Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha azt érzem mégis szeretném ezt a gyereket?

Figyelt kérdés

Elő történet: Barátnőmmel, pontosabban már menyasszonyommal 6 éve vagyunk együtt, ő most volt 30, én 32. Néhány hét járás után egyből szóba is hozta a gyerek témát. Őszintén és egyenesen megmondta, hogy egészen kislány kora óta tudja, hogy soha nem akar gyereket, sem most, sem a jövőben és ha én szeretnék, akkor még most vessünk véget a kapcsolatnak. Kicsit megdöbbentett, de igazából én kb úgy voltam mindig is a témával, hogy ha lesz, lesz, ha nem, akkor nem, nem feltétlen ragaszkodtam hozzá. Már itt majdnem szakítás lett a vége, azt mondta ez számára nem volt elég meggyőző, ne játsszam el vele, hogy abba a hitbe ringatom, hogy nem akarok, majd x év után beközlöm, hogy mégis, aztán elpocsékolt x évet az életéből egy olyan férfira, aki nem volt vele őszinte és akivel nincs is jövője. Megnyugtattam afelől, hogy komolyan beszélek, nem kell gyerek csak ő és vele is komolyak a szándékaim, tényleg annyira beleszerettem, mint még soha senkibe és a mai napig szívemből szeretem.


De...bekövetkezett a legrosszabb és teherbe esett. Egyelőre nem értjük ez hogy történhetett meg, mert gyógyszert szed, tudomásom szerint nem volt hányás/hasmenés, ami gyengítette volna, tehát nagy kérdőjel. 3,5 éve szedi ezt a gyógyszert, lehet hogy emiatt csökkent a hatása, nem tudjuk. A lényeg, hogy teljesen kiborult, retteg mindennemű műtéttől, de első dolga volt a nőgyógyászt hívni, hogy minél hamarabb kapjon időpontot abortuszra. Viszont engem nem tudom mi lelt, fura érzések kavarognak bennem, azt érzem, ha már itt van a baba, akkor megpróbálhatnánk, el kezdtem kicsit vágyni rá. Neki még el sem mertem mondani, mert tudom, hogy úgy se menne bele, ez az egyik, a másik viszont, hogy ezután biztosra veszem, hogy szakítana is, hisz úgy fogná fel, hogy át lett verve, azt mondtam nem akarok gyereket, most meg mégis és így nincs tovább közös jövőnk. Pedig már az esküvőt tervezzük. Egyszerűen nem tudom mitévő legyek. Ha nem mondok semmit erről, akkor talán abba én kattanok bele és ő is észre fogja venni, hogy valami nem oké, ha meg őszintén elmondom, akkor félek hogy örökre elveszítem őt, amit szintén nem akarok. Eddig tényleg nem volt bennem az érzés, hogy akarnék gyereket, csak most hogy megtudtam terhes, rám tört.


Ti mit tennétek a helyemben?



2022. jún. 29. 11:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
55%
Fontosabb egy ismeretlen senki, mint a barátnőd?
2022. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%
Hmm nehéz ügy. Igazából első körben hatalmas önvizsgálatot kell tartanod, hogy valóban nem akartál-e gyereket, vagy csak elnyomtad a vágyaidat a párod miatt. Ha rájössz, hogy mégis kellene, akkor el kell döntened, hogy le tudsz-e erről mondani, vagy fel kell bontani a jegyességet. Biztos, hogy elhagyna rögtön a párod? Ez fura. Mert az, hogy a kapcsolat elején elhagy, ok, de ti már 6 éve együtt vagytok. Szerintem illene tudni kommunikálni azt, mi most zajlik benned
2022. jún. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Mit tennék? Következetesen viselkednék. Nem akar gyereket, ha a saját könnyeidben vonaglasz is neki könyörögve, akkor sem fog ez változni. Akkor sem fog bevállalni miattad egy számára személyes tragédiát, mert neked épp elöntötték az agyad a hormonok. És ez ellen te semmit sem tehetsz.


Szóval legalább ne okozz neki csalódást, hanem támogasd abban a qrva abortuszban pofavagdosás és ömlengés nélkül.


Én is ugyanúgy gondolok a gyerek kérdésre, mint a párod, pontosan ezt várnám el a társamtól.

