Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ultimátumot adtam a férjemnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ultimátumot adtam a férjemnek, de nem vesz komolyan. Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

6 éve együtt, 4 éve házasok. Mindketten dohanyoztunk, amikor megismerkedtünk, még akkor megígérte, hogy leszokik. Én megtettem (bár hozzáteszem, nem cigiztem túl sokat, míg ő kamaszkora óta, elég keményen), ő párszor megpróbálta, de úgy érzem, igazából nem is akarja. Azóta is dohányzik, hiába könyörögtem, kértem szépen, csúnyán, veszekedtem, semmi eredmény.

Most szóltam, hogy ha nem szokik le év végéig, akkor elválunk. Választania kell, vagy én vagy a cigi. Inkább leszek elvált, mintsem özvegy...

Az előbb megint kiment rágyújtani és megkerdeztem, szándékában áll-e egyáltalán leszokni, azt mondta, nem. Nem vesz komolyan. Meg tudnám leckéztetni valahogy? Nem szeretnék válni, de ez így nem állapot 😔


2022. ápr. 17. 20:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
csóri férj...
2022. ápr. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig jobb, mintha piálna. Legalább kimegy a lakásból és az nem büdös.

Az én párom is dohányzik. Sőt, mikor összejöttünk keményen piált is. De megmondtam neki kerek perec, hogyha iszik akkor viszlát. Én nem csak igérgettem, el is indultam! Azóta nem iszik, pedig a kisértés megvan mert olyan környezetben dolgozik ahol mindenki taj részegen ér haza a meló után. Letette, mert ő tényleg választott. A cigit nem eröltetem, mert olyan a melóban az neki 5 perc szünet, és az építkezésen, ha a többek megállnak bagózni ő is tud szusszanni. Persze káros, meg minden, de ez van. Egy igazán függőnek nehéz megszabadulni tőle, főleg ha a környezetében mindenki szívja.

Ha tényleg válással akarod zsarolni, akkor ne csak üres igéreteket tegyél, messzi távolba nyúló időkkel, mert azzal te csak komolytalan vagy. Hanem tedd meg azt, hogy ő akarjon leszokni. Baszogatás helyett adj rövid határidőt apróságokkal. (Pl nem veszel neki többet cigit, nem viszed neki oda, ha kéri, nem fözöd a kedvencét, nem mosolrá, átköltözöl másik szobába, ágyba, lakásba...)Ha komolyan látja, hogy eleged van akkor lehet tenni fog érted. Vagy minden szarul fog elsülni és 1 év után örömmel fogtok elvállni.

2022. ápr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%
Válj el, megérdemel egy normális nőt. Mondjuk úgyse fogsz. Igaza van, hogy nem vesz komolyan, te se veszed magad. Zsarolgatod hülyeséggel, amit nem is akarsz megtenni. Már azt se értem,milyen jogon ígértetted meg vele, hogy leszokik, amikor te is cigiztél. Te le akartál szokni, egészségedre. Ő nem. Ennyi. Semmi jogod megszabni neki, mit csináljon. Ha nem tetszik, olyannal kell összejönni, aki nem dohányzik. Miért nem olyannal jöttél? Ja, mert az neked se tetszett volna, ha más szabja meg, mikor szokj le, igaz? Csak te döntheted el, ki mikor szokik le, mert körülötted forog a világ. Hát nem.
2022. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy nem veszed észre, hogy ugyanazt csinálod, mint a férjed? Ő megígérte, hogy leszokik, pedig esze ágában se volt. Te megígérted, ha nem szokik le, elválsz tőle, pedig eszed ágában sincsen.

Amúgy előbb fog ő elválni, mihelyt talál egy olyan nőt, aki nem cseszegeti állandóan, hanem úgy szereti, ahogy van.

#13

2022. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%
Ha emiatt képes lennél elhagyni őt, akkor utána megérdemelnéd, hogy valami agresszív állatot találj, aki üt-ver, csak dolgozni enged ki a lakásból és fűvel-fával megcsal.
2022. ápr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%
Válj el, hagy találjon értelmes nőt maga mellé
2022. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%

Miért csinálja ezt mindenki? Nők és férfiak is?

Összejöttök valakivel, aztán át akarjátok formálni, pedig így fogadtátok el, amikor megismertètek?

Egy dohányosnàl mindig fenn áll a lehetősége annak, hogy nem fog leszokni, akkor is, ha a szerelem hevében megígéri. Meg ultimátumot adni...legalább akkor lennél következetes.

2022. ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
66%
Rossz az egész hozzáállás. Először is meg kell érteni, hogy ez egy nagyon erős függőség, és nem az a módja a leszoktatásnak, hogy hogy szokj le vagy elválunk. Ez egy szar megközelítés, így nem fog menni. Mond meg neki olvassa el Alan Carr, végre nem dohányzom című könyvét.
2022. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
#18, megvettem neki a könyvet, megígérte azt is, hogy elolvassa. Pár fejezet után letette. A könyvet, nem a cigit 🙄
2022. ápr. 18. 18:54
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Akkor próbáljon elektromost, nikotinos folyadékkal.
2022. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!