Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha csak egy szemétség árán tudtam megvédeni a kapcsolatunkat, és bűntudatom van?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 5 éve együtt vagyunk, és a kapcsolatunk nagy része alatt eltartottam mert munkaképtelen volt. Mentális beteg. Szorong, hipochonder, pánikos, odáig fajult, hogy nem mert egyedül menni sehová, és folyamatosan vizsgálatokra járt, mert állandóan rosszul volt, rákosnak hitte magát. Ezek mellett folyamatosan félt a skizofréniától, agydaganattól, gyakran megkérdőjelezte a saját érzékszerveit, kételkedett abban, hogy bizonyos zajok vagy egyebek igaziak és nem csak az ő fejében vannak-e.

Évekig volt beragadva a diplomája, mert nem mert államvizsgázni, de tavaly ezt mégis összehozta.

Nem sokkal utána, ismeretlen okból majdhogynem teljesen tünetmentes lett a mentális betegsége és elment dolgozni.

A munkahelytől gyökeresen megváltozott, szinte teljesen más ember lett. Egyszerre vagy 10 férfi kolléga ugrálja körbe, és közülük egy izmos szépfiú folyamatosan udvarol. A barátnőm nem érti, hogy minden kitalált vackot mond neki, hogy ágyba vihesse, de ez ennyi. Hanem teljesen felnyomta az önbizalmát, és az utóbbi időben velem szemben lekicsinylő, érdektelen. Éreztem, hogy közeledik a szakítás.


Ezzel párhuzamosan 2 dolog is történt a környezetünkben. Az egyik, hogy esténként jönni szokott valahonnan kintről valami trágya szag, a szomszéd légkondijának a kültéri egysége pedig furán elkezdett sípolni.

A barátnőm folyton szagol és fülel, és itt jött be a szemétségem: Annak ellenére, hogy én is érzem a szagot és hallom a zajt, azt mondtam neki, hogy nem. Mivel a szag régebb óta tart, és az elején azt mondtam, hogy én is érzem, utána azt mondtam neki, hogy hazudtam, mert nem akartam megijeszteni, de nagyon nem akar múlni a dolog, így inkább őszintén megmondom, főleg, hogy már hangot is hall...

Emiatt most teljesen visszaesett, megint szorong, MRI-t csináltatott, pszichiáterhez jár, és jelenleg több, mint 2 hete van táppénzen. Szóval a legyeskedő kanok és a túláradó önbizalom probléma megoldódott. Ugyanakkor borzasztó dolog hazudni, és az még rosszabb, hogy szenved. De egyszerűen mást nem tudtam kitalálni, kétségbe estem.

Mit csináljak? Ha pár hét múlva is meglesz a szag, és akkor azt mondom, mégis érzem, akkor jobban lehet? Ha jobban lesz és visszamegy a munkahelyére, akkor megint ugyanaz lesz, vagy elképzelhető, hogy tartósan visszavett a rossz időszak miatt?


Segítsetek és könyörgöm ne ítéljetek el :(



2022. aug. 7. 06:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Ez a kapcsolat sohasem volt egészséges. Lépj tovább minél előbb!
2022. aug. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Miért vagy együtt egy ilyen emberrel?


Mentális betegségre vannak orvosok, pszichológusok, stb. Ez a kapcsolat semerre! nem halad.


Sohasem lesz gyereketek - értelmes ember ugyanis nem csinál gyereket egy pszichésen sérült nőnek, sem életcéljaitok.


Vagyis de: te melózol, szenvedsz, hogy eltartsd, miközben ő lelkileg teljesen kicsinál majd.


Neki NEM párkapcsolat kell, hanem szakember, aki nem te vagy.

2022. aug. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%

Mondd hogy neki lehet jobb a szaglása.

