Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom 32 évesen érzelmileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom 32 évesen érzelmileg éretlen szeretni. Hogy lehet tanítani?

Figyelt kérdés

ugyanis számára a szerelem kimerül a féltékenységében, olyankor szid, de ragaszkodik hozzám én szenvedek, de ő is

amikor minden nyugodt, határozottan látszik rajta, hogy unja, nem tisztel, nem becsül(csúnyán beszél velem, vagy totál közömbösen).

ilyenkor eljutok a szintre, hogy szakítsunk

erre de ő annnyira szeret, ne hagyjam el, nem tud élni nélkülem.

szóval a szerelem szerintem egy kölcsönös egymás tisztelete, megértése, segítése, és az egy állandó, nyugodt dolog

nem egy ilyen harc, hogy egyszer le se sz*r máskor meghalna nélkülem

és ő nem látja magát kívülről

mit tehetnék

eszem szerint szakítsak, de a szívem szereti őt, de ez így szenvedés


2010. szept. 16. 11:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Amúgy ha egyik kapcsolatod se működik, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy minden pasi hülye, hanem hogy Te rosszakat választasz, mert rendszeresen belemész ugyanabba a csapdába.
2010. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

köszönöm a bíztatást

néha igen, normális ember módjára úgy gondolom hogy kiszállok, legyen akár ez a 601. kudarc is, mert hosszú távon többet árthat nekem

néha meg a párom tele beszéli a fejem, hogy mennyire szeret, mennyi mindent tervez velem, stb

és elbizonytalanodom.és őt akarom megint.

mert ugye nem látom előre hogy más oldalán milyen boldog vagyok. tehát semmi nem biztos ha kilépek és akkor boldog leszek, az sem.

és totál bizonytalan vagyok.

ok ki akarok szállni. eddig el jutottam.

meg egyszer meg is tettem. mire a párom visszacsábított ebbe a nyomorult kapcsolatba.

honnan gyűjtsek én ehhez erőt?

olvastam valahol a személyiségfejlesztésről.

de ez is évekbe telhet gondolom, míg egy-két elvet, ha el is fogad az ember, de hogy aszerint is éljen!! nem könnyű még magunkat sem megváltoztatni. tekintve, hogy cigiről sem tud leszokni, aki akar, még az sem!!

nah. így érzem magam ebben, mintha függő lennék.

és ahogy a cigire sincs indok, úgy erre a páromtól való függésre sincs.nem önértékelési probléma szerintem. egyszerűen egy túlzott ragaszkodás, ahhoz ami nem jó.erre kiderül én sem vagyok normális :)

egyre jobb

2010. szept. 17. 13:53
 23/30 anonim ***** válasza:
Nem bizonyít semmit azzal, hogy frázisokkal akar kibékíteni.
2010. szept. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Szerintem a személyiségfejlődés azokban a döntésekben mérhető, amiket meghozol az életedről. Az ilyen traumák edzik igazából az embert, ez tulajdonképpen a személyiségfejlődés. Fontos az "elmélet" is, amihez vannak jó könyvek, hanganyagok, de azoktól csak okosabb leszel, erősebb nem nagyon. Nem értem, egyedül miért ne lehetnél boldog, legalább ideiglenesen?
2010. szept. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Az előző kommentelőnek igaza van nagyon sokmindenben. Nem is fűznék hozzá semmit, csak annyit, hogy valóban nagyon jók a Csernus könyvek, de ha nincs időd/kedved olvasni, akkor interneten találsz videókat Csernus előadásokról, amik szintén nagyon tanulságosak és érdekesek. Én már megnéztem mindet, úgyhogy ezért tudom ajánlani. Látogass el a www.csernusest.hu oldalra, itt csak regisztrálnod kell, és 1000 Ft-ért 3 hónapig annyi videót nézel meg amennyit csak tudsz. Pikk-pakk interneten keresztül ki tudod fizetni, én próbáltam és azt az 1000 Ft-ot nagyon megérte.
2010. szept. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

köszönet

már múltkor megfogadtam, hogy megyek könyvtárba

akkor a miért a rossz lányokat szeretik a férfiak? ill. ugyanez, csak veszik el a férfiak a vége című könyv miatt.

most meg Csernus

ok a neten is nézem köszönet

csak ezzel az a baj, hogy én fejlődök, nem a párom :)

ami ugye az eredeti kérdés....

de a lelkiterror oldalon olvastam arról, hogy mások viselkedéséért nem nekünk kell vállalni a felelősséget, hogy szenvedünk miatta. mert ugye ettől neki még jó lehet a kapcs.

hu de nem egyszerű

nyugisabb lenne mindez 20-on évesen.

de most.

2010. szept. 17. 14:14
 27/30 anonim ***** válasza:

pont az a lényeg h ha minden tisztázol előre akkor hamar megismerhetitek egymást. nem lesz egyszerű,de az első 6hónapban mindent megkapsz fullon-töményen és aeldöntheted. mint írtam mi ezt csináltuk. októberben jöttünk össze,áprilisban eljegyzett.


kemény volt de megérte!


ne akarj senkit nevelni,bár tény h vannak olyan tulajdonságok amiket lehet formálgatni. azt meg lehet neki tanítani h pl eltegye a zokniját,de ha pl hazug akkor nem fog változni


semmiről sem vagy lekésve!


én a férjem előtt másfél évig voltam egyedül. nem jártam csukott szemmel,vártam a nagy őt,és közben figyeltem magamat. és magamra találtam,aztán a páromra. előtte 5évig éltem megnyomorítva lelkileg-amit most már látom h magamnak köszönhettem mert hagytam és próbáltam megváltoztatni az exem,és azon kaptam magam a végén h olyan vagyok mint egy marionettbábú,55kgról 43ra fogytam. és mi lett a vége? ő hagyott el mert ÉN nem szerettem.


szóval pozitívan mindenképp! soha ne azt mond h "én nem találok normális pasit úgysem" mert akkor nem is fogsz. a pasiknak nagyon jó radarjaik vannak. ha kicsi az önbecsülésed olyanokat vonzol majd be akik ezt kihasználják.


tedd rendbe magad,légy magabiztos és megtalálod a párod!!


drukkolok!!


/a zsákbamacskás :)/

2010. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

ó köszönöm :)

habár a párom is tudta magáról, hogy féltékeny típus, mégis ezt nem mutatta ki 1 évig!

de gyúrok az önbizalomra!

hogy ne ilyeneket vonzzak be

köszi

2010. szept. 17. 18:03
 29/30 anonim ***** válasza:

tényleg fontos a pozitív megerősítés.pl állj a tükér elé és:én egy klassz csaj vagyok! kedves,szép,okos stb.


ha ezt sugárzod ezt kapod tényleg! és a vágyaidnál is: azt mond ki amit akarsz ne azt amit ne. vagyis: én mindig hülyéket fogok ki helyett egy kedves pasira vágyom

2010. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

köszi :)

olvastam a Titok c. könyvet

abban is hasonlók vannak

és elfogadom az elveit

gyakorlok hát :)

2010. szept. 18. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!