és enyhe szégyenérzet miatt még nem mutattam meg pl az albit, amiben lakom

-A párkapcsolatát minden előtt priorizálja, ami nagyon ideális, azonban ez sokszor az énidő rovására megy. Soha nincs olyan, hogy egyedül szeretne lenni és a hobbijainak élni, mindent vagy együtt, vagy sehogy. Én korábban kollégiumban éltem évekig, ezért a privátszféra és magánélet hosszú évekig nem volt megadva, 2 éve lakom lakótársammal saját szobámban ahol legalább élvezem azt, hogy becsukom magam mögött az ajtót, és az az én kis "világom". A párommal, amikor több napot is együtt vagyunk, nagyon ritka, amikor megvan erre a lehetőségem.

-A jó kereset étel és életminőséggel is jár, ezért párom nagyon "jól eszik". Télen is nagyobb zöldség-gyümölcs bevásárlások, csupa vega dolgot, hétvégente 10-12 féle különböző zöldségből elkészített zöldségtálak mindenféle speciális és minőségi magvakkal. Mivel a hétvégék (is) közösek, ezért nyilván ezt a bevásárlást együtt ejtjük meg, azonban maga a bevásárlás, az ételkészítés és a kiadás mind-mind elég sok. Egy hétvége alatt annyi megy el kajára, mint nekem hétköznap 5 napra, amikor csak magamnak vásárolok (többnyire), a salátákhoz szükséges előkészületek olykor szombat reggel 2-2 és fél órás folyamatok (arra hivatkozva, hogy hétvége van, hétvégén az embernek legyen meg az a luxus, hogy addig készíget magának kaját és azt, amit akar, ha már hétköznap ez nem fér bele). Én ennél jóval egyszerűbb voltam, nekem a reggelim néhány tojás, 1-2 szelet kenyér és kávé (amit ő nem iszik, mert koffein, és az nem tesz jót), ebédre egy kis husi és saláta, stb.. Tehát kicsit mintha hétvégente az amerikai álomcsaládot próbálnánk koppintani, csak kevesebb pénzből, mert nekem kevesebb van.


2022. ápr. 6. 11:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt az ideje. Magától nem fogja észrevenni, hiszen teljesen más életszínvonalon él mint te.
2022. ápr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavarna, nem is lenne türelmem két órán át csak a salátáját bizgentyűzni, meg, hogy kvázi szimbiózisban kell együttélni na az is borzalmas lehet, szükséges a külön töltött idő is. Meg mindenből a legdragábbat venni, mit csinál az ilyen, ha recesszió van, vagy megszűnik a munkája? Az igényességnek is van egy határa.
2022. ápr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
Fene sem enne ilyen fos kajákat, idegesìtene az is hogy mindent vele kell csinálnom.
2022. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

-énidő sztem mindenkinek kell, neki is nyugodtan megmondhatod.


Továbbá azt gondolom ezek mind olyan dolgok, amiket meg lehetne beszélni, csak ki kéne nyitni a szádat és elmondani hogy édesem megértem ha neked ez a kaja jó, egyed csak, de nekem jó lesz egy rántotta is, én azt szeretnék enni.

Azt is hülyeségnek tartom hogy ennyi idő alatt nem vitted ek egyszer se magadhoz. Nyilván ha neki ott egy lakás, akkor logikus hogy ott vagytok többet, de legalább tudhatná hol laksz. Ha szeret, így is szeret.


Szóval azt gondolom, a probléma az, hogy valami oknál fogva ezeket ide írod és nem neki mindod el.

2022. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
De akkor most a nagybevásárlásokra (ami az ő igényei szerint történnek) kér tőled pénzt?
2022. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!