Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet ezt máshogy?

Figyelt kérdés

Csodálatos kapcsolatban élek, de van köztünk egy alapvető probléma, ez pedig a távolság. Barátnőm és az én szülővárosom között 5-6 órányi autóút a távolság. A kettő között lakom én, már 10 éve, és nem akarok elmenni innen, főleg nem még távolabb a családomtól. Barátnőm pedig egyetem után (emiatt van ebben a városban) szeretne hazaköltözni. Többször előjött már ez köztünk, de sosem tudtuk megoldani. Mindig arra jutottunk, hogy szeretjük egymást, együtt akarunk lenni, a többi majd alakul. De én nem akarom húzni egyikünk idejét sem azzal, hogy 2 év múlva ha végez, akkor közöljem vele, hogy nem tudom őt követni.

Érdemes kvázi egy választás elé állítania, hogy vagy elfogadja a döntésemet, vagy próbáljunk meg olyat keresni magunk mellé, akikkel egyeznek a jövőbeni céljaink? Tudom, hogy ez nagyon durván hangzik, de sajnos nem látok más megoldást


2022. aug. 5. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát már eddig is hatalmas időpazarlás volt a "majd alakul" szöveggel együtt, főleg hogy írod, sehogy sem tudtátok megbeszélni soha.


Döntés elé nem állítanám, az nagyon gyerekes. Levenni magadról a felelősséget, a könnyebb lelkiismeret miatt rá bízni a nehéz döntést...elképesztően gáz. Ráadásul lehet meg se tudja tenni és csak üldögéltek a szrban.


Te nem akarsz menni, te nem akarsz összeköltözni máshol, te maradnál a szülővárosodban. Ő megmondta, hogy vissza fog menni, gondolom abban a hitben van (a leírásod alapján), hogy te is mész. Tehát neked kell meghoznod a döntést, hogy szakítasz.


Az a lehetőség marad még, hogy egy utolsó komoly beszélgetést az összeköltözésről, következő 5-10 évről, elképzelésekről átbeszéltek. De nem úgy mint eddig, hogy "jóvan', majd meglátjuk", hanem értelmes emberek módjára, mint akiknek van valami gondolat is a fejükben. Megnézitek tudjátok-e közelíteni egymáshoz a két elképzelést és ha nem, akkor lezárod. Ha igen, akkor pedig már most elkéne kezdeni utána nézni milyen lehetőségek vannak adott helyeken, szépen utána menni a dolgoknak.


Az egyetem miatt túlságosan leterhelt, az veszi el a fókuszt és esélyes, hogy komolyan se venné (eddig se vettétek), szóval nem biztos, hogy lenne értelme erőltetni.

2022. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Csodálatos kapcsolatban élek"

Ennyi a lényeg. Mi a kérdés akkor benned?


Hidd el, hogy rettentő nehéz párkapcsolatot találni. Legalábbis olyat, amiben tényleg jól érzed magad. Becsüld meg ezt az egész dolgot, és ne engedd amiatt elveszni, mert te nem tudod Őt követni.


Keressetek kompromisszumot, és kész. Én biztosan nem hagynám ezt elveszni.

2022. aug. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Én biztosan nem hagynám ezt elveszni."

Könnyen beszéltek, de ez nem ilyen egyszerű. Itt van mindenem? Hagyjam magam mögött a barátaimat, a munkámat, az otthonomat egy olyan helyért, ahol nem érzem jól magam? Azért, hogy majd a gyerekeink (mert szeretnénk) az én szüleim nélkül nőjenek fel?


"Döntés elé nem állítanám, az nagyon gyerekes. Levenni magadról a felelősséget"

Miért veszem le magamról? Én már döntöttem.

2022. aug. 5. 19:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor mondd meg neki, hogy te már döntöttél. Megy veled, vagy mentek kétféle. Ennyi, nincs mit cicózni. Te se leszel fiatalabb.
2022. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig áldozatokat hozni kell. Ha komolyan akarod. Köztünk is nagy a távolság. Ő külföldön él, én itthon magyarországon. Ő nem akar hazaköltözni, én nem akarok kiköltözni. A konpromisszum az lett, hogy a határ mellett veszünk házat. Én odaköltözök, ő meg a közelben keres munkát, és ingázni fog.
2022. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem egyszerű a helyzet. Úgy tűnik egyikőtök sem szeretne engedni. Viszont, az előttem szólóknak igaza van. Ha annyira csodás a kapcsolat, én megfontolnék minden eshetőséget. Rettentő nehéz ma rendes párt találni.nem tudom milyen korúak vagytok, de ahogy egyre öregebb az ember, ez a nehézség csak hatványozódik. Én azt mondom, egy ilyen miatt nagy luxus eldobni egy jó kapcsolatot.
2022. aug. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért akar hazaköltözni? Segíteni kell a szülőket? Lakása van ott? Jobb a munkalehetőség? A családi cégben fog dolgozni?
2022. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!