Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Merjek erről beszélni neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Merjek erről beszélni neki?

Figyelt kérdés

A barátom szerzett egy lakótásat maga mellé, aki hát eléggé leviszi a rosszba.

Bulik, drogok, pia miegymás, és ez heti 2-3x is.

Nem akarok semmi jónak az elrontója lenni, de nekem nem tetszik ez az út amire rátért. Összeköltözést terveztünk, autót, jobb munkát, tehát felépíteni közösen egy egzisztenciát. Jelenleg én otthon lakok még, dolgozok és tanulok egyszerre, ő pedig dolgozik de már jóval kevesebbet mint azelőtt.

Tényleg nem akarok p.csa lenni, de most is amikor beszéltem vele meséli, hogy elköltött x összeget tegnap, ami pont annyi nekem amiből a hetet épphogy kihúzom.

Nem említettem neki, de nem is helyeseltem a dolgot. Ha felhozom akkor is csak azt mondja hogy hát ez most így alakult, nem volt betervezve, meg ne sajnáljam tőle. Irigy sem vagyok, ilyen 'bulikba' akkor se mennék ha lóval húznának.

Hogy hozzam fel ezt neki? Végül is nem élünk együtt, és a kassza sem közös, csak ez valami elég mellékút lett a megbeszélttől.


2022. aug. 15. 18:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#8


Ez nem arról szól, hogy vonz-e vagy sem. Sok nő van úgy, hogy elnézi a pasijának a hülyeségeit, mert szereti. Ezen a ponton pedig valamilyen hasonlóság biztosan van köztük, mert a nő nem tudna szeretni egy olyan pasit, aki mondjuk drogozik. Lehet, hogy a drogozással imponál neki, hogy milyen "menő csávó". Tehát hiába panaszkodik, ugyanolyan, mint ő.


Ha rád nem igazak a fenti szövegeim, akkor lépj le tőle, és kész. A drogozáson mondjuk nem tudom mit lehet megbeszélni. Amellett, hogy undorító szokás, eleve bűncselekmény, amit a magyar törvények súlyosan büntetnek.

2022. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kicsit helyesbítem magam a #11-es kommentben:


"Bizonyos nők úgy vannak, hogy elnézik a pasijuknak a hülyeségeit, mert szeretik".


[A módosítás nem véletlen. Remélem, hogy nem sok nő van így, csak egy bizonyos réteg]

2022. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Persze, mindenképp beszélj vele, mert ez igenis érint téged is és ha nem változik, a kapcsolatotok is rámehet.

Az amúgy elég hülye kifogás, hogy a lakótársa veszi rá ezekre. Ha a te lekótársad lenne, te akkor se kezdtél volna el drogozni és rendszeresen inni, nem?

Mondd el neki, hogy neked nem tetszik amilyenné válik és téged zavar a mostani életmódja. Nem ilyennek ismerted meg és nem is tudod elképzelni, hogy összeköltözzetek, ha így viselkedik. Ettől nem leszel p.csa, nyugodtam szólhattál volna neki már az elején, hogy neked ez nem fér bele. Ő lehet azt hiszi, hogy téged annyira azért nem zavar, hiszen ráhagyod.

2022. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nekem nem férnek bele ezek a dolgok, nem most akarom élni a második tinikorszakom. Mindenképpen beszélni fogok vele erről, mert már eleve ez, hogy ilyenekkel öli magát már önmagában baromi kiábrándító.

De nem én akarok a szigorú szülő lenni, ha akarja csinálja, de nélkülem. Valahogy ez hogy "csak egyszer kipróbaltuk", hát nem tudom... Tényleg nem gondoltam volna róla.

2022. aug. 15. 19:23
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem is kell a szülőt játszani, én se azt mondom, hogy tiltsd el ezektől, csak mondd meg, hogy téged ez zavar. Utána már rajta múlik, hogy változtat vagy nem akar, akkor meg szakíthatsz vele.
2022. aug. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15


Csernus az ilyen embereket elküldte, mikor elmentek hozzá.


És igaza van: ha valaki nem maga miatt akar változni, azzal felesleges foglalkozni.

2022. aug. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott már eleve baj van, ahol te erről nem mersz őszintén beszélni a barátoddal. Ennél nagyobb bajok, komolyabb gondok is jönnek egy élet során. Hogy akarsz vele közös jövőt, ha annyira nem bízol ebben a kapcsolatban, hogy ezt szóba hozd?

Pont azért nem mered, mert te is tudod, hogy valószínűleg marad a haver meg a züllés, ti meg búcsút mondtok egymásnak. Csak (még) nem állsz készen a szakításra.

2022. aug. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
14-es kommentedbe teljesen jól leírtad mit is kéne neki mondani. Tedd meg.
2022. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, kérdező. A volt barátom hasonló volt, "őt mindig mások vitték bele a rossz dolgokba", sose magát tette felelőssé a döntéseiért.

Viszont huszonévesen már el kell jutni arra a szintre, hogy a döntéseinkért vállaljuk a felelősséget. Nem a szobatársa tehet róla, hanem ő maga dönt úgy, ahogy. Emiatt ne mondj magadról rosszakat és ne hibáztasd magad, nem vagy ettől p****, csak kettőtök közül te felnőttként viselkedsz.

Én végül szakítottam, és azóta olyan párkapcsolatban vagyok, ahol a párommal mindketten felnőttünk már.

2022. aug. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!