Amugy ez placebo hatás ha vki elhiszi amit mondanak es testi tünetei is lesznek

A placebo témában nyomozz

2022. aug. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Mathus ***** válasza:
51%
szép történet, kár hogy nem igaz. az egészségügyben sosem szórták a pénzt és az erőforrást. ha úgy ítélik meg, hogy a betegnek mentális problémái vannak, akkor eléggé gyorsan abba az irányba viszik a dolgokat, és nem szaroznak vele évekig. és ahol egy párkapcsolatban hasonló nehézségek vannak, ott sem újságolja senki a gyk-n. szerintem neked kellene orvos, nem a képzelt barátnődnek.
2022. aug. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Úristen... Szóval féltékenységből visszalökted oda, ahonnan végre kikapaszkodott?
2022. aug. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Mathus: te fogyatékos vagy, ember? :D Az állami egészségügyben már rég elküldték pszichiáterhez, aki felírta neki a gyógyszert, csak nem szedte be, mert félt a mellékhatásoktól. Utána pedig magán úton járkált orvoshoz az épp aktuális képzelt betegségeit kizárni. :D Volt kardiológusnál, neurológusnál, koponya MR, minden létező ultrahang, vagy 100 vérvétel, stb. Mindezt az én pénzemen, vagy ha nekem tele volt épp a tököm, akkor a szülei kifizették. Magánban bármilyen vizsgálatot megcsinálnak, ha kifizeted.

Járkált pszichológushoz is egy ideig, szintén az én pénzemen, pont, mielőtt lediplomázott. De nem hiszek abban, hogy az segített volna. Akkor nem lehetne egy pöccintéssel lerombolni a "fejlődését".


5-ös válaszoló: Lényegében így is fogalmazhatunk. De egyszerűen már nem tudtam mást csinálni. Teljesen megváltozott a viselkedése, ő már abban él, hogy gyönyörű, sikeres, és csomó férfit megkaphat. Duzzad a büszkesége, ha fütyülnek, dudálnak neki az utcán, látszik, hogy azt gondolja, azért kapja, mert ő fullos nő. A félig olasz, brutálisan jóképű, sportos (olyan, aki tényleg BÁRKIT megkaphat) kollégájával kapcsolatban úgy fogalmaz, hogy a csávó belé van zúgva.

Közben minimálisan többet keres nálam, és látom rajta, hogy lenéz ezért, pedig évekig én tartottam el.

De egyébként ezzel sincs bajom, inkább tartanám el megint, mint ez a mostani helyzet... Rohadtul nem érdekel a pénze.....Régen legalább volt köztünk szeretet :/

2022. aug. 7. 07:52
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem szeretet, ez függés. Azért volt veled, mert te ápolod, eltartod, és így kényelmes.

Aki szeret, az nem fog így viselkedni veled, ha előbbre jut. Ebben a nőben hála sincs, nem hogy szeretet irántad.

Neked ebben a kapcsolatban mi a jó? Ennyire élvezed, hogy kihasznál? Vagy ennyire jó punci?

2022. aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"De egyszerűen már nem tudtam mást csinálni." - mondjuk beszélni vele? Mint egy valódi párkapcsolatban?

Neked nagyon is megfelelt az a helyzet, hogy ő mindenféle mentális problémával és alacsony önbizalommal küzd, mert így nyeregben érezhetted magad, de ez sem egészséges. Nem azért kéne magabiztosnak és boldognak lenned a kapcsolatodban, mert a másik annyira rosszul van és kiszolgáltatva neked, hogy esélye sincs lelépni, hanem mert tudod, hogy ő is ugyanúgy érez, mint te magad. Ha ez nem áll fenn, akkor nem ilyen trükkökkel kéne élned, hanem kommunikálni és szakítani, hiszen aki ilyenre képes, az biztos nem a párját szereti, hanem a hatalmat, amit gyakorolt felette és most elvesztett.

Növessz tököt, mondd el neki, amit érzel-gondolsz, és férfiként vállald is a következményeket. Anélkül sosem lesz egyenrangú, normális kapcsolatod, se vele, se mással.

2022. aug. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Jaj, persze, nyilván a hatalmamat szeretem, meg azt, hogy rosszul van :DDD

Őt szeretem, és nem szeretem, hogy rosszul van, de legalább ilyenkor támaszkodik rám, néz valamibe. Tudom, hogy csak ideig-óráig működik, de annyira szeretem, hogy még ez is jobb, mint nélküle élni. Szomorú, hogy az, hogy ha nem életképtelen, hanem dolgozik, pénzt keres, helyt áll, az nem önbizalmat ad neki, hanem önteltséget, mellé pedig veszélyesen naiv, mert pár szép szó és udvarlás miatt elhiszi, hogy belé van esve egy 10/10 pasi, és akkor így én persze, hogy kevésnek tűnök...

2022. aug. 7. 08:24
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nélküled már rég a saját lábára állt volna és te is találtál volna valakit, akit nem kell a félelmeivel sakkban tartanod, azért, mert te félsz? Nem vagytok jó hatással egymásra.
2022. aug. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!