Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én nem szeretném felvenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én nem szeretném felvenni a babaváró hitelt, a párom pedig igen? Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnénk kisbabát. Azt már megbeszéltük, hogy legkorábban akkor mennénk be a bankba, ha a 12. hetet betöltöttem kismamaként a kamatmentesség miatt. A párom simán felvenné a 10 milliót is befektetni, engem egy ft-ja sem érdekel ennek a hitelnek... Aztán megegyeztünk ha marad, akkor felveszünk 2 millió Ft-ot befektetni... Úgy voltam vele, hogy egyedül úgyis sokkal több hitelt kellene felvennem, meg úgy voltam vele, úgysem hosszabbítjàk meg, hát tévedtem -.-

Egyébként van már lakáshitelünk, nem hiába nem szeretnék már több hitelt felvenni...



#Babáváró hitel
2022. júl. 30. 17:25
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Jó, az én párom mondjuk nem idiót* :D
2022. júl. 30. 18:04
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
A mostani gazdasági helyzetben nem szabad hitelt hitelre halmozni. Sajnos a drágulással simán visszajöhet egy a 2008-as gazdasági válsághoz hasonló helyzet. Sok kisvállakozó bezárhat , mert nem tudja fizetni az emelkedő energiaárakat, drágulás van mindenhol. Év végén meg lejár a morítórium, és valószínűleg sokan gondban lesznek a törlesztésekkel. Jobb ha most minnél kevesebb hitel van a nyakatokban.
2022. júl. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk akinek gyerek született nemrég

Nemsok olyat tudok aki ne vette volna fel..

2022. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Igen és ez nem jelenti azt hogy majd később nem bánják meg, főleg aki már el is költötte az összeget és vész esetén visszaadni sem tudja...
2022. júl. 30. 18:22
 15/38 anonim ***** válasza:
25%

Csak ez kb olyan hogy akkor mindenki h.lye? És csak te gondolod jòl?

Az ismerösök akik felvették nagyrésze diplomàs, dolgozò fiatal.

2022. júl. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
86%

Csak akkor jár a kamatmentesség, ha az a gyerek meg is születik. Ha esetleg a babával történik valami (beteg ami miatt abortálni kell vagy csak missed ab lesz) akkor nem jár. Ja és 5 éved van min egy babát szülni, hogy ne 22 milliót kelljen visszafizetned. Ezen is most változtattak nemrég. A 12 hetes kikötésednek tulajdonképpen értelme nincsen.


Mi felvettük, de én már 3.trimeszterben jártam a hitel felvételekor, tehát szinte borítékolható volt, hogy a baba megmarad. Előtte mi sem gondolkodtunk ebben, viszont a házunk félkészen van, az építőipari anyagok elszálltak valamiből csak ki kell a gyerekszobát alakítani. Így a babaváró mellett döntöttünk. Pluszban ebből lett a kislányunknak minden megvéve - jó minőségű babakocsi, jó minőségű babaágy, babaruhák és egyéb babaholmik is, amikre a saját félretett pénzünk nem lett volna elég. Ugyanis horror összegű minden, ha megnézed. A maradék pedig a házba lesz beleforgatva. Mi se élünk nagylábon, nyaralni 2 éve nem voltunk. Volt egy minimalista esküvőnk lagzi nélkül tavasszal (az nem a hitelből ment, házasok se voltunk ugye), nászútra se mentünk. Ettől függetlenül, ha okosan költöd el, annyira nem rossz pénz. Mivel a babánk már megvan, engedélyt kaptunk a felfüggesztésre, ami azt jelenti hogy 3 évig, amíg itthon vagyok nem kell fizetnünk egy ftot sem. Akkor fizetünk először, amikor én is visszamegyek dolgozni. Nyilván a hitel sose neked jó, de jobb híján nem volt más választásunk, hogy a felújítást befejezzük.

2022. júl. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Akkor is jár a kamatmentesség, hogyha betöltött 12. hetes terhes valaki.

Egyébként ezzel a részével én is tisztában vagyok, hogy minden mennyire drága. Sajnos.

2022. júl. 30. 18:46
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Annak lehet értelme, hogy a meglevő tartozást előtörlesztitek belőle, így kamatmentesre cserélitek a meglévő hiteletek. De ezt én is csak akkor lépném meg, ha már nagyon előrehaladott a terhesség.
2022. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
85%

Az én párom is fel szerette volna venni, még nem vagyunk házasok. Mondtam neki, hogy amíg nem jön össze a baba addig én biztosan nem. Főleg, mert hónapokig nem sikerült. De azt hiszem akkoris van büntetőkamat ha válás lenne, még ha született is egy gyermek. Szóval nem árt elolvasni minden apró betűs dolgot.

Ősszel születik a kisbabánk, de végül mi nem vettük fel és a házasság is elmaradt, mert egy távoli rokon halála révén örököltem egy házat.

2022. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi felvettük és jól jártunk vele, mert így hozzácsaptuk a meglévő önerőhöz és KP-val tudtunk menni házat venni.

5 milliót engedtek el emiatt az árból.

Azóta van 2 gyerek, szal már csak 7 millió van belőle.

2022. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!