Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vegyem rá a páromat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a páromat, hogy jobban megnyíljon nekem?

Figyelt kérdés

20/N vagyok a párom meg 23/F és két éve vagyunk együtt. Még mind a ketten a szüleinél lakunk, de viszonylag sűrűn együtt vagyunk. A pàromnak a családja elég fura és azt a keveset, amit a gyerekkoráról mesélt, nekem abból az jött le, hogy elég nehéz gyerekkora volt.

A párom nem sokat mesélt róla, valamiért tereli a témát, ha a múltjáról kérdezem, nagyon ritka az, ha megnyílik, akkor is látom rajta, hogy nem szívesen meséli el.

Ami nálam kiverte a biztosítékot, hogy pár hete kijelentette, hogy ő elmegy egy pszichológushoz. Nem igazán értettem ezzel egyet, mert szerintem azért nincs ezen a szinten, de úgy voltam vele, hogy ha ez kell neki, akkor támogatom.

Ami viszont zavar, hogy szinte semmit nem mesél róla, ha megkérdezem miről beszélgettek, akkor csak ilyen általános dolgokat mond, hogy család, munka, de semmi konkrétumot. Az zavar a legjobban, hogy ha vad idegennek mer őszintén beszélni, akkor nekem miért nem.

Nagyon sok mindent nem mond el, ami vele történik. Például múltkor, amikor valamiről beszélgettünk véletlenül elszólta magát, hogy ő két hete volt a keresztapjánál, beugrott hozzá, amikor meg kérdeztem, hogy ezt eddig miért nem mesélte, akkor annyit mondott, mert nem volt az eszébe.

Èn mindent elmondok neki, hogy mik történnek velem, szerintem két év után elvárható lenne, hogy közlékenyebb legyen az ember a párjával. Vagy én gondolom rosszul ?



2022. ápr. 16. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szekálod a múltja miatt, pedig nem akarna beszélni róla, "nem értesz egyet" a pszichológussal, de azért azt tudni akarod, miről van szó.


Olyan embernek tűnsz, akivel nehéz őszintének lenni, érzelmekről beszélni.

2022. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Szégyelli és nem akar előtted beégni
2022. ápr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 22 éves lány vagyok, két éves kapcsolatban, még középiskolás koromban jártam pszichológushoz. Ezt csak azért írom, hogy lásd, kb egykorúak vagyunk, illetve a pszichológus szempontjából én vagyok a "másik oldal".


Vannak bizonyos dolgok, amiket az ember nem szeret annyira elmesélni a párjának. Nem azért, mert nem bízik benne, vagy akkora titok, hanem mert fájdalmas/kínos/kellemetlen neki beszélni róla, nem akarja, hogy ismerd ezt a részét. Ha a kapcsolatotokat nem befolyásolja (pl nem lesz bizonyos helyzetekben váratlanul agresszív, aminek csak ő tudja a mélyen gyökerező okát, de veled nem osztja meg), semmi jogod nincs ebbe beleszólni.

A pszichológus nem "valamilyen szinten" érhető csak el, ha ő fiatal férfi létére beismeri, hogy szüksége van rá (ezt azért emelem ki, mert kevesen jutnak el idáig), akkor neked a párjaként 100%-ban támogatnod kellene, nem kivert biztosítékról meg hatalmas megdöbbenésről beszélni.

Ha magától nem mesél az ott töltött időről, az a fentiek miatt van - nyilván ha eleve nem akart pl a bántalmazó nagyapjáról beszélni veled, most sem fog. Talán egyszer megnyílik, de ez csak akkor tud megvalósulni, ha nem piszkálod, hanem hagyod magától kibontakozni.

Ja és még valami: Igen, idegennek könnyebb megnyílni. Az idegen heti 1 órára látja, csak erről beszélget vele, nem fekszenek le egymással, nem tervezik a közös jövőt, egyáltalán semmilyen hatása nincs annak, hogyan látja őt. Ez a különbség.

2022. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Ne akard kontrollalni, vannak dolgok, amik nem tartoznak rad.
2022. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, lehet hogy pontosan olyanokkal fordul a pszichológushoz, hogy "páromat nagyon szeretem, miképp nyíljak meg előtte?" "Hogyan mondjam el, hogy...", "nem tudok ilyenekről beszélni", stb-stb...

Szerintem adj neki időt és e témát ne hozd fel. Legyél mellette lelkileg.

2022. ápr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálad a pszichológus kiveri a biztosítékot, nem csoda, hogy úgy érzi, nem tud veled ezekről beszélni. Legyél jobb ember.
2022. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az is probléma lehet, hogy "rá akarod venni".


Ha úgy érzi, hogy biztonságban van érzelmileg teljesen akkor majd meg fog neked nyílni.

2022. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusos megnyilvánulásod után azt mondom, a seggét megcsókolhatod, amiért nem vágott még ki az emeletről a rácsos csukott ablakon. Mert azt érdemelnéd azok után, hogy még le is cseszed, amiért még "mert" szakszerű segítséget kérni.

Párodnak gratulálok, hogy ezt férfiként meglépte, mert sajnos az az általános reakció a pszichológus javaslásra, hogy "Minek nézel? Buxeránsnak?". Szerintem vegyél példát róla, vagy szakítsatok, mert egy ilyen abuzív hülye ribizlinél csak jobbat érdemel.

2022. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ú, de gyerek vagy, kérdező.
2022. ápr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki időt,légy vele türelmes és ne kérdezgesd a múltjával kapcsolatban.Ha pszichológushoz fog menni az azt jelenti,hogy változtatni akar,segítsd őt benne.Gondolj bele,fordított helyzetbe Te hogy élnéd meg ezt a helyzetet.Te is bezárkoznál,ha folyton nyaggatna és nem bíznál benne.

Ő valószinűleg nem bízik benned,elriasztod az erőszakos viselkedéseddel és a kérdéseiddel.

Azt gondold át,hogy önzetlen segítsége tudsz e lenni a jövőben,tudod e majd türelmesen támogatni

2022. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!