Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlreagálom, vagy te is falra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlreagálom, vagy te is falra másznál ettől a viselkedéstől?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel lassan egy éve vagyunk együtt. Tényleg minden szuper, olyan, mint egy álomkapcsolat. Egyvalamit kivéve, az online beszélgetéseket/chateléseket. Leírok néhány példát:

- Chaten gyakorlatilag smalltalkolunk, semmi mély téma, semmi érdemleges beszélgetés

- Vannak alkalmak, amikor 4-6-8 óra után méltóztat válaszolni, amit elfogadok, ne lógjon a telefonján egész nap, de mivel rendszeres, kicsit zavar. Ezt a hosszú időt persze egyből megszakítja, ha ő akar valamit, és ilyenkor az én mondandóm ignorálva van, nem is reagál rá.

- Értetetlen válaszokat ad. Például megkérdezem "hogy érzed magad, jobban vagy már?", és azt válaszolja, hogy "most fejeztem be a sorozatot". Nem értem mi olyan nehéz abban, hogy válaszoljon a kérdésre...

- Minden este elköszönünk egymástól, kivétel nélkül, amikor egyikünk elfekszik aludni. Ez alól kivétel az, amikor havonta kb 1x a beszélgetés kellős közepén egyszerűen eltűnik. Másnap egy bocsi sem fogad, hogy leszarta és elment aludni.

- Amikor elkezdünk egy témát, akkor kb a 3. mondat után fogja magát, és nem válaszol tovább.


Egyszerűen már nincs is kedvem írni neki semmit, teljesen felesleges. Csak én reagálom túl, vagy szerintetek is dühítő az ilyen?


2022. ápr. 22. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
De utaltam az exemben is azt hogy online akar velem élni. De jo hogy exem.
2022. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
És ő mit mondott, amikor ezeket megkérdezted tőle?
2022. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

#1: Nem. Amit te mondasz, az csak egy idióta érv önmagad számára, hogy miért is tojd le magadról a másikat.

Ennél már csak a "szinglinek írom magam Facebookon, mert hát én nem online élek" "érvelés" tetszik a legjobban. :D

A telefon/számítógép csak egy eszköz. Nem a géppel beszélgetsz, hanem egy hús-vér emberrel, aki történetesen elméletileg a társad. Ha valakit szeretek, akkor azt nem csak bizonyos platformokon és helyzetekben szeretem. Persze, létezhetnek racionális indokok is, de egyelőre jelen esetben nem tudunk (még) ilyenről.

Attól, mert valami nem létezett még 150 éve, attól az még nem mentség az ott tanúsított viselkedésre.

2022. ápr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
#1: Te ugye a telefont is azonnal lecsapod, ha a "szerelmed" hív? Mert hát nem a telefonközpontban élsz. :D
2022. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg lényeges, hogy ő mit mond? Csak mert van, amikor az ember elfoglalt. Egy párkapcsolatban is szükség van a szabadidőre, amikor az ember a kedvtelésének élhet, vagy egyszerűen csak pihenhet.
2022. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%

3 amig engem az erdekelt volna mikor költozunk össze, az ő agya csak addog terjedt mikor kinek írok a facen, meg kiket likeoljon, meg kik likeolnak engem.

Kevesebbet volt velem szemelyesen szinte mert inkabb a neten élt ami neki teljesen elég is volt.

Hát nekem meg nem.

Nem a cset az eletem meg a posztolgatás. Vagy van barátom az életben vagy lehet menni.

2022. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit vagytok együtt élőben és mennyit beszéltek online? Az sem mindegy.
2022. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha már 1 éve együtt vagytok, akkor inkább beszélgessetek telefonon/online/személyesen. Alakítsatok ki egy napi rutint, hogy kb mikor tudtok így kommunikálni egymással, hogy nem szakítja meg semmi!

A chat az olyan személytelen. Azt inkább csak akkorra hagyjátok, ha valamilyen informatív dolgot akartok egyeztetni, amit mindegy, hogy mikor olvas el... :,D

2022. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#1: Felvázolok néhány konkrét példát, mert látom nehéz elképzelni:

1) nem akarom munka közben zavarni, ezért írok neki, hogy este átjönnek hozzánk xy-ék, zavarná-e őt? 4 óra rádiócsend, majd felhív telefonon, mert valami neki nagyon fontos. Rákérdezek arra, amit írtam. "Ja, persze, láttam, jöjjenek".

2) Megyek haza, online órája van, szintén nem akarom felhívni telefonon. Írok neki, hogy nézze már meg, hogy van-e otthon valami, és ha igen, vegye ki a hűtőből. Ha nincs, akkor veszek hazafelé. Nem válaszol, gondolom nem volt ideje megnézni, veszek, biztos, ami biztos. Hazaérek, és látom, hogy ott van kivéve a hűtőből. Tehát látta amit írtam, csak éppen baszott válaszolni.


Ezek nem idegesítenének?


#2: Mindenkivel ilyen, ezért nem veszem magamra. Szokta is mondani, hogy valamelyik barátnőjének már nem válaszolt 3 napja arra, fel kéne hívnia.. Amikor velem van, akkor is látom, hogy írnak neki, megnézi, leláttamozza, és ennyi.

2022. ápr. 22. 12:14
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a cset az eletem"

De nem is kell kisarkítottan élni.

A digitális eszközök nem valami fajta idegen világot alkotnak, hanem a mi jelenlegi világunkat egészítik ki, és (jobb esetben) teszik jobbá. Mondjuk azzal, hogy tudj ingyen beszélgetni a szerelmeddel akkor is, ha távol vagytok egymástól. Soha nem fogom megérteni azokat, akik ezt egy külön univerzumnak tekintik.

Az meg, hogy a pasid nem akart veled találkozni, és nem is bízott benned, az nem a digitális eszközök és szolgáltatások hibája. Őszintén szólva: ilyen rigolyás nővel el is hiszem, hogy nem akart együtt élni.

2022. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!