Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért elemezgetik az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elemezgetik az emberek a szar kapcsolatukat ahelyett, hogy menekülnének belőle?

Figyelt kérdés

És nem arról van szó, hogy valami rossz és meg akarják javítani és a megoldást keresik. Most nem erre gondolok.


Hanem mikor megkérdezik, hogy ez a fickó nárcisztikus, milyen személyiségzavara van a csajnak, ez a kapcsolat bántalmazónak számít?


Ha kapcsolatban vagyok egy emberrel, akivel szarul érzem magam és javíthatatlan a dolog, hol nem szarom én le, hogy minek nevezhető ez? 😂 Felőlem hívhatjuk paprikás krumplinak is, mit kell szavakon rugózni meg elemezgetni mikroszkóp alatt a szart, attól még szar marad, ha máshogy hívod.


2022. ápr. 9. 01:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernel felulirjak az ertelmet az osztonok. Egyebkent teljesen jogos a kerdesed.
2022. ápr. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Tán, mert van , aki inkább meg akarja oldani, semmint menekülni előre. Miért lenne jobb az előremenekülés: egy újabb xarba belemenni, nem tanulni a hibákból?
2022. ápr. 9. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

És mennyire lehet önfeledt-teljesenbefogadó-elfogadó egy olyan kapcsolat, ami "csak megoldott" külső "elemző-jótanácsokkal-ésszel" ? Vagy vonz a másik mindenével, vagy nem. Nem kezdem "nyelni a békát", és kompromisszumelemzést, hogy eddig még jó a másik, de ha még ez vagy az kijön nála-belőle, akkor már nem kell.

Ez az egész elemzősdi (bár a coachtrénereknek ez jó bevételiforrás) úgy hülyeség ahogy van.

2022. ápr. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg elmegyünk két hétre a Seychelles szigetekre mert majd ott rendbejön a kapcsolatunk ? Egy nagy sz...rt fog rendbejönni.
2022. ápr. 9. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyávák kilépni belőle, hogy mi van, ha nem lesz más helyette. Sokan 5 percig sem tudnak egyedül lenni annyira kapcsolatfüggők. Így várják a nagy megváltozást, ami sosem jön el. De ez számít igazán nekik, a lényeg, hogy bármi áron legyen mellettük valaki. Panaszkodni meg jó nekik, mert élvezik, ha megsajnálja valaki őket a saját hülyeségük miatt.
2022. ápr. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem is akarnak kilépni a szar kapcsolatból.

Csak jönnek kicsit nyígni, sajnáltatni magukat, és nekik tök jó az áldozat szerep. Akaratgyenge emberek akik mentálisan sincsenek teljesen rendben.

Pl ez is és még ezer másik....

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..

Ez a kérdések nem a megoldásra irányulnak. Ezeknél soha nem változik semmi. Sajnálni sem tudom őket.

2022. ápr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnálni sem tudom őket."

Én sem. Megérdemlik a sorsukat. Saját maguknak köszönhetik. Azz hiszik, hogy csak a jajgatástól majd egyszer minden egy csapásra jó irányba változik. De ez nem így működik.

2022. ápr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt annyira nem értem én sem. Nem értek egyet azokkal, akik szerint egy jó kapcsolatban nincs kompromisszum és soha nem volt megoldandó probléma, mert szerintem van. De amikor olyan kérdések jelennek itt meg, hogy pl. bántalmazó-e ez a kapcsolat, csak nézek. Nem tök mindegy, ha egyszer annyira rosszul érzi benne az ember, hogy ezt a bélyeget akarja rányomni? Én személy szerint úgy érzem, hogy az utóbbi időben nagyon népszerűek lettek ezek a címkék, és talán úgy érzik ezek az emberek, hogy valamiféle rajtuk kívülálló ok kell, hogy jogos legyen a szakítás. A személyes véleményem az, hogy általában aki megkérdezi, hogy bántalmazó kapcsolat-e amiben él, az nem az. Szar, de nem bántalmazó. Aki tényleg abban él, ő nem kérdezi, mert valahol mélyen tudja, vagy mert fel sem merül benne. Olyan ez nekem, amikor mindenáron rá akarnak sütni valami címkét egy gyerekre (persze orvosi vélemény nélkül), hogy adhd-s vagy autista vagy hiperaktív, ahelyett hogy egyszerűen szimplán figyelnének rá, és az igényei szerint foglalkoznának vele.

(Az itt leírt véleményemet persze inkább megtartom magamnak az ilyen kérdések alatt, mert ha csak egy esetben is tévedek, az jóval bántóbb, mint amekkora előnye lenne, ha leírnám.)

2022. ápr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!