2022. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 harebell ***** válasza:
88%
Ő nem szeretne gyereket, innentől kezdve az nem opció, hogy közös gyereketek legyen, ez nem olyan, amiben kompromisszumot lehet kötni. Normál esetben azt mondanám, hogy beszélj nyíltan az érzéseidről, de most borzasztó nehéz helyzetben van lelkileg, nyilván fél az abortusztól stb, én nem tennék rá erre még egy lapáttal. Most támogasd, miután elvetette a babát, letisztulnak a te érzéseid is, átgondolod magadban, hogy vele maradsz így, vagy kilépsz a kapcsolatból.
2022. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Én meg el mondanám neki mit érzek. És ha valóban családot szeretnék akkor elfogadnám hogy szakít velem.
2022. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy egy jó párkapcsolat arról ismerszik meg, hogy a kellemetlen, nehéz, fájdalmas témákat is meg tudják beszélni a felek. Nyilván, mivel ő terhes, ő viseli ennek az egésznek a következményeit, neki a legrosszabb, de attól még te nem egy mellékszereplő vagy a történetben. A végső döntés a párod kezében van, és biztosítsd is arról, hogy bármit dönt, te támogatod, de jogod van elmondani, hogy belőled milyen érzések törtek elő.
2022. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%
#5 Már elnézést, de mitől is lenne a kérdező menyasszonya hisztérika?! Totálisan jogos, hogy nem szeretne éveket olyan férfira pocsékolni, aki csak hitegeti, vagy te talán díjaznád, ha valaki azt mondja neked, hogy persze veled ért egyet és akar/nem akar gyereket, majd x év elteltével beközli, hogy ja bocs mégsem/mégis? Ne vicceljünk már. Ez nem hiszti, ez egy jogos felvetés, a kérdező párja pedig abszolút korrekt volt, előre közölte, hogy nem akar gyereket, tehát ha a kérdező szeretne, ne rabolják egymás idejét. Normális emberek ezt így szokták lekommunikálni, aki ezt hisztinek titulálja, annak valami nem kerek az emeleten.
2022. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

Te most a vattacukros részét látod a dolognak. Nem azt, hogy otthon vagy egy magatehetetlen babával, aki felváltva bőg meg szarik, hanem hazamész a munkádból, megfogod két percre, aztán elmondhatod magadról, hogy szaporodtál.


Sok férfi ezt a "sitcom-os" babázást hiszi valódinak, aztán nem csoda, hogy a gyerekvállalás után rengeteg kapcsolat tönkremegy.

2022. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom akkor szívesen felajánlanád a párodnak, hogy te maradsz otthon a gyerekkel, ő meg mehet nyugodtan dolgozni
2022. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%

9

Plusz a gyerek okozta többletköltséget is ő állja

Plusz ha indokolt, a terhesség utáni plasztikai beavatkozásokat

Ja és jó lenne, ha nem üvöltene az a szutyok, mikor más aludna


Aki nem akar gyereket, annak nem elég a gyes alól mentesülnie. Lehet, hogy vannak itt emberek, akik még mindig nem értik ezt meg és még mindig nem tudják felfogni, mi zajlik le egy olyan ember fejében, aki nem akar utódot, de megsúgom, egy ilyen embernek olyan egy gyerek, hogy a saját megsemmisülését látja a kihordásában is és ha eszébe jut, hogy milyen mocskos, hangos, ökölbe szorul a keze.


Nem, bennünk nincs anyai ösztön. Nem cuki egy magzatmázas rózsaszín csecsemő, hanem undorító. Nem aranyos a gondolat, hogy az ember, akibe szerelmesek vagyunk, felcsinál minket, hanem kiábrándító. Az sem biztos, hogy már pusztán a teherbeesés ne okozna törést például az én kapcsolatomban. Undorítónak érezném magam és egy jó ideig elmenne a szextől is a kedvem, ha besikerülne egy gyerek, még bőven az abortusz után is. Nem fogja magát meggondolni, nem enyhül meg egy ilyen ember, hanem épp ellenkezőleg, minél jobban idealizálod neki azt, amitől a legjobban irtózik, annál inkább felbaszod vele.

2022. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!