Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek melyik megoldás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek melyik megoldás lenne a legjobb?Elmondani a szüleimnek, hogy még mindig szeretem az exemet, vagy közösen győzzük meg őket, vagy lassan mondogatni nekik, hogy mennyi öröm volt a kapcsolatunk alatt? (Ajándékok, közös programok)

Figyelt kérdés
Nemrég szakítottam a párommal, akivel több, mint 2 évig voltunk együtt. Azt hittük mindkettőnknek jobb lesz így, de mint kiderült, egyikünk sem bírja a másik nélkül. Én anno elköltöztem a szüleimtől a párom miatt. Majd mikor szakítottunk, visszaköltöztem hozzájuk. A mostani helyzet pedig úgy néz ki, hogy meg kell győzni a szüleimet, hogy normális srác. (Ugyanis a kezdeteknél nem igazán támogatták a kapcsolatot, ezért is mentem el.) Illetve még az is nehezíti a dolgot, hogy anyós próbálja meggyőzni a volt páromat, hogy felejtsen el, de ő nem hagyja magát.

2022. júl. 29. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

És mi az oka hogy a szüleid nem támogatták ezt a kapcsolatot?

És az "anyós" miért ellenzi?

Gondolom van valami okuk, mert ha mindkét részről a szülők ennyire ellene vannak, az csak nem ok nélkül van.

2022. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A szüleim szeretnek elsőre megítélni embereket, ami sztem az egyik legundorítóbb viselkedés. Anyós meg olyan típus, hogy élősködni akar a fián, illetve neki ne legyen jó, csakis az anyósnak. Nem érdekli hogy a fia szenved. :) Képes embereken átgázolni, hogy elérje a célját.
2022. júl. 29. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 év alatt nem győződtek meg a szüleid, hogy normális, akkor most sem fogod tudni mivel, főleg, hogy kimondtátok, hogy legyen vége.

Mi miatt szakítottatok? Szerintem sokkal fontosabb kérdés ez, mint a szülők meggyőzése. Nyilván a szakítás fáj, de felesleges újra kezdeni, ha az alap probléma nem oldódott meg, pár hét, hónap után pont ugyanott lesztek.

2022. júl. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az anyós keltette folyton a feszültséget. Érdekes mód, mikor külön költöztünk tőle, alig vitatkoztunk, 100%-ról 20%-ra csökkent a veszekedés. Csak aztán felbukkant anyós és szószerint lelki terrorban tartott minket, hogy költözzünk vissza vele. Erőszakkal. Még emlékszem volt is egy párbeszéd amire tisztán emlékszem.

Exem: "Munkahelyen is mondják, hogy mennyivel nyugodtabb vagyok."

Anyós: "Nem baj!"

És az exem utólag elmomdta, hogy anyós nyomása miatt volt a veszekedések nagyrésze. :)

2022. júl. 29. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, nem kéne el mondani mert akkor megint tönkre tennék azt ami egyszer már sikerült nekik hogy tönkre tegyék.
2022. júl. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem jobban izgat a miért vagytok újra együtt kérdése. Nem változott a párod semmit, ugyanaz a befolyásolható ember. Hiába gondolod másképp... ki fog bukni, hogy csak megjátsza magát, belefárad majd, hogy nem önmaga, és újra tönkremegy minden. Nem egymás nélkül nem tudtok élni, hanem társ nélkül, mert függők vagytok mindketten. Ezen kéne dolgozni.
2022. júl. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
anyóst le kell építeni
2022. júl. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Onnantól számítasz igazán felnőtt embernek ha egyedül intézed az életedet.

Ha nem anyukák, apukák, anyósok és egyéb rokonok, "jóakarók" akarata és döntése alapján éled az életedet, hanem úgy ahogy TE akarod.

Ehhez kell egy megfelelő társ. Olyan aki kiáll melletted, VELED akar együtt lenni, felvállal téged stb...

Az már régen rossz ha függő viszonyban van bármelyik fél is, bármilyen rokontól. Ha a rokonság anyagilag támogat, akkor feljogosítva érzik magukat arra, hogy beleszóljanak a magánügyeitekbe. Ezért kell elsősorban anyagilag függetlenedni a szülőktől, és lehetőleg NEM együtt lakni velük, mert abból csak konfliktus lesz. És ehhez határozottan tartani magatokat.

Ha bármelyik fél határozatlan ebben a témában akkor mindig visszaesés lesz, sosem lesz nyugalom.

Felnőtt emberként tudni kell meghúzni a határaitokat és ahhoz szigorúan tartani magatokat, nem behódolni az "anyós féle" zsarolásoknak. Ha a párod nem húzza meg ezeket a határokat és te sem a szüleiddel szemben, akkor sosem lesz normális kapcsolatotok, mert mindenki akaratának meg akartok felelni. Ki kell jelölni egy közös utat és azon haladni együtt, határozottan, és ezt elmagyarázni a rokonoknak.

Ha erre nem vagytok képesek együtt, akkor kár a kapcsolatot folytatni.

2022. júl. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!