Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez mentség arra, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez mentség arra, hogy nem foglalkozik velem?

Figyelt kérdés

Barátnőm egyetemista, és az utóbbi időben rengeteg számonkérése van, mellette pedig még dolgozik is. Szóval szinte reggeltől estig tanul. Amikor este telefonon beszélünk egy fél órát, akkor is inkább róla van szó, a tanulnivalóról, az őt körülvevő problémákról, amivel nincsen semmi baj. Viszont rám semmi idő nem jut. Nagyon sok mindent megosztanék vele, de úgy érzem nem hallgat meg, nem kérdez, nem kíváncsi rám, nem reagál rá, stb.

Szerintetek az elfoglaltság mentség arra, ha valaki elhanyagolja a párját ilyen tekintetben?


2022. máj. 6. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

A vizsgaidőszak pár hét, annyit ki lehet bírni. Ez nálunk is így volt mikor vizsgáztam - cserébe nekem is természetes volt amikor a párom vállalkozást indított hogy pár hétig el lesz havazva és inkább az ő ügyivel foglalkozunk.

Szerintem természetes hogy akinek épp megterhelőbb időszaka van azt a másik támogatja.

Akkor van baj ha ez egyoldalú..

2022. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
5%
Egy egoista ki liba, az életben nem leszel boldog egy ilyen mellett.
2022. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

#2

Ha kölcsönös a támogatás, abban mi az egoizmus?

2022. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Igen, sajnos egy húzósabb időszak ilyen, normális, hogy mivel ennyire semmi ideje nincs másra, így mikor pár percig nem tanul, akkor se tud nem arra gondolni, hogy mennyi mindent kell még megcsinálni. Nyilván ha mindig ilyen és nem foglalkozik veled eleget, minden róla szól, az egyáltalán nem oké, de ha időnként van ilyen időszak és nyomós oka van rá, az normális. Jó esetben ő is ugyanúgy támogatna téged, ha te lennél ennyire elhavazva. Ha igen, akkor ez nem intő jel. Ettől még beszélhetsz vele, hogy legalább hétvégén próbáljon meg pár óra szünetet tartani, kikapcsolni és akkor foglalkozzatok egymással, ne a tanulásra gondoljon.
2022. máj. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
10%

Mit tanul? Mondjuk egy orvosin lehet érthető, de azért rengeteg kevésbé húzós szak is van. Én nappali egyetem és 8 órás munka mellett még simán elmentem esténként iszogatni a haverokkal, és sokat voltam a párommal.

Az sem szép, hogy nem kérdez rólad, nem hallgat meg. Tudom, hogy minden egyetemista azt hiszi, hogy a vizsgaidőszak a legdurvább dolog, ami történhet egy ember életében, de azért túl van ez dramatizálva. Mondom, kivétel, ha tényleg valami köztudottan darálós szakot csinál.

2022. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%

#5

Sok éve volt már az utolsó vizsgaidőszakom, azóta se volt strapásabb időszak az életemben, pedig nem orvosira vagy ilyesmire jártam. Nem tudom néhányan miért hiszik, hogy mindenki röhögve tud kitűnőre diplomázni. :D

2022. máj. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Ha vizsgaidőszak után is hanyagol akkor van baj, addig meg légy kicsit türelemmel. Ha jól megy minden akkor úgy is veled akarja kipiheni a vizsgaidőszakot. ha utána sem keresi a társaságod akkor meg egy beszélgetést megér...
2022. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

#6

Nem tudom miért hiszi mindenki azt, hogy az egyetmisták nagy része kitűnőre diplomázik. A legtöbb ellötyög egy közepes átlaggal, amit azért a legtöbb mai szakon nem nehéz hozni. Nekem ezer stresszesebb időszak volt azóta az életemben, munka, magánélet, családi gondok. De engem biztos csak azért csesz fel mindig kicsit mikor ilyeneket olvasok, mert én egyetem után legtöbbször dolgozni mentem, (mit mentem, rohantam) és ott voltam este kilencig. Volt egy szabad hétvégi napom (a másikon dolgoztam), és ennyi. A vizsgákat nem úgy vettem fel, hogy mire lesz időm tanulni, hanem, hogy melyikre tudok majd szabad napot kérni.

Mégis volt időm a páromat meghallgatni (igaz, mi együtt éltünk), de a lényeg, hogy nem csak a saját szaromat fújtam, hanem az ő napjára is kíváncsi voltam. Szóval mikor mások ilyen cuki kis diákmunkákba akarnak belehalni egyetem mellett, úgy, hogy háztartást sem visznek, és nem magukat tartják el, az mindig olyan visszás nekem. Persze, húzós időszak, de azért meg lehet kérdezni a másikat, hogy és neki milyen napja volt.

Viszont tényleg tudni kéne mi a szak, mert ez amit írtam természetesen nem mindegyikre igaz (csak nagyon sokra).

2022. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy megérzés, ha vége a vizsgaidőszaknak beszélj vele a jövőképedről. Szerintem a véleménye sok mindent el fog árulni a kapcsolatotokról. Vannak e közös célok, tervek stb. Nem kell nagyon belemenni csak általánosságokról, pár mondatban, megijeszteni nem kell. Hidd le segíteni fog, tapasztalat!
2022. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

#8

Ja, ha csak a kettesre hajtottál ahhoz minden jogod megvan, de nem kell akkor leszólni azt aki jobban akar készülni..

Azóta én is dolgozok, nem kell ezt valami egzotikumként előadnod. :D

Nekünk a párommal valahogy alapvető, hogy ha egyikünk stresszesebb időszakot él akkor a másik kicsit félreteszi az egóját és támogatja.

2022. máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!