Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha az összeköltözést hatalmas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az összeköltözést hatalmas áldozathozatalként tekintem, sokat aggódom rajta és napi szinten gondolok rá, akkor nem érdemes még meglépni?

Figyelt kérdés
Ez az első párkapcsolatom és 10 hónapja vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, én költöznék hozzá, de kissé bennem van a félelem, hogy vajon ugyanannyira otthonomnak tudnám-e a költözés után a lakást tekinteni, mint a sajátomat.
2022. máj. 7. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted, akkor az otthon ott van, amit azzá tesztek.

Ha vágysz rá, hogy reggekente mindig mellette ébredj fel, este mellette feküdj le, akkor nincs helye kételyeknek.

2022. máj. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vágyom rá, ahogy arra is, hogy önmagam is tudjak lenni. Értsd ezt úgy, hogy olykor jól esik, ha a saját hobbijaimnak úgy élek, hogy nem “mi vagyunk”, hanem “én vagyok”.
2022. máj. 7. 09:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen helyzetben, ráadásul úgy, hogy előtte mindketten egyedül éltünk évekig (voltak kapcsolataink, de nem lett belőlük összeköltözés). Amikor már két éve éltünk távkapcsolatban, éreztük, hogy előbb-utóbb lépni kell, mert hosszútávon nem jó egyikőnknek sem. Rengeteget tépelődtem, pont ezek jártak a fejemben, mint neked. Ehhez hozzájárult az is, hogy mivel nagy volt a távolság, a munkámat is fel kellett adnom és azon a környéken keresni, ahol ő élt. Szerencsére nálunk nagyon jól alakult. Nem mondom, hogy az elején nem volt nehéz, mire megszoktuk egymás életritmusát, de semmi komolyabb problémánk nem volt ebből, sokkal nagyobb volt az öröm, hogy végre együtt lehetünk és az azóta eltelt évek csak erősítették ezt. Nálunk nagyon jól alakult, már el sem bírjuk képzelni, hogy egymás nélkül éljünk.
2022. máj. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom költözött fél év után hozzám, de nekem is rengeteg kételyem volt, főleg, hogy előtte már szinte kivéreztettük a dolgot, mivel ő Bp másik végében lakott, mindketten vidékről származunk, így minden hétvégét sem tudtunk együtt tölteni, az esti csúcsban meg nyűg volt egymáshoz átbumlizni, a reggeli csúcsban melóba menni meg végképp öröm volt. A végefelé már csak kínlódtunk, amikor megléptük a költözést, így én rendesen ráparáztam. Nyilván egy rakás dolog akkor jön elő, amikor már együtt éltek... Nálunk kifejezetten jól alakult. Már a férjem. Neki is szüksége van énidőre és nekem is, úgyhogy ezt toleráljuk már gyerek mellett is. Jól tudunk kompromisszumokat kötni. :)


Az otthon érzés nekem kicsit más. Amikor költözöm, mindig kell legalább egy év, hogy otthon kezdjem érezni magam. Ezt a férjem nem érti. Ő becuccol és onnantól kezdve otthon van. :D Én meg nyűglődöm. Nem igazán tudom megmagyarázni, ez egy érzet, ami a lakásból és a környék ismeretéből egyaránt fakad. Hónapokig képes vagyok úgy érezni, hogy ez csak egy lakás, nem az otthonom. Így volt ez, amikor anyuéktól koliba mentem, amikor onnan albiba, majd másik albiba és amikor megvettük a saját lakásunkat is. Sőt egyszer gyerekként is költöztünk, utólag belegondolva akkor is így volt. Ha te is ilyen vagy, szerintem fontos, hogy ezt ne vetítsd ki a párodra és kész. Igyekezz megtalálni, becsempészni olyan dolgokat, amiktől hamarabb otthon tudod érezni magad nála. :)

2022. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok ismét. 4-es, teljesen megértelek, amikor a páromhoz költöztem, hónapokig nem tudtam magam otthon érezni, pedig mindent megtett ennek érdekében. Mi nők szerintem sokkal jobban ragaszkodunk tárgyakhoz, lakóhelyhez, a lakóhely környezetéhez, mint a férfiak. Nekem is nagyon nehéz volt, de apránként otthonossá varázsoltam a lakást (természetesen nem elnyomva a párom véleményét) és az is nagyon sokat segített, hogy együtt csináltuk. Most ismét költözés előtt állunk, de sokkal nagyobb lépést teszünk, vidéken tervezünk házat venni, így nagy az izgalom, hogy milyen lesz 😁
2022. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!