Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem képes a párom ennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem képes a párom ennyi áldozatot hozni értem, miközben én 11 éve ezt teszem?

Figyelt kérdés
11 éve vagyunk együtt, van 2 fiunk, egy 9 és egy 4 éves. Tavasztól őszig hétvégente esküvőkre szokott járni zenélni, mint dj, illetve egész évben klubokban zenél. Ez egy elég sajátos életformát követel, amihez nekem, nekünk is alkalmazkodnunk kellett. Általában éjszaka nincs itthon, reggel 6-ra ér haza, amikor mi kelünk a gyerekekkel, majd alszik 4-5 órát, ha nagyon fáradt, akkor délután is 1-2-őt. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor vitte el a gyerekeket oviba, suliba. Mindig kap ételt az útra, hogy ne a benzinkutakon kelljen gyorskaján élnie. Sorolhatnám még, a lényeg, hogy nagyon sok áldozatot hozok érte. Adódott egy lehetőségem, hogy kimenjek 3 hónapra Spanyolországba munkaügyben. A gyerekeket nem tudnám magammal vinni, így rá hárulna a velük való foglalkozás erre az időre, plusz a nagyszülők is besegítenének hétvégente (hétköznap dolgoznak, valamint nem egy településen élünk egyikükkel sem). Minderről hallani sem akar a párom, szerinte vissza kellene utasítanom ezt a lehetőséget. Igazságtalannak érzem, hogy ennyi áldozat után ő ezt nem képes megtenni fordított esetben.
2022. ápr. 23. 09:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

"Tavasztól őszig hétvégente esküvőkre szokott járni zenélni, mint dj, illetve egész évben klubokban zenél. "

Ez tény.

Újabb tény lesz a családban, hogy te 3 hónapig Spanyolországban dolgozol.

2022. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%
Mégis hogy gondoltad? Hagyja ott az eddigi munkáit, hogy te tudj menni? És akkor mi lesz? Keressen újat, vagy miből élnek addig meg? Mi garantálja, hogy három hónap múlva vissza tud helyezkedni a mostani körökbe?
2022. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem, ilyet sosem kérnék tőle. Nagyrészt fix már, hogy hova fog menni fellépni, persze 1-2 új esemény,felkérés még bejöhet, de nagyjából tudunk előre tervezni. Hétvégén a nagyszülők vigyáznának a gyerekekre, hétköznap egy barátnőm vagy a kisebbik keresztanyja (nagyobbiké külföldön él). Annyi pluszt szeretnék tőle, hogy vigye el a gyerekeket oviba, suliba reggel, illetve délután menjen értük, tehát hazaérés után ne zuhi, majd alvás legyen rögtön, csak azután aludjon, hogy elvitte a gyerekeket. Főzni fogok előre amennyit csak tudok, berakom a fagyasztóba, onnan ki tudják olvasztani a kaját, egyszerűbb ételeket, köreteket, leveseket ő is el tud készíteni.
2022. ápr. 23. 09:28
 4/25 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs klasszikus munkahelye, egyéni vállalkozó, nincs honnan kirúgják, valamit félreértettél.
2022. ápr. 23. 09:30
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Mindenre gondoltál, szerintem ennyit megtehet a gyerekeiért. Közöld tényként, hogy szokja meg.
2022. ápr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Te kb. 9 éve hagyod, hogy a gyerekekkel kapcsolatos teendők teljesen rád háruljanak. Gondolom a takarítás, mosás, főzés és egyebek is a te felelősséged egyedül. Szerinted ha ez már hosszú évek óta így megy, akkor a férjed majd egyik napról a másikra átveszi tőled ezeket?

Szerintem gőze sincs arról, hogy mit kell csinálni a két gyerekkel+ a háztartással. Ha eddig te beleegyeztél hogy így éljetek, akkor ezzel őt évek alatt ehhez a "kényelemhez" szoktattad. Esze ágában sem lesz a két gyerek dolgait a nyakába venni, ugyanis eddig is el volt neki nézve, hogy nem csinálja, mert te mindent elintéztél ezzel kapcsolatban.

Nem fog téged elengedni Spanyolországba, mert akkor vége lenne az otthoni kényelmének. Sanszos hogy mire hazajönnél beadná a válást (de ne legyen igazam). Rosszul lett "szoktatva" már az elején. Minden feladatot a gyerekek körül és a háztartásban is meg kellett volna vele osztanod.

Igazán csak abból tanulna, ha tényleg otthagynád 3 hónapra. De azt meg a gyerekek szívnák meg, mert aki ilyen szinten van az még egy gyereket sem tud rendesen ellátni. :(

2022. ápr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Rosszul gondolod, szokott segíteni a házimunkában, a vasalás mindig az ő reszortja, az az egyetlen dolog, amit tiszta szívemből utálok csinálni, valamint legtöbbször ő porszívóz. Gyerekekkel kapcsolatos teendőket valóban én végzem javarészt, ő inkább csak a szórakoztatásukban vesz részt.
2022. ápr. 23. 09:38
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem menj ki és kész. 3 hónapig a gyerekek eléldegélnek a szennyestartóban is. Az ember meg főz magának. Nem bonyolult terv.


Azt nem értem, hogy minek akarsz kimenni egy ilyen szituban vagy ha mégy miért nem viszed a gyerekeket?

2022. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%

Én mennék, aztán csináljon, amit akar. Bőven tettél annyit, hogy ez beleférjen.

De, abban én is látom a rációt, hogy, ha nem is abban a 3 hónapban, de beadja a válási papírokat. Ha így tesz, legalább megtudod, hogy mennyit értél, értetek neki.

Ha nem, akkor miután hazaértél, át lehet beszélni, hogy miben változtattok, miben tudja kivenni a részét ezután, hiszen volt lehetősége megtapasztalni mekkora buli egyedüli szülőnek lenni egy családban.

2022. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

#7

Azt te is tudod hogy a gyerekekkel kapcsolatban igen sok teendő van amire oda kell figyelni. Oviban, suliban az élet minden területén. Fizetési határidőket betartani, beteg is lehet a gyerek, bevásárlás stb., stb. Ha ő eddig java részt csak szórakoztatta a gyerekeket, akkor elmondhatjuk hogy gőze sincs arról, hogy mit jelent napi szinten egyedül ellátni két gyereket+ a saját munkájára is odafigyelni. Nem véletlenül nem akar ő téged elengedni. Elég nagy felelősség hárulna rá, és ehhez nincs hozzászokva, még akkor sem ha tud vasalni.

Nyugodtan menj el 3 hónapra. Vagy jobban meg fog becsülni azért amit te nap mint nap megteszel a családért, vagy ha nem bírja a kiképzést akkor majd válni akar. Bár ha ennyien segítenek neki, akkor nem tudom mi a baja ezzel az egésszel.

2022. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!