Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Merjek erről beszélni neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Merjek erről beszélni neki?

Figyelt kérdés

A barátom szerzett egy lakótásat maga mellé, aki hát eléggé leviszi a rosszba.

Bulik, drogok, pia miegymás, és ez heti 2-3x is.

Nem akarok semmi jónak az elrontója lenni, de nekem nem tetszik ez az út amire rátért. Összeköltözést terveztünk, autót, jobb munkát, tehát felépíteni közösen egy egzisztenciát. Jelenleg én otthon lakok még, dolgozok és tanulok egyszerre, ő pedig dolgozik de már jóval kevesebbet mint azelőtt.

Tényleg nem akarok p.csa lenni, de most is amikor beszéltem vele meséli, hogy elköltött x összeget tegnap, ami pont annyi nekem amiből a hetet épphogy kihúzom.

Nem említettem neki, de nem is helyeseltem a dolgot. Ha felhozom akkor is csak azt mondja hogy hát ez most így alakult, nem volt betervezve, meg ne sajnáljam tőle. Irigy sem vagyok, ilyen 'bulikba' akkor se mennék ha lóval húznának.

Hogy hozzam fel ezt neki? Végül is nem élünk együtt, és a kassza sem közös, csak ez valami elég mellékút lett a megbeszélttől.


2022. aug. 15. 18:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Csak ha fontos ez a kapcsolatod es nem akarod csak te beletenni magad...
2022. aug. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

A barátod vagy gyenge jellem, akit "bele lehet vinni" a dolgokba, vagy pedig nem eléggé eszes ahhoz, hogy valaminek meglássa a káros következnényét.


Dobnod kellene, nem pedig összeköltözni vele. Ellenkező esetben egymáshoz valók vagytok, valószínűleg te is hozzá hasonló vagy valahol, ezért jön be neked.

2022. aug. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2

Már elnézést de ezzel nagyon nem értek egyet hogy leminősíts vakon.

Nyilván azért tettem ki a kérdést, mert nem akarom ezt a helyzetet, csak nem tudom hogy kommunikáljam felé. Azelőtt egyátalán nem csinált ilyeneket, nem így indultunk.

2022. aug. 15. 18:33
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

#3


Ez nem leminősítés, hanem egy logikus következtetés.


Teljesen mindegy, hogy miként kommunikálod felé, mert vagy gyenge jellem, vagy pedig nem elég intelligens ahhoz, hogy meglássa, rossz úton jár. Azért ne állítsuk már be úgy a helyzetet, mintha Hannibal Lecter manipulálná, amikor csak az igénytelen lakótársáról van szó. Ha ennyit nem ismer fel, akkor a srác menthetetlen, erről ennyit.


Ha meg ezek után vele maradsz, akkor olyasmi vagy, mint ő, mert az ember ahhoz vonzódik, aki hasonló hozzá.

2022. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Azelőtt egyátalán nem csinált ilyeneket, nem így indultunk."


Semmit sem jelent. Az én exemről évek után derült ki, hogy mire képes, addig nem mutatta ki a foga fehérjét.

2022. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképpen próbálj vele első körben kommunikalni, ettől nem leszel hisztis p.csa. Nagyon rossz úton halad, ha ezt így akarja folytatni. Egy közös jövőt nemcsak neked kell egyedül felépítened. Ha nem hajlandó változtatni és belátni, hogy mit csinál, én még időben szakítanék. Gondolj csak bele, ilyen kapcsolatban mi lenne egy gyerekkel?
2022. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%
Eleve minek koltozott ossze egy novel. Korabban volt errol kerdes
2022. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Akkor elmondom ujra, hogy nem vonz ez a dolog, nem mozgok ezen a szinten egyátalán, sőt inkább én érzem kívülállónak magam mellette. Egyátalán nincs nekem erre szükségem, és nagyon remélem hogy neki sem, akármilyen gyenge jellem is legyen.

Ha pedig igen, én biztos nem fogok gürcölni ezért a kapcsolatért.

Kissé csalódásként ért ez az egész, mivel tényleg nem így indultunk.

2022. aug. 15. 18:50
 9/19 A kérdező kommentje:

7

Srác a lakótárs aki most vált el és azért 'falja az életet'. Ez az első kérdésem a témában.

2022. aug. 15. 18:51
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem miként tudsz közös jövőben gondolkozni drogos alkoholistával. Foghatod a társbérlőre, hogy miatta indult el ezen az úton, de ettől még ő szívja el a füvet és issza meg a vodkát...

Azt sem értem, hogy miért gondolkozol már ilyenekben még mielőtt együtt élnétek.

Ha ezt meg akarod még menteni, egyet tehetsz: felajánlod, hogy költözzetek albérletbe. Így elszakítod a rossz befolyástól és meglátod milyen vele élni.

2022. aug. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!