Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokáig vártam a gyűrűt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokáig vártam a gyűrűt, lemondtam róla, most meg akar kérni, de már nem akarom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 6 éve vagyunk együtt párommal, együtt élünk, beszélgetünk a jövőről.

Sokáig szerettem volna eljegyzést, házasságot, gyereket, hogy összekössük az életünk.

Vártam és csak vártam. A harmadik évben kezdtem el utalásokat tenni, a negyedikben igazán vártam a nagy kérdést, majd az ötödik évforduló után lemondtam róla. Lehet mindenféle papír és elkötelezettség nélkül is boldogan élni együtt, meg amúgy is minek gyerek ebbe a bizonytalan világba?

Hogy csak magamat bizonygatom ezekkel a gondolatokkal vagy ha megkért volna akkor is így gondolnám már nem tudhatom.

Viszont az utóbbi időben furcsán viselkedik, mondta hogy spórol, még poénból meg is kérdeztem hogy tán gyűrűre gyűjtesz? És olyan furcsa volt a reakciója. Tagadta, de mintha ráhibáztam volna.

Baj ha már nem szeretnék hozzá menni?

Baj ha már úgy érzem hogy legyünk együtt ameddig jól elvagyunk, de ha biztosan összetartoznánk akkor nem tartott volna eddig a dolog?

Baj hogy már bizonytalannak érzem magam a jövőnkkel kapcsolatban?

Szeretem, de már nem akarok többet annál ami van.

26/L, 36/F



2022. júl. 9. 21:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Olyan vagy mintha egy kisgyerek hisztizne. Először is nem utalgatni kellett volna, hanem felhozhattad volna a témát, normálisan megbeszélni hogy örülnél a házasságnak, ő mit gondol erről. Átrágni a terveket ezzel kapcsolatban, egyáltalán őt érdekli-e.


Másrészt 1 év telt el a "várakozásod" óta, úgy csinálsz mintha az örökkévalóság lenne. Mert valamit nem kapsz meg egyből, még van értéke.


Gondold át normálisan, felnőtt fejjel akarsz-e házasságot vagy nem és indokold is meg értelmesen. Az nem indok, hogy "bedurciztam és hisztizek, elegem lett hogy várok, miközben lényegében semmit nem tettem érte". Lehet ezt is persze, csak elég szánalmas egy 26 éves embertől.


Ja, és még mindig egyáltalán nem biztos hogy gyűrűre gyűjt, lehet pont már a fsza kivan hogy megint azt hoztad fel és ezért viselkedett furán, amikor mondjuk közös nyaralást vagy utazást tervez. Aztán előjön vele, te meg koppansz megint és hisztizel, mert a szíved mélyén remélted és beleélted magad, hogy megkéri a kezed, aztán mégse.

2022. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"legyünk együtt ameddig jól elvagyunk"

"Vártam és csak vártam. A harmadik évben ..." - Tehát már kb. 3 éve nem vagy boldog és elégedett.


"még poénból meg is kérdeztem hogy tán gyűrűre gyűjtesz?" - Még mindig a gyűrűre vársz?

2022. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Azt hittem valami 35 éves nő írta ki a kérdést 😶

Hova rohansz?

Mi ez a hiszti?

2022. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk csávó belehúzhatna, mert nyugdíjas lesz mire a gyerek leérettségizik. 😂
2022. júl. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Egy dolgot nem értek az ilyen nőkben, mint te.

Mi az, hogy csak vársz és vársz, amíg a here eldönti mit kezd az életeddel?

Miért gondolod, hogy az eljegyzés egyedul az ő döntése és joga van bizonytalanságban tartani téged és húzni az idődet, amig jól esik neki?

2022. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Miért jó neked egy félig kapcsolat? Mert az, ahol úgy gondolkozol, hogy hat jó amíg jó de lehet mással jobb lesz, annak semmi értelme. Már te sem vagy ebben benne érzelmileg, ő meg nem is volt annyira, ha ennyi idő után nem jutott eszébe megkérnie.
2022. júl. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha már eljutottál erre a pontra, akkor szerintem már ne menj hozzá, ne erőltessétek, mert semmi nem fog változni.
2022. júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Aztán újabb 10 évet vársz arra, hogy gyereket csináljon neked?
2022. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nyilván felhoztam többször a témát az évek alatt, az volt a válasz hogy velem tervezi a jövőt és hogy szeretné ha a felesége lennék, de nem történt semmi tényleges.

Zaklatni meg nem akartam hogy egyfolytában ezzel traktáljam, úgy voltam vele ő tudja mit vagy hogy szeretne, azzal csak rontok a helyzeten ha ezen a témán pörgök.

Szóval de, próbáltam megbeszelni.

Amiatt engedtem el a dolgot az ötödik év elteltével, mert igazából azt hittem hogy az ötödik évforduló az erre egy megfelelő alkalom ha vannak ilyen szándékai az embernek, ha pedig nincs akkor én miért rágódjak ezen?

3 és 6 év között 3 év telt el, látom nem megy a matek, az utánad következő válaszolónak sikerült.

Annyira meg ismerem talán ennyi idő elteltével, hogy melyik tette mire utal. A közös nyaralásunkra pedig van keret.

A kérdésem arra irányult, hogy akkora baj-e, ha már úgy érzem nem szeretnék hivatalos dolgokat, ha már eddig nem volt semmi. Elitelendo-e ha esetleg (nyilván nem 100%) felteszi a kérdést és én nemet mondok, mert már nem gondolom azt hogy szeretném hozzákötni az életem?

2022. júl. 10. 00:12
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvérem csinálta ezt, hogy öt évig váratta a lányt, majd szakítottak, ezután lett egy új barátnője akit azonnal elvett. Szerintem nem érex igazán elköteleződést, amikor nem találnak jobbat, akkor húzzák így az időt. Olyat is ismerek aki 10 évig voltak jegyesek, majd összeházasodtak, harom hónap múlva meg váltak.
2022. júl. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!