Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kezdem egyre inkább elnyomva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdem egyre inkább elnyomva érezni magam, menthető még egy ilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés
2022. aug. 10. 23:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami konkrétum, hogy mi a probléma?
2022. aug. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az oka annak, hogy így érzed? Nem veszi figyelembe a párod az érzéseid vagy azt, hogy mit szeretnél? Zsarol esetleg ezzel? Mi a baj?
2022. aug. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindig csak az van amit ő akar, ha pedig kifejezem a saját igényeimet is, akkor indulatos lesz. Ha valamiben nem értek egyet vele megsértődik. Tud ő nagyon figyelmes is lenni, de csak ha olyanja van. Pl egy este megmaszírozza a hátam, de ha máskor is kérem akkor mit képzelek. Hasonló helyzet ha pl simogatni szeretne, de nekem más fontos dolgom lenne, akkor kitalálja hogy biztos nem is esik jól az érintése, ha más dolog fontosabb nála. Így leírva talán apróságoknak tűnhetnek, de a mindennapokban ezek nagyon össze tudnak gyűlni. Nagyon szeretem és szeretnék a kedvére tenni, megváltozni hogy ne bantsam meg annyiszor, de már kezdem elveszíteni önmagam. Már ha választhatok se tudok mindig élni a lehetőséggel. Sőt, a testvérem mellett felszabadultabb vagyok, mint a férjem mellett.
2022. aug. 11. 00:17
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Nyugi, mikor meg akar masszírozni sem miattad teszi, hanem mert neki jó. :D
2022. aug. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy feleség és férj vagytok.

Így leírva elég bántóan hangzanak, megértelek.

Hogy kerültél ilyen elnyomott helyzetbe? Vagy már elején is így volt, csak elnézőbb, önfeláldozóbb voltál?


Ha az alap dolgok egyébként működnek (értékrend, vonzalom, stb..), akkor egy párterápiás pszichológus is azt mondaná, hogy nagyon is "menthető".

2022. aug. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen emberrel hogy jutottatok el a házasságig? Azért itt nagyon alapvető ellentétek vannak.

Nyilván meg kellene hallgatni a másik felet is, de ez alapján nem neked kellene változtatni, hanem neki. Szoktatok ti beszélgetni erről? Ha ez nem most előjött probléma, hanem ez az alap felállás nálatok, akkor sok jóra ne számíts. Kutyából nem lesz szalonna! Ez alapján még az sem biztos, ha indulat, sértődés a válasz, sőt az, hogy mit képzelsz, ha valamit szeretnél, hogy belátja, hogy ő hibázik ilyenkor. Gondolom a bugyidban turkál főzés közben, ha meg leállított átvált duzzogó kisgyerekbe...

Igen, lehet dolgozni rajta, ha ő hajlandó (borítékolom, hogy nem lesz), mert szerinte mindent jól csinál, a feszültséget meg te. Ez nyilván nettó hazugság!

Próbálj meg leülni, és beszélni az érzéseidről, hogy ti egy pár vagytok, előre haladni úgy tudtok, ha konszenzusra juttok; te meg úgy érzed, ha nem szolgálod ki, nem bólogatsz, esetleg szabad akaratod van, akkor ő hátat fordít. Kíváncsi lennék, hogy mit reagál, ha esetleg eszedbe jut utána, akkor jó lenne, ha írnál!

Szedd össze a gondolataidat, és beszélj vele, ha egymással nem juttok előre, 5-ös párterapeuta ötlete is megoldás lehet.

2022. aug. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amíg udvarolt, addig nem ilyen volt, a tenyerén hordott. Aztán az elején én is jobban kiálltam magamért, ami miatt majdnem elvált tőlem, most pedig mire észrevettem magam, már nem is önmagam vagyok.
2022. aug. 11. 07:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

hát most is állj ki magadért

azért mert pasid van nem kell lemenni a padlószintre !

2022. aug. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Cselédet csináltál magadból… sajnos a szolgáját senki sem tiszteli…:( mint ahogyan téged sem tisztelnek. Fogadni mernék, hogy társfüggő vagy…! Én szakembert javasolnék, aki segít megerősödni annyira, hogy ki tudj lépni ebből a kapcsolatból.
2022. aug. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te is tombolán nyerted a párodat.
2022. